elektrikli motor yardımı

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında VONALI tarafından paylaşıldı.

1. VONALI

VONALI

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    rus kefali 2,5 kilo
    Site sakinleri herkese merhaba hayırlı akşamlar.ben ve mehmet özbodur kankam sonunda elektrikli motor almaya karar verdik.markası Haibo 54lbs 24,9 itme gücü,110 cm şaft,5 ileri 2 geri v.s. 3,30 cm intex mariner botumuza takacağız nasipse.pazartesi gününden beri girmediğim site kalmadı olumlu olumsuz bütün yorumları okudum.fazla açılmaya ihtiyaç duymuyoruz bilen bilir çeşme ıldır pınar çiftliklerin karşısı orası avlak yerimizdir.sizlerdende bu marka ve motor hakkında bilgi edineyim dedim.ne dersiniz.buyrun. şimdiden teşekkürler..:)

Son düzenleme: 5 Eylül 2008
  2. mehmetozbodur

mehmetozbodur mehmet

Favori Kamış:
    olta, bot
    En İyi Avı:
    700gr çupra. 1 kg levrek
    avlak yerini söylemen şartmıydı:eek: arkadaşlar bu motor hakkında bilginiz varsa paylaşırsanız seviniriz....

3. VONALI

VONALI

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    rus kefali 2,5 kilo
    paylaşım eyidir.bilmeyen yokki kanka orayı ilahi sende:D .ama nokta vuruşumuzu kimse bilmiyor biliyorsun.:D

4. filinta_35

filinta_35 haşim özkamalı

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    YOĞURTÇUYU DENİZE ATACAM:))
    fadıl takipte:D :D :D

:cool: :cool: :cool:

5. mehmetozbodur

mehmetozbodur mehmet

Favori Kamış:
    olta, bot
    En İyi Avı:
    700gr çupra. 1 kg levrek
    takip etsen nolur kimseler yorum yapmamış... kimse paylaşımcı değil:D

6. VONALI

VONALI

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    rus kefali 2,5 kilo
    mehmet günaydın evet haklısın kimse yorum yapmamış.:confused: bir ümitle açtık siteyi belki biri birşey yazmıştır diye ama kimseden tık yok.teşekkür ederiz arkadaşlar.kimse paylaşımcı değil kanka.hadi biz köyümüze dönelim.

7. ayastafanos Balıkçısı

ayastafanos Balıkçısı İbrahim Şevki Karanlık

Favori Kamış:
    Kamış ve makina
    En İyi Avı:
    İskorpit(20cm)-sarıkanat(22cm)-gelincik(27cm)-zargana (52cm). istavrit,ispari,izmarit,kupes,kalamar.
    yaaaa laf olsun diye yorum yazılmaz ki,bir şey biliyosan.kullandınsa bi fikrin varsa yazarsın. dememkki bu makina o kadar yaygın değil ve kullananda yok. her konuya onlarca mesaj yazılırken bi senin konunamı yasmaycaklarda siteyi paylaşımcı olmamakla itham ediyorsunuz. bak diğer sitelerde de bi şey yazmamışlar demek kimse kullanmıyor onu...:mad:

8. mhakanbasar

mhakanbasar Mustafa Hakan BAŞAR

Favori Kamış:
    SHIMANO VENGEANCE SPIN 2,10
    Favori Makine:
    Spro Red Arc Tuff Bady
    En İyi Avı:
    turna 102 cm 8,5 kg
    Aynı marka olmasada Sheaksapare 44 lbs bir elektirikli motorum var ve tatlı suda teknemde kullanıyorum....Anladığım kadarıyla siz denizde kullanacaksınız...Elektirikli motorlar daha çok denizde durgun koylarda ve tatlı sularda göller için kullanıma daha uygundurlar..Sessizdirler bu özellikleri balık avında maksimum verim sağlar...Fakat bu motorlarda hız yapılamz sadece gezdirme amaçlı ve belli bir hızda yani yüksek devirde ortalam 4-5 viteste sırtı avı için uygundurlar...Dez avantajlarına gelince bot içerisindeki ağırlığa ve yapılan hızla doğru orantılı bir şekilde akü tüketirler...Özellikle yüksek itme gücüne sahip 44 ve 55 lbs motorlar daha çok akü tüketirler...Tavsiyem rahat ve dönüşte kürek çekmemek için bu motoru ilaveten en az 105 amperli kuru yada jel 2 adet akü ile desteklemek gerekir...Piyasada farklı markalarda bu tür bataryalar mevcuttur....Bir diğer husus kullanılacak motorun şaft ve motor dış koruyucu malzemesinin deniz suyunda kullanıma uygun olması gerekir zira uygun olmayan bir şaft ve motor koruyucu kapak zamanla deniz suyunun yarattığı korozyandan dolayı çok çacuk deformasyona uğrayacaktır...Farklı markaların deniz suyuna uygun modelleri var ve deniz suyuna uygundur diye belirtilerek satılırlar....Eğer sadece denizde kullanılacaksa Motor+2 adet akü+Şarz cihazı ederiyle aynı rakama malolcak benzinli 2-5 hp arası benzinli motor tavsiye ederim....

9. VONALI

VONALI

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    rus kefali 2,5 kilo
    bu sizin kendi görüşünüz.haibo marka olmazda x marka olur düşüncesiyle yola çıktık.ben dikkat ederseniz mehmet arkadaşıma yazdım onun mesajına karşılık cevap verdim.ben kimseyi itham etmiyorum.hem diğer sitelerde yorumlar var olumlu olumsuz ''birşey yazmamışlar diye bir kelime kullanmadım'' DikkaT 'Lİ okursanız.bende benim üye olduğum sitedeki kişilerden de bilgi almak istedim.neyse yaa boşverdim nasıl anlarsanz anlayın.:mad:

10. VONALI

VONALI

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    rus kefali 2,5 kilo
    abi sözüm sana değil.teşekkür ederim verdiğin bilgilerden dolayı.

11. ayastafanos Balıkçısı

Favori Kamış:
    Kamış ve makina
    En İyi Avı:
    İskorpit(20cm)-sarıkanat(22cm)-gelincik(27cm)-zargana (52cm). istavrit,ispari,izmarit,kupes,kalamar.

Bu itham değilde ne.kime yazarsan yaz.sen site üyelerin ikham edıyorsun, yada söylediğinin ne anlama geldiğini bilmiyorsun. :mad: :mad: :mad:

12. VONALI

VONALI

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    rus kefali 2,5 kilo
    bu konuyu uzatmanın bir manası yok.ben ne söylediğimin farkındayım.kolay gelsin size...

13. mehmetozbodur

mehmetozbodur mehmet

Favori Kamış:
    olta, bot
    En İyi Avı:
    700gr çupra. 1 kg levrek
    ama sen yazmışsın ibrahim abicim....

neyse görüşlerin için teşekkürler....;)

14. mehmetozbodur

mehmetozbodur mehmet

Favori Kamış:
    olta, bot
    En İyi Avı:
    700gr çupra. 1 kg levrek

hakan abisi teşekkürler. bu bilgilerin çok işimize yarayacak. aynı marka olmasada 2 tane 105 lik akü bulundurun demen bile işimize çok yarayacaktır. bunu dikkate alıcaz. tekrardan teşekkürler....

15. ayastafanos Balıkçısı

Favori Kamış:
    Kamış ve makina
    En İyi Avı:
    siteyi ve site sakinlerini itham eden,suçlayan yazılarınız nedeniyle yazmak zorunda hissettin kendimi,yoksa laf olsun diye değil. ayrıca bir görüşte belirtmedim teyekkür etmene gerek yok...

16. VONALI

VONALI

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    rus kefali 2,5 kilo
    suçlayanmı?? ilahi yaa.ibrahim bey.:) bir siz yazmışsınız zaten.nedense anlayamadık.:)

17. mehmetozbodur

mehmetozbodur mehmet

Favori Kamış:
    olta, bot
    En İyi Avı:
    700gr çupra. 1 kg levrek
    ibrahim abicim seninle böyle bir diyaloğa girdiğim için üzgünüm. ben bunların bir yanlış anlaşılamdan kaynaklandığını düşünüyorum....

ben yine de teşekkür edicem siteye ve üyelerine karşı bu kadar duyarlı olduğun için.....

bizim amacımız kimseyi suçlamak gibi bir niyetimiz yok. ufak çaplı bir takılmanın kimseyi bu kadar kızdıracağını düşünmedik. kızmak içinde bir sebep yok ortada zaten... hele şahısa karşı hiçbir söylem de yoktur... tüm siteden özür dilerim böyle bir olay yaşandığı ve ters anlaşıldığımız için....:(

18. ayastafanos Balıkçısı

Favori Kamış:
    Kamış ve makina
    En İyi Avı:
    evet,şimdi ben teşekkür ederim. biz bir aileyiz ve bildiğimiz her konuda da yardımcı olmaktan,bilgimizi paylaşmaktan da çekinmeyiz. tekrar teşekkür ederim...

19. filinta_35

filinta_35 haşim özkamalı

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    YOĞURTÇUYU DENİZE ATACAM:))
    fadıl hala takipte:D :D :D

noldu böle ya kızışmalar falan:mad:

yapmayın be ya:eek: :eek:

bize sevişmek sevmek yakışır;)

:cool: :cool: :cool:

20. mehmetozbodur