Eski Foça raporu 2

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında Avciperdeci tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Albatros1

Albatros1

Favori Kamış:
    Olta,Zıpkın
    En İyi Avı:
    Papagan 2.5 Kg
    Cihangir bey günaydın,
    Hayırlı cuma'lar yazdıklarınıza katılmamak elde degil tekne kiralama işinde mutlaka bir kaç tane dürüst insan çıkabilir fakat bize bugüne kadar denk gelmedi ayrıca teknenin mobil olması bu işe gönül vermiş kişiler olarak değişik yerlerde farklı avlaklarda av yapmamıza olanak saglamakta biraz zahmetli olsada uygun bir zamanda av yapma programına dahil olabiliriz inşallah selamlar.Rasgele. :):)

2. yalcinicli

yalcinicli

Cihangir agabey, cipura partisine 2 kisilik yer talebimiz olacak. Unutulmayalim lutfen..!:)

Serkan, teknesini kiraladigimiz Sabahattin kaptani onerebilirim. Dunya tatlisi, hos sohbet, durust, en iyi av yaptigi avlaklari tek tek dolastirir. 30-40 dakika icinde iyi vurus alinmazsa, baska bir kerterize yonelmek icin cipa toplar.
    Dusunurseniz tel iletebilirim.
    Saygilar, sevgiler...

Son düzenleme: 3 Kasım 2006
  3. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    abilerim yahya kaptanın ücret olayı şöyle 4 kişiye kadar 2, 3, yada 4 kişi tekne ücreti 80 ytl 5 kişi olursanız 100 ytl

1 yıldır yahya kaptan ile çıkmaktayım tanıdığımen iyi balıkçı, eğer sabırlı iseniz büyük balık sabırsız iseniz küçük balık yakalatır. küçük balıktan kastım 200/300 gr arası gopez, çeşitli boylarda karagöz, erkek ve dişimercan dır. Yok ben sabırlıyım iri balık yakalamak isterim derseniz gittiğiniz yerde uzun süre kalırsınız ancak tek vuruşta 3/5 kg lık 1 balıkla geri dönersiniz.
    Ben Yahya kaptan ile 1 yıldır hemen hemen her hafta sonu açıldığım için bu kadar net konuşuyorum.
    Onun foçadaki en iyi sarkıtmacı olduğunu her kez bilir. Ünü Manisa İzmir ve bir çok yerde duyulmuştur.
    Belki abartılı gelebilir ama yalovadan sırf sarkıtma için müşterilerinin geldiğini bilirim.
    Özellikle yaz aylarında diğer arkadaşlar isparozlarla uğraşırken onunla açık taşlardan 4 kişilik grupla 30 kilo balık yakaladığımız çok olmuştur
    unutmadan çipura mevsiminde diğer arkadaşımın dediği gibi başka balık yakalamak için uğraşmaz

52kg lık akya nın resimlerini teknesinde görebilirsiniz :)

Son düzenleme: 3 Kasım 2006
  4. Iskarmoz

Iskarmoz

Favori Kamış:
    Her cins Olta
    En İyi Avı:
    1988 Dalyanköy Levrek 4.7 kg
    Arkadaşlar, bu hafta sonu geçti artık.. Ancak gelecek hafta sonu için ben tanıdığım kaptanla, Yalçın Hocam sen de Sebahattin Kaptanla bir görüşelim. Hangisi müsaitse tekne kapasitelerine göre bir yada iki tekne ile çıkalım.
    Tabii hafta içi hava durumunu alıp ona göre hareket ederiz.
    Katılmak isteyen arkadaşlar bana mesaj atsın. Hafta içi mi, hafta sonu mu müsait olduklarını belirtsinler. Hafta içi müsait olanları da bilmek isterim.
    Okan, tekneyi götürmede sorun varsa sen de bu gruba teknesiz katıl diyorum.
    Mesajlar bana salı gününe kadar gelirse katılımcı adedine göre kaptanlarla konuşmaya başlarız.

5. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    nereden çıkmayı düşünüyorsunuz abi eski foçadanmı _?

6. Iskarmoz

Iskarmoz

Favori Kamış:
    Her cins Olta
    En İyi Avı:
    Eski Foçadan. Serdar kardeşim sen her hafta sonu Yahya Kaptan ile çıkıyoruz dediğin için O tekneyi dolu olarak kabul ettim. Eğer sizde yer olursa bildir lütfen.

7. yalcinicli

yalcinicli

Cihangir agabey, ben ve Bulent icin en uygunu pazar gunu. Hatta bu uygunluk cumartesi aksamindan basliyor.
    Sabahattin kaptanin teknesi en fazla 4 kisinin olta atmasina elverisli. Biz iki kisi olarak, tam gun icin 70 YTL. verdik. 10 YTL. borcumuz kaldi.:eek: Birdaha ki sefere odesecegiz.
    Konunun burada davam etmesinde sakinca varsa, mod. arkadaslar organizasyon ile ilgili mesajlari bolerek uygun bolume Eski Foca organize isler olarak aktarsinlar derim.

8. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    abi bu hafta evet ben grubumu hazırladım yahya kaptan ile gideceğim yem olarakda teke ayarlamaya çalışıyorum çipura için çok iyi olduğunu duydum ne derece doğrudur bilmiyorum ben her zaman sardalya ve mamun kullandım ama denemekten zarar gelmez dedim bu arada yengeç de çok iyi oluyor özel getirtmen lazım onu ve yengeç de çipuradan başka balık yakalama şansın olanaksız gibi bir şey oluyor.

