Elimize iğne battı. Ne yapmalıyız? İşte resimler

Konu, 'İğneler' kısmında burakreis tarafından paylaşıldı.

1. burakreis

burakreis

Favori Kamış:
    LINEAEFFE Atlantica 4.20 Kamış ,DAİWA EMCAST ADVANCED 5500
    En İyi Avı:
    Palamut Oldukça büyük tartmadım
    Umarım kullanma gereği duymazsınız!

2. BARIŞ

BARIŞ BARIŞ

Favori Kamış:
    olta kışın tüfek
    En İyi Avı:
    turna 4.5kg --12kg yayın
    burak eline sağlık yararlı bir bilgi olmuş

3. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    evet faydalı bir paylaşım olmuş eline sağlık kardeşim:) ama bir o kadar da acı verir bu örnekdeki şekil yanlış anlamadıysam eğer iğneyi agız tarafından dikiş diker gibi çıkartacağız:eek: :eek:

4. Dostum çok faydalı bir paylaşım gerçekten.1 kere bana 1 kerede arkadaşımın başına geldi bu olay.Her ikisinide ben çıkarttım.Ama böyle bir yolunun olduğunu bilmiyordum.Gerçekten çok teşekkürler.

Ben geriye doğru çıkartmıştım.İleriye doğru çıkartmak oldukça acı verir sanırım.

5. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Çoğu zaman geriye doğru asılıp çıkartmak son derece acı verici olduğu kadar, bir sürü dokuyu öldüreceği için enfeksiyona filan daha müsait olur.

Üstten ikinci resimdeki metod gerçekten iyi akledilmiş. Bir enjektörün iğnesini, kancanın kenarından sokarak damağın üstün kapatıp çekmek.. Gerçekten en kolay ve acısız yöntem bu olur gibime geliyor. Ama yanınızda böyle bir iğne olması lazım. Böyle bir iğne alınıp, kendi koruma kutusuna baticon gibi bir güçlü antiseptik doldurup takma yerini de tıkayarak çantanın uygun bir yerinde saklamak lazım..

6. teomanturker

teomanturker

Favori Kamış:
    el oltası
    En İyi Avı:
    yayın
    Elinize iğne battı,ne yapmalıyız?

Benim birkere parmağıma,bir kerede elime battı.ikisindede ne kadar dişimi sıkıp,çıkarmaya çalıştımsada çıkaramadım ve insan derisinin ne kadar sağlam olduğunu gördüm,iki olaydada en yakın yerleşim birimindeki sağlık kuruluna giderek,bata yeri uyuşturup,batan yeri kesmek suretiyle iğneyi çıkartırdım.bence sağlık açısından en uygunu bu tarz olmalı TOM AMCA

7. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    Önce çok dikkatli olup elimize iğne batmaması için özen östereceğiz. Bütün çabalarımıza rağmen battıysa bunları uygulayalım. Ama bunları yapmak ta hiç kola değil çok acı verir.
    Teşekkürler bilgiler için.

8. noche35½

noche35½

Favori Kamış:
    Olta
    Benim de 1 kere battı.Hem de Mavi yolculuk sırasında bir koyda.Etrafta gidebileceğimiz bir sağlık merkezi de yoktu.
    Yarım şişe JackDaniels'ı kafaya diktikten sonra,iğnenin arka tarafını(Misina bağladığımız bölümü)kesip,iğneyi girdiği yönde devam ettirip,ucunun çıkacağı yeri yarıp oradan çıkartmıştım.Tabii anıra anıra..Yol boyunca parmağım davul gibi şiş olarak dolaştım.
    Burakreis'in 2.tarifinin biraz değişiği yani.O iğnenin kancalı bölümünü kesip geri çıkartmış.Ben arkasını kesip,çıktığı yerden devam ettirdim..
    Teknede ki arkadaşların hepsi akşama kadar hasta yattılar.Benim adımı da Gaddar Davut taktılar tabii..:p

9. burakreis

burakreis

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Arkadaşlar şaka gibi bir durum, Çapari yaparken elime 8 numara bir iğne battı ve 1.Resimdeki yöntem ile çıkardım. Belki iğne ufak olduğundanmı bilmem ama hiç canım yanmadı,
    Hay kısmet yaaa. Neyse....

Bu arada yorumlarınız için çok teşekkürler.

10. Ay ışığı

Ay ışığı

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Tamamen acemi şansı sekiz adet sazan
    Aman Allah göstermesin. Zor bir durum. Sanırım tam bir batma halinde hastaneye gitmeyi yeğlerim. Ama yine de aklımızda bulunsun:)

11. flexmen

flexmen

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Kara sazan 6.400 kg
    Bir ilavede benden

Güzel bir konu Burak eline sağlık teşekkürler.
    Ancak şunuda unutmayalım böyle bir durumda mutlaka tetanoz hastalığındanda korunmamız lazım.
    Eğer aşı olmadıysak veya hatırlamıyorsak aşı olup olmadığımızı böyle bir durumda mutlaka tetanoz aşısını yaptıralım.Tetanoz aşısı sağlık ocaklarında ücretsiz yapılıyor arkadaşlar...
    Tetanoz kapmak için iğnenin paslı olması şart değil ona göre aldanmayalım...
    Önce sağlık sonra bol av........:) :) :)
    Tetanoz aşısının koruyuculuğu yaklaşık beş yıldır geçtiyse yine yaptırmak lazım.Hoşçakalın.

12. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta

evet bu çok önemli bir konu bir sağlıkcı olarak bende şizlere şiddetle öneririm arkadaşlar.

13. burakreis

burakreis

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Mustafa abiye katılıyorum, Aşı olmak şart,

Yakın zamanda olmuştum allahtan,

Saygılar

14. afet

afet

güzel paylaşım olmuş Burak, emeğine fikrine sağlık, teşekkürler.

15. çipuracı

çipuracı

Favori Kamış:
    olta madya sülünez boru kurdu
    En İyi Avı:
    levrek 2 kg çipura 1,36 kg
    Paylaşimin Için Teşekkurler Burak.....tetanoz Aşisini Herkesin Olmasi Gerekir Aslinda Ne Zaman Ne Olacaği Hiç Belli Olmaz...

16. Burhaniyeli

Burhaniyeli

Favori Kamış:
    olta ve zıpkın
    En İyi Avı:
    akya 28kg
    valla güzel olmus tebrik ederim ;) ben 8-10 sefer batırdım en sonuncusu sağ omzuma battı her seferinde etimi yırttırdım ve bi sefer komşunun çoçuğunu tuttum kolundan :D hastaneye götürdüler

17. darkdream1977

darkdream1977

Favori Kamış:
    mantarlı - makinalı takım
    En İyi Avı:
    yayın 8 kg ( elle :) )
    Bir keresinde Samsun'da liman içinde botla istavrite çapari atarken bende bir arkadaşıma takmıştım kancayı( veya o takıldı ,tam hatırlayamıyorum :) )
    Bottta bağırta bağırta çıkartmaya çalıştım ,çıkmayınca mecbur güzelim balıkları orada bırakıp kıyıya döndük.
    Bu arada bizim arkadaş bukalemunlar gibi renkten renge giriyordu.
    En komik olayda şişme bottan kıyıya çıkmaya çalışırken oldu.
    Kıyıdaki kayayı tutunca altındaki bot kıyıdan uzaklaşmaya başladı.
    Tam filmlerdeki gibi ,arkadaşın elleri kayalarda ,ayakları botta gergide kaldı .
    En sonunda bot dahada ayrılınca suratı üstü denize düşmüştü.
    Uzun lafın kısası...
    Dikkat edin elinize falan kanca batmasın,çok acıyor :) ...

18. mcelikkaya

mcelikkaya murat çelikkaya

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    arkadaki çalılar
    teşekkürler

19. bmutlu

bmutlu

Favori Kamış:
    asso,yozuri.prencess,rapala
    En İyi Avı:
    ILDIR 4 kg baracuda
    Gerçekten yararlı bilgiler çok teşekur ederiz acısını bende iyi bilirim gecen sene owner marka iğneyi parmağımdan penseyle çekmek zorunda kalmıştım bir kac sn lik elektrik çarmasına eşit acı duydugumu hatırlıyorum bir an nefesim kesildi :( allah kimseye bunu yaşatmasın

20. teomanturker

teomanturker

Favori Kamış:
    el oltası
    En İyi Avı:
    yayın
    Elimize iğne battı ne yapmalıyız

Arkadaşlar bahsedince hatırladım.elime ilk iğne battığında banada ayrıca tatanoz iğnesi vurulduydu.ikincisinde ise 5 senelik zaman dolmadığı için gerek görülmedi.dostlarımın dediği gibi..tatanoz iğnesi muhakkak vurulmalıdır TOM AMCA