erdek ve ayvalık mera bilgisi

Konu, 'Bölgeler' kısmında Cevat Ergin tarafından paylaşıldı.

1. Cevat Ergin

Cevat Ergin Cevat ERGİN

arkadaşlar yarın sabah bir gün erdek,2 gün ayvalık ta hem tatil hemde av için yola çıkacağım bu bölgelerde daha evvel avlanan veyahut mera bilen varsa bilgi rica ediyorum

2. tomy77

tomy77

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    7 kg levrek
    arkadaşım erdekte haziran dolayları sandalla çok iyi kolyoz yapıyor yine aynı mevsimler mırmır vesaire yapıyor ama erdeğin yerli balığı izmarittir n zamn gitsen yapar hele bide balıkçı tekneleri hamsi filan dökmüşlerse denize ozaman çok güsel balık yapıyor ama senyine yemli takımlarını yanında götürmeyi unutma ne olur ne olmaz ragele............

3. Bandırmalı

Bandırmalı mustafa

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    karagöz (1,500gr)Kırlangıç (2kg) Minekop(3kg) Levrek (2kg)
    Arkadaşım sana erdekte 2yer tavsiye edeyim.Adaya kalkan feribotların olduğu iskele suyu derindir kaşık sahte balık(silikon. rapala)ve yemli takım kullanabilirsin yem olarakta sülünez bulamassan mecburen midye.diğer yerde çöplük denilen yer.2 nisanda gittim.4 kamışa tık yok cuma günü yem cıkartıp cumartesi gitmeye niyetim var.olursa.Cupra.Karagöz.Levrek.Sivri burun.Tutabilirsin. Şansın ve avın bol olsun

4. derici

derici nurettin

Favori Kamış:
    şekspir
    mustafa kardeş

kara bigadan bahseden yok şahmelek mesela ben hersen oraya gidiyorum fakat botumda var 10 beygirlik motorda var ama hiç balıkçılık üzerine bilgim yok sayenizde inşaallah sizlerden bana da biraz balıkçılık bulaşır bende bigalıyım

5. Nurettin abi öncelikle aramıza hoşgeldiniz:)
    istek üzerine oradada bir avlak tarif edeyim..Armutlu koyu;)

Mevsimine göre özellikle karagöz,levrek,eşkine ve Mırmırın bol olduğu bir yer;)

6. blue ocean

blue ocean Halil

Favori Kamış:
    cobra420 sorf/cornoran black star 2.70
    Favori Makine:
    daiwa bg30/catana 30
    En İyi Avı:
    3 kg .balon
    Armutlu koyu derken armutlu tatil köyü olabilirmi?

7. Değil Önce karabiga>değirmencike gideceksiniz..Oradan 25km daha yol yapıp armutlu koyuna ulaşabilirsiniz..

Küçük birde hatırlatma yapayım..Eğer giderseniz yolun durumu çok bozuk,eğer yağmur yağarsa geri dönüş çok zor olur..Ancak Gözünüzü karartıp giderseniz Şu mevsimde Özellikle levrek başta boş dönmeyeceğinize emin olabilirsiniz..Yeterki deniz bira çırpıntılı olsun;)

Ekleyebilirsem google earth'den eklemeye çalışayım tam yeri:)

8. Eşkine Yazdığım yerde karşıda (aradaki mesafe 50m civarı) bir ada var bu ada ile kara arasından inanılmaz irilikte eşkine geçer..Fakat sezon çok kısadır..

Çizdiğim yer ise armutlu koyudur..Etrafı kayalık iç kısm kepez..Mevsimine göre trofelerin uğrak yeridir..Çok iri levrek ve baltabaş karagöz merası olup..Özellikle mart ayında Baltabaş trofelerinin bulunacağı kesin adres diyebilirim..Ancak mevsim nedeniyle yollar uygun olmadığından bu sene 2 denememde koya ulaşamadım..Arazi aracı sorunu çözebilir

9. tarcan

tarcan ...

Favori Kamış:
    .
    Favori Makine:
    .
    En İyi Avı:
    Kefal 325 gram
    Biraz fantazi gelebilir ama eğer 4 kişi gidersek Arazi Aracı kiralayabiliriz.
    1günlük yaklaşık 50evro tutar 20 evroda mazot koysak 70evro = 140ytl yapar / 4 = 35ytl ye ulaşımı sağlarız.

Yada aynı mantıkla tekne kiralayıp deniz yolu ilede gidebiliriz.

Not: Yazdıklarımın ticaret ile alakası yoktur.
    araç kiralama da yapmıyorum.

10. Arazi aracına okadar para+mazota gerek yok aslında tarkan..

Değirmencikte teknenin birine 50ytl +Mazot sorunu çözüyor;) 1satte adam seni oraya atıyor..telefon edincede 1,5saat sonra gelip alıyor..Eğer hava patlar gelemezse ekmeksiz ve rokasız balık yyiyorsun:D

Lakin bu sene balık egede olduğunda uygun tekne yoktu:(

11. tarcan

tarcan ...

Favori Kamış:
    .
    Favori Makine:
    .
    En İyi Avı:
    Kefal 325 gram
    .

havalar düzelinde tedarikli olarak gideriz.
    Erdal , Aklımızın bir köşesinede yazalım mı bunu?

12. Ok.Özellikle eylül sonu..;)

Tarkan cuma yola çıktığında Anadolu yakasına geçince benir bir ara..

Biz Muhtemelen oralara yakın biryerde olucaz..Gülpınara gelmeden (10km Çanakkaleye yakın) Bir yerde olabiliriz;)

13. tarcan

tarcan ...

Favori Kamış:
    .
    Favori Makine:
    .
    En İyi Avı:
    Kefal 325 gram
    .

Eceabat dan arasam olurmu?

saat
    04:00 de çıkarız.
    06:30 Keşan
    08:00 Eceabat Avrupa tarafı
    08:45 Eceabat Anadolu tarafı
    09:00 gibi ararım tahminen.

14. Tamam gerçi ben saat 09:00 gibi assosa geri dönüyor olabilirim..:)

15. Tamer CAN

Tamer CAN Tamer

Favori Kamış:
    favorim deniz avı ve kamış
    Favori Makine:
    el oltası, kamış ve çapari
    En İyi Avı:
    Lüfer 1.250 gr.
    nurettin bey bende bigadayım ve balık avına meraklıyım.takım var ama arkadaş ve tekne yok uyarsa birlikte avlanırız ismim tamer polis karakolundayım