Eski gunlerden/Koyunlimani/SAROZ

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında sunay kaptan tarafından paylaşıldı.

1. sunay kaptan

sunay kaptan

Favori Kamış:
    zipkin,olta,parekata
    En İyi Avı:
    fener baligi 38 kilo
    Ekim sonlarina dogru (lufercevirmesine) diye cikilan avdan oltaya ve fotaya takilanlar....[​IMG]gemicim ve enkiymetli arkadasim Mesut[​IMG][​IMG]sino ve ben[​IMG][​IMG] Fotograflari cep telefonuyla ceken av arkadasimiz Evren... Av araclarimiz; 2 adet Daiwa 40 kg cekerli trolingkamis, 2 adet mitchelriptid 6/0 cikrikmakara herbirinde 60 kg cekerli 270 m speider tresse, bir adet kirmizi basli rapala,bir adet uskumru tipi rapala.

2. DrHG

DrHG

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sinarit, 9 kg
    Sırtı takımının şematik şekli

Tebrikler.. Süper av...Bazı ayrıntılara girmiş olmanıza rağmenr şematik olarak takımın yapılışı, misina tip ve kalınlıkları, kullandığınız malzemelerin katalog no ları, yakalanan derinlik vb detayları açıklayabilir misiniz?

Not: benim yakaladığım sinarit ile ilgili detaylara bakarsanız belki ne istediğimi daha rahat anlayabilirsiniz.. Link ekte.

http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=4785&page=5
    http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=4785&page=4

Son düzenleme: 19 Şubat 2007
  3. zodi

zodi

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    1.2 kg çipura. Kilo olarak ta 3 kişi 15 kg istavrit (tekneden)
    Sunay Kaptan o nasıl sinarit öyle? :) Maaşallah

4. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    çok harika bir sinarit:) tebrikler ama detayınıda merakla bekliyoruz..

5. Sırtıcı ve Çözücü

Sırtıcı ve Çözücü

Tebrikler

Sunay Kardeş

Gerçekten trofe sayılacak bir balık. Devamını bekleriz. Hangi marka model sırtyıya atladı. Mecara nasıl oluştu. Çıkrıkla kurşundan sonra takımı elle mi çekiyorsunuz. Bunları açıklayan bir yazı bekliyoruz. Takımınızı nasıl donatıyorsunuz. Ne tür marka model çıkrık ve kamış, misinalar kullandınız.

Saygılarımla

6. Sunay abi güzel balık benim sende gördüğüm çıkrıklar ve rapalalarlamı aldın
    O kadar çok vardıki onları aldığına değmiş...

7. AKIN74

AKIN74

Saroz trofe balık açısından oldukça bereketli bir bölge Tebrikler...;)

8. sunay kaptan

sunay kaptan

Favori Kamış:
    zipkin,olta,parekata
    En İyi Avı:
    fener baligi 38 kilo
    Aslinda levrek icin dolastigim bir avda rastgele denkgeldigi icin ne soyleyebilecegimi bilemiyorum, mans'strech rapala kullandim(kirmizi kafali) 15.5 cm zaten 2 adet rapalam vardi digeride kolyoz sekli,kursun agirlik kullanmadim, bu rapala zaten 6/7 metreleri geziyor. 270 metrlik 60 kilo cekerli ana bedenden sonra, sampo rosco firdondu(150 lb) ,15 kulac (surf schokleader sufix80 lb)lik cok esnek bir yesilimsi bir ek beden,firdondu 90 lb, 4 kulac (nylon memory free powerline rouge 30 lb) kirmizi renkte misina. sigda oldugumuz iicn once kayaya takildigimizi dusundum, balik bosladiktan sonra tekrar yuklenince balik oldugunu anlayip aciga dogru actik, balikta kendini aciga dogru alinca cekmesi cok kolay oldu. Benim icin de daha onceki bir iki kacirdigim haric ilk sinaritim denilebilir. Cikrik makina ve rolerli kamisla balik cekmesi gercekten cok zevkli, ama fazla ugrasmayip baligi elle cektik.

9. bmutlu

bmutlu

Favori Kamış:
    asso,yozuri.prencess,rapala
    En İyi Avı:
    ILDIR 4 kg baracuda
    harika bir av tebrik ederim kac gr kurşun kullandınız

10. NoFe@R!!!

NoFe@R!!!

Favori Kamış:
    TÜRK İCATLARI
    En İyi Avı:
    Kofana Tartmadım :)
    Eyy Maşallah beee Biz ne zaman tutacaz bu balıklardan