Elinin Hamuru Ile Erkek Işineeeee???

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında tr16hunter tarafından paylaşıldı.

1. tr16hunter

tr16hunter H.Cahit ÇİÇEK

Favori Kamış:
    Yasal olan tüm takımlar.
    En İyi Avı:
    sazan 5.300gr
    Geçmişzaman köyde yakın akrabalardan birinin düğününe davat edilmiştik.Eee Davete icabet etmek lazım deyip günü geldiğinde çoluk çocuk düşüyoruz yola.Akrabalık vazifemizi yerine getirdikten sonra (Daha önce bahsettiğim "KAÇAN BALIK BÜYÜK OLUR" hikayesinde adı geçen) saat 16:00 civarı Karadere kenarına iniyoruz hep beraber. buluyoruz bir söğüt altı, yayıyoruz battaniyeyi yere efil efil ,serin serin ooooh gel keyfim gel. Arabada herzaman hazır ve nazır olan Balık takımlarım,Tencere ,tava,Mangal Ne ararsan. Benim Oğlan dalmış bodoslama bagajdaki takımlara almış şıpşıp'ı Hadi Baba ; Balık tutalım diye başımın etini yiyiyor,Naapalım Oğlumuzu'mu Kıracağız kapıp şıpşıpı doğru dereye .Şamandıralı 70'lik pala ucunda kıstırma kurşunlu tek iğneye Düğüne gelirken karnımız acıkır,yeriz diye Uluabat'tan aldığım "Harbi taşfırın" cevizli ekmeğindende bir parça ağazımda iki çevirip takıyor, sallıyorum rastgele deyip dereye 10, 15, 20 dakika oluyor tık yok! Derken Hanımla kızımda geliyorlar yanımıza .Diyorum hanım şunu tutuverde ben diğer oltaları alayım .Arabaya gidiyorum makine ile diğer şıpşıpı almaya Dereden bi bağırış bi gümbürtü sorma, aklım gidiyor bişey oldu diye hemen dere kenarına koşuyorum ne oldu diye? Bide ne göreyim :eek: bizim ekmek yemli tek iğneye elimden büyük (20- 25 cm civarı biz FEKE deriz Namı diğer KIZILKANAT) atlamamışmı? Hanım kaldırmış şıpşıpı havaya balığa Deymeye korkuyor, balık iğnenin ucunda hemen çıkarıp koyuyorum hapise diğer oltalarıda hazırlayıp ikinci şıpşıpı oğluma makineli olanı kendime sallıyoruz dereye, dere bize inat yapıyor vermiyor bitane bile ama hanım her attığında çekiyor doluyu :D .Ulan ne oluyoruz derken bu seferde bizim oğlan nasipleniyor dereden şanslı kerata:p ,moralim bozuluyor. Benim oltayı firkete'den değiştiriyor 50 cm'lik çelik tele takıyorum 5 numara d.a.m gümüş kaşığı başlıyorum atçeke 5 - 10 denemeden sonra nihayet benim makinede alıyor nasibini karşı kıyıdan 50, 55 cm'lik bir patlak (Yayın ) bayağı bayağı kafa tutuyor bana ama çıkarıyorum kıyıya bi cümbüş bi kıyamet sorma gitsin.Beklemeğe deyiyor doğrusu büyük ödül bende ama Hanım dalga geçiyor benimle tuta tuta bunumu tuttun diye devam ediyor Sen hamura ,ben balığa... Eeeee Kendisi ve oğlum yirminin üzerinde feke tuttularya, girdiler havaya tabi. Birkaç saatte bir hapis dolusu balık,Rezil olduk vallaha eşe dosta .Bide usta geçiniriz yanımızda tanıdık yoktu allahtan, karizmayı çizdirdik vesselam. Akabinde kendimize güzel bir ızgara ziyafeti çekiyoruz ailecek, kalanıda eşe dosta ayırıp tutuyoruz Bursa'nın yolunu:eek: ...Unutamadığım anılardandır.

Son düzenleme: 8 Temmuz 2007
  2. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Allahim(CC) colugunuzu cocugunuzu bagislasin size.Daha nice balikciliklarda boylesi guzel anilar sahip olur. Uzulmeyin boynuz kulagi gecermis. Gecsinki gelecegimiz daha kaliteli ellere ve gelisime teslim olsun.

Saglicakla kalin.

3. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Sendeki şansda tammış yani inşallah hepimize sevdiklerimizle beraber yaşayacak anıları nasip eder yaradanım.
    İyi avlar dilerim.

4. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Demekki neymiiişşşşşş ;) Artık " elinin hamuru ile erkek işine karışma " atasözü tarih olmuş ;):D Hemcinsime teşekkürler :)

5. flazer

flazer mehmet ali filizer

Favori Kamış:
    YILMAZ 90 LIK ZIPKIN SHEAKPER MAKARALI OLTA VEDE ALBA NIN KAMIŞLARI
    En İyi Avı:
    TATLI SUDA 43 KG AYNALI SAZAN(rüyamda)5,5kg aynalı sazan,6KG DÜZ SAZAN, DENİZDE 2KG MIGRI
    güzel bir piknik olmuş balığınızı da tutmuşsunuz daha ne olsun sevdiklerin de yanında ohh süper bir gün;)

6. gelibolu erhan

gelibolu erhan

Favori Kamış:
    olta zipkin
    En İyi Avı:
    levrek kofana
    devir degisti desene..

olsun canim herkes nasibini yer..
    o gun de onlar kismetli imis

[​IMG][/IMG]

7. natura

natura Recep

Favori Kamış:
    AlbaStar&captain(4.00 er Mt)
    Favori Makine:
    Alba Star (10 bilyalı)
    En İyi Avı:
    sazan 13,8 kg
    teşekkürler paylaşım için saol

8. simendifer

simendifer Sennur

Cahit abi kısmetin bol olsun. Bereketli avlar dilerim her daim. :) Ama sen sen ol, bu kardeşini dinle de bir daha 50-55 cm.lik bir yayın oltana gelirse, onu evine geri gönder olur mu ? O da yumurta dökebilsin ki, her daim gittiğinde orada yayın yakalayabilesin. ;):) Güzel bir anı, bizlerle paylaştığın için teşekkür ederiz...

9. tr16hunter

tr16hunter H.Cahit ÇİÇEK

Favori Kamış:
    Yasal olan tüm takımlar.
    En İyi Avı:
    sazan 5.300gr
    Sennur kardeşim merhaba ...
    O Bahsettiğim Azmak 7 yıldır yayın ve sazan üretim çiftliği olarak faaliyet gösteriyor...
    Artık o bölgede balık tutmak yasak. Ama Turnayı'da temizleyemediler,çok zaiyat veriyorlar üretimde...Haklısın Doğada yakalanan o boyda yayınlar salınmalı ama o azmakta ve Bursa civarında sair göl ve göletlerde üretilen binlerce yayın canlı canlı pazarlarda satılıyor boyları 40 cm'yi geçmez ...
    Ben Aynı zamanda Kara Avcılığıda yapan,4 yılda fahri av müfettişliği yapmış biriyim Kış avlarında Uluabat gölü kıyılarında Balık avı yasak (Ocak,Şubat aylarında) iken civar köylerdeki bazı kendini bilmezlerin gölün taşıp tarlaları sular altında bıraktığı zamanlarda tarlalardaki ağaçların üzerinden oynağa (üremek,havyar bırakmak için)sığ sulara çıkan turna ve sazanları tüfek ile vurup üç otuz paraya sattıklarına çok şahit oldum maalesef... Düşünün birkere bir tane dişi peşinde 7-8 tane erkek sığa çıkıyorlar ve ağacın üzerinde bekleyen avcı müsvettesi maalesef o civarın kendini bilmezleri!!! Kendi değerlerini yarınını düşünmeden katlediyorlar hepsini. Ya havyardaki canlar?.Açık ile kıyı arasındaki sazların kıyıya doğru hemen ardına atılan üstelik kullanılması sirküler ile yasaklanan misina ağ atanlara ne demeli? Resmen katliam. Bunu Oraya günü birlik gelen avcı veya balıkçı yapmaya cesaret edebilirmi? Siz söyleyin .Eskiden Uluabat gölünde Kerevit çıkardı ( Tatlı su Istakozu)Hatta kereviti ile o kadar ünlüydü ki O bölge, Oraya KEREVİTAŞ Adı altında bir tatlısu ürünleri işleme tesisi bile kurdular Halen faaliyette ama artık kerevit yok...Neden Amatör Balıkçıyı,Avcıyı Bu işi Kanunların tanıdığı yetki ve hak ile yapan insanları sıkıştıran cezalandıran yetkili merciiler Kışın yapılan bu katliama seyirci kalırlar anlaya bilmiş değilim...
    Bizatihi Bu kanunsuzluğu yapan ve seyirci kalanlar yine o bölge insanları arasından kendini bilmezler taifesi ...
    Sazan yok denecek kadar azaldı oltaya nadir gelir,yada Kayıklarla açıkta ağ ile yakalanabilir ,veya sabır ile göl kıyısında geceleyeceksin ancak öyle Bu yazdıklarım gerçeğin ta kendisidir.O bölge insanları bunu çok iyi bilirler...
    Ben uzun zamandır zaten o bilinçle avlanıyorum,Yeni heves gençler okusun diye yazdım bunları Yoksa niyetim bir tartışma konusu açmak değil.ikazın için sağol . En bereketli avlar seninle olsun, Sağlıcakla kal.....

Son düzenleme: 10 Temmuz 2007
  10. tr16hunter

tr16hunter H.Cahit ÇİÇEK

Favori Kamış:
    Yasal olan tüm takımlar.
    En İyi Avı:
    sazan 5.300gr
    Diğer cevap yazan arkadaşlar hepiniz sağ olun var olun. Bol balıklı günlere RASTGELE Demeniz dileğiyle kalın sağlıcakla ...