Enteresan bir livar

Konu, 'Takım Çantası' kısmında Taylan tarafından paylaşıldı.

1. Taylan

Taylan

Favori Kamış:
    Her türlü sahte, 0,18 ip misina, Alba orient 210 kamış, Pasha 35 makina
    En İyi Avı:
    53 cm Turna
    Yakup abi bu konu başlığını görünce yine "Ah bu turna merakı... " diyecek ama olsun.

İnternetten indirdiğim yaklaşık 10 cd turna avı videosu var. Bunlardan birini izlerken aşağıda yer alan livarı gördüm. Turna gibi uzun boylu :D balıklar için kullanışlı bir şeye benziyor. Bir tane kendim yapacağım. Bunun orjinalini gören veya kullanan varmı diyr bir sormak istedim. Hemde sizlerede bir fikir veriri düşüncesindeyim. Özellikle Kıtka kullanmam ben diyen arkadaşlar için faydalı bir alet.

Benim videodan anladığımı sizlere aktarayım. 3 gen olarak bükülmüş kalınca bir tele (3. resimde görünüyor) yaklaşık olarak 1.50 metre uzunluğunda bir bez dikilmiş. Bu bezinde üst kısmına bir fermuar yapılmış (1. resimde fermuarı kapatırken görülüyor) . Hepsi bu.

2. mcelikkaya

mcelikkaya murat çelikkaya

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    arkadaki çalılar
    Taylan kardeşim sen oturup kendin yaparsın bunu gibi geliyor bana

3. Taylan

Taylan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    53 cm Turna
    Selam Murat evet kendim yapacağım. Ama hem arkadaşlarla paylaşmak hemde belki önerisi olan olur diye yayınlamak istedim. :)

4. idris

idris

Favori Kamış:
    DİP OLTASI VE RANT
    En İyi Avı:
    SAZAN 2,250kg
    Günaydın...Taylan sen balık malzemesi yapmaktan balık tutmaya fırsat bulabiliyor musun

5. carphunters

carphunters sebahtin

Favori Kamış:
    shimano, fox, kryston, jrc, korda, esp, garmin, nutrabaits, pelzer, chub
    balığı yaralamamak için avrupa da genelde bez livar kullanılmakta

6. Taylan

Taylan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    53 cm Turna
    İdris işte tam yarama parmak bastın :D :D Eşimin muhalefeti sebebiyle balığa kısıtlı zamanlarda gidebiliyorum.

Balığa gidemediğim içinde kendimi balık malzemesi yapmaya verdim. Evde bunlarla uğraşınca hem evde olduğum için eşim bişe demiyo hemde ben bu yolla kendimi avutmuş oluyorum :D :D

7. Taylan

Taylan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    53 cm Turna
    Sabri hem balığı yaralamamak için iyi hemde turna gibi tel livara sığmayan balıklar için faydalı bir alet. Bahara bi tane yetiştirmek lazım :)

8. carphunters

carphunters sebahtin

Favori Kamış:
    taylan yalnız adamlardaki düşünce farkli bu tarz livar ile balığın kilosunu tartıp resim çekip balık geri iade ediliyor
    eğer bu tarz livar ile yakalamış olduğun balığı muhafaza etmek istersen yalan olur balık çok çabuk ölebılır tavsiye de etmem

9. carphunters

carphunters sebahtin

Favori Kamış:
    eş muhalefeti bende de vardı daha önce taylanen iyi çözüm hep beraber gitmek balığa bunu da alıştıra alıştıra yaparsan ii olur benim gibi -2 derece havada balığa götürmek ile başlama sakın yanarsın en iyisi yaz günü sıcak havalarda pıknik havasında coluk cocuk hep beraber mumkunse bır balıkçı aıle ıle beraber başlanabılır ben bu şekılde balığa gıtmeyı çözdüm
    çocuk varsa daha da kolay şımdıden balıkçılık aşısını yapmanda fayda var ben her akşam aşısını yapıyorum bizim kerataya
    oyuncak falan almıyorum gerek yok butun oyuncakları benım kullanmış olduğum balıkçılık malzemeleri en iyisi makina sar sar sar makarayı çöz çöz çöz makarayı ile her akşam antremanlarımız devam ediyor çocuk bu arada 2 yaşında
    onun da benim gibi rüyaları balıksız olmamaya başladı bile

10. idris

idris

Favori Kamış:
    DİP OLTASI VE RANT
    En İyi Avı:
    SAZAN 2,250kg
    Doğru söylüyorsun..Ben de aynı dertten muzdaribim..Evde kocaman bir bez seriyorum sobanın yanına..tahtalar,bıçkılar.maket bıcağı boyalar derken bakmışssın ortalık toz duman...ama hatuna kalırsa balığa gitmemden iyiymiş:))..10 taneden fazla yeni yaptığım rapala oldu bu arada..arkadaştan makinayı alır almaz fotograflarını çekip yolluyorum..Boyama işi için oje çok hoşuma gitti..capcanlı oldular ...

11. idris

idris

Favori Kamış:
    DİP OLTASI VE RANT
    En İyi Avı:
    SAZAN 2,250kg
    eh hocam benim de hayellerimi yazmışssın...çocuklar olsaydı bu dertten kurtulacaktık...ama 4.ayda düşük oldular..(ikizdi). Diyordum şöyle bir karavan alırım...atarım çoluğu çocuğu içine ..cuma akşamdan gidip pazar akşamına kadar bir barajın kenarında ..müthiş olurdu...ama olmadı..kimbilir hangi bahara.

12. Taylan

Taylan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    53 cm Turna
    Sabri dediğin yöntemide denedim. 2005 yazında Yakup abilerle Bafra barajında güzel bir piknik ve av organizasyonu yaptık ailelerimizle beraber. Ama eşimde hiç alışacak göz yok :D .

İnşallah ilerde çocuğum olursa tavsiyelerini dinleyeceğim. Hiç değilse evde yanımıza bir yandaş çekelim :D

13. Taylan

Taylan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    53 cm Turna

İdris okuyunca çok üzüldüm. Bizde aynı olayı yaşadık :( . Yoksa 5-10 gün sonra baba olacaktım. Ama hayırlısı böyleymiş diyoruz.

14. idris

idris

Favori Kamış:
    DİP OLTASI VE RANT
    En İyi Avı:
    SAZAN 2,250kg
    evet öyle demek gerekiyor...Hayırlısı Allahtan...(ince bir detay biraz özel ama Tüp bebektiler..2.deneme.)GÖRELİM MEVLAM NEYLER-NEYLERSE GÜZEL EYLER..SİZLERE DE GEÇMİŞ OLSUN...ZOR BE...

15. carphunters

carphunters sebahtin

Favori Kamış:
    idris abi geçmiş olsun allah sabır versin
    bizim de ilk çocuk düşük oldu iyi bilirim o acıyı ikincisinde allah nasıp etti baba olduk ama yapıcak birşey de yok hayat devam ediyor sıkma canını benim tanıdık arkadaşlar var onlar da ıkıncı üçüncü düsükten sonra çoçuk sahıbı oldular