Elektrikli şamandıra

Konu, 'Mantarlar' kısmında feyyaz tarafından paylaşıldı.

1. onder_unluer

onder_unluer önder ünlüer

Favori Kamış:
    daiwa 3.5, black widow 3.5 kamıs cormoran sınus-br-5Aİ ve alba gg60 makina
    En İyi Avı:
    cok sayıda palamut yaklasık10 kılo
    ısıklı samandıralar var hatta ben kullanıyorum
    nasıl calıstığını kısaca anlatayım 2 tane saat pilini bir arada tutacak sekilde bir lastik kesmişler ve iki pili birbirine seri sekilde eklemişler(ekleme derken sadece lastik sayesinde bir arada duruyor).
    mantarın kafa kısmı vidalı burayı acıp icine pili atıyoruz burda bir tane yay var pil yayın altında kalcak!daha sonra mantarın kafa kısmını kapatıyoruz ve tam mantarın kapandığı yerde içine su almaması için bir conta var yani ıslanma gibi bir sorun olmuyor mantarın kapagı tam sıkıstığı zaman ısık vermeye baslıyor ve ısık veren kısım cok guzel bir sekılde dizayn edilmiş uzak mesafelerden cok rahat gorulebiliyor.
    pili bitince bir saatciye gidip pil alip yenıleriyle değiştirebiliyoruz.pil omru yaklasık olarak 10 12 saat kadar suruyo ama pil fiyatları uygun olduğu ıçın bir sorun yok.
    en kısa surede elımdekılerin fotoraflarını eklemeye calısacağım...

2. feyyaz

feyyaz

Favori Kamış:
    turna fresh 3,90 okuma
    En İyi Avı:
    Lufer
    Önder Bey alakanıza teşekkür ederim.

3. alperalg

alperalg

Çok harika buluşlar varmış. Öğrendiğimiz iyi oldu. Bir de yapabilsem :D
    Ha tabi bir de balığa gidip bunları deneyebiilsem :)
    Bilgiler için sağolun.

4. gençolta

gençolta

Favori Kamış:
    4 adet remixon3.60 surf kamış remixon king makara2 remixon falcon remixon elite
    En İyi Avı:
    valla geçen yaz elim büyüklüğünde ispari tuttum
    abi ankara da olsan yardımıcı olurdum sana ben genede söleyim koca istanbulda da vardır elbet abi fosforlu çubuklar var burda dışkapıda satıyolar 25 kuruşa var 50 kuruşa var sanırım senin istediğin 50 kuruşluk kalın ve biraz büyük baya bi ışık veriyo iyide belli oluyo bulabilirsen ondan al diğerine pil dayanmazki

5. Merhabalar:Öncelikle imza ayarları konusundaki sıte hassasiyetini biliyorsunuzdur
    ikincisi:Konu başlığına bakarsanız konunun ELEKTRİKLİ şamandıra olduğunu görebilirsiniz .sizin öneriniz kimyasal ışık kaynağı;) ;) ;)

6. mzfozt

mzfozt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    balık kaçtıkça büyür
  7. feyyaz

feyyaz

Favori Kamış:
    turna fresh 3,90 okuma
    En İyi Avı:
    Lufer
    mikro-analizde kullanılan çok ufak tüp içine yerleştirip,açık ucu mantar ile
    kapattım.Köpükten yaptığım şamandıra üstündeki misinaya sabitledim.Su ışık kaynağına zarar veremiyor.İleri fırlatıldığında düşmüyor,yani sorunumu bazı arkadaşlarımın piyasada şu var ,buda var demeleri ile verdikleri yardımlarla çözdüm.

Hazır yeri gelmişken bu fosforlu çubukları oltanın alt ucuna,kurşunun hemen üstüne koymakta yarar var gibime geliyor.Bu sene Ramazanın başlangıcında,Çanakkalede bu yöntem ile izmarit tutulduğunu gördüm.Normalde o karanlıkta izmaritin olmaması gerekir.Yine yemli oltada beden ile köstekler arasına pul koydum,yanımdaki profosyonel balıkçı arkadaşım dalga geçti,ama benim oltama daha çeşitli balık vurdu.

8. KULL64

KULL64 Emrah

Favori Kamış:
    Guan2000gr
    Favori Makine:
    Ticagt4000
    En İyi Avı:
    ...
    Cok ilginc :D
    Bunu yeni ogreniyorum.Ogrendigimde iyi oldu.Tesekkurler.Rastgele...