önümüzdeki hafta sonu ben bodrumdan açlıacağım abiler. Ordan bayramın 2. günü 1 adet 1.300gr lık fangiri 1 adet 1.500 gramlık fangiri ve kilolouk çipuralar ile 1 adet 750 gr lık mercan 1 adet de yine kiloluk antenli mercan yakaladım
    Tadı damağımda kaldı şu anda bodrum işini organize ediyorum grub önümüzdeki hafta için sözleşti. Onumuzdeki hafta Yahya kaptanla gitmenizi özellikle tavsiye ederim

9. fb_cagdas_dmr

fb_cagdas_dmr

geçen pazar e.foçaya orak adasının arkalarına gittik teknede toplam 7 kişiydik. sabah 8 de tekneye çıktık ama saat 13.00 e kadar sadece 150 gr civarı mercan ve bi o kadarda gopez vardı fakat öğleden sonra inanılmaz gopez yaptı resmen at çek yaptık toplamda yaklaşık 10 12 kilo aldık. hava kararınca tesadüfen (kurşunu çıkartmıştım ve ğzerimi değiştiriyordum olta o arada suya düşmüş) 1 metre boyunda ve 1 1.5 kilo ağırlığında zargana aldım daha sonra arkadaşlarda kurşunları söktüler herp beraber zarganaya takıldık avlaması çok zevkli ve kolay...herkeze rasgele

10. serkanp

serkanp

Favori Kamış:
    OLTA
    selam arkadaşlar,

eski foça organizasyonu olursa pazar günü giderseniz bir aksilik olmaz ise bende katılabilirim grupta yer varsa.

04 kasımda eski foçadaydık tekne sahibinin adı ramazan dı. teknede gps ve balık sonarı vardı. sabah çıktık akşamda 6 gibi hala denizdeydik. hava şartları çok zorluydu inanılmaz bir rüzgar karlı dağlardan gelen soğuk bir hava nispeten dalgalı deniz. çok soğuktu içimizi ısıtmak için kanyak içtik :) hemde çok iyi giyinmemize rağmen keşke bugün gitseymişik ne kadar harika bir hava vardı bulut bile yoktu. 6-7 yere çapa attık, gezdik epey. ancak çipura için çıktığımız avda sıfır çipura ile geri döndük çok fazla balık tutamadık. ufak ve ortaboy karagöz, ufakboy mercan ve erkekmercan, az miktarda ortaboy gopez, epeyce büyük zargana, irice 1 lidaki ve bir sivriburun karagöz ve kalamar genelde pek tatminkar değildi geçen hafta gruptaki arkadaşlar yine gitmişlerdi ve çok güzel balık almışlardı bu hafta hayal kırıklığı oldu biraz.

genelde teknecilerin gerçekten balık olan yere götüredikleri söyleniyor ne dersiniz acaba arkadaşlar?

herkese rastgelsin

Son düzenleme: 5 Kasım 2006
  11. celen.mustaf

celen.mustaf

Favori Kamış:
    kamış el oltası
    En İyi Avı:
    akya+çipura,1400,1100gr
    deniz beni çağırıyor

Merhaba Cihangir bey düşündüğünüz gibi bir organizasyonda bulunmayı bende arzu ederdim:)

12. celen.mustaf

celen.mustaf

Favori Kamış:
    kamış el oltası
    En İyi Avı:
    akya+çipura,1400,1100gr
    deniz beni çağırıyor

;) Arkadaşlar foça organizyonu önümüzdeki pazar olursa iki kişi katılmayı düşünüyoruz,( c.tesi gecedende olabilir)sağlıkla kalın.:)

13. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    arkadaşlar öncelikle böyle bir organizasyona kimlerin katılmak istediğini tespit ederek ona göre tekneleri ayarlamamız gerek bu konuda görüş ve düşüncelerinizi yazarsanız böylebir organizasyon hazırlığına başlayabiliriz

14. serkanp

serkanp

Favori Kamış:
    OLTA
    ben katılmak isterim,
    benim için pazar günü yada c.tesi geceden uygun çünkü c.tesi çalışıyorum.

15. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    bunun için o zaman bana özelden mesaj atsın katılmak isteyen arkadaşlar ona göre kaç kişi olduğumuzu bilelim arkadaşlar

pazar uygun benim içinde yani saat 04.00 gibi gideriz zaten

16. yalcinicli

yalcinicli

Yine de Cihangir agabeyin sozunu ettigi gibi hafta ortasini beklememiz gerekecek. Dilerim hava ve deniz iyi olur da keyifli bir cipura partisi yapariz.
    Saygilar, sevgiler...

17. Iskarmoz

Iskarmoz

Favori Kamış:
    Her cins Olta
    En İyi Avı:
    Evet arkadaşlar. Çarşamba akşamına kadar bekleyelim. O akşam son kararı verelim. Bu arada Eski Foça haftalık hava durumunu bu linkten detaylı olarak tekip adebilirsiniz. İyi çalışmalar dilerim..
    http://www.windguru.cz/int/index.php?sc=65581

18. serkanp

serkanp

Favori Kamış:
    OLTA

eski foça 4.11.2006 çok kötü hava şartları vardı ama pazar günü çok güzel hava vardı. balıkları dolaba attım biraz evvel çıkartıp resmini çektim dolapta küçülmüşlermi ne :)

19. omur78

omur78

Favori Kamış:
    KAMIŞ
    En İyi Avı:
    TURNA 3,80 Kg. 1997 Gölbaşı
    Aramıza hoşgeldiniz güzel paylaşımlarınızın devamı dileğiyle rastgele.

20. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    sağolasın kardeişim

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.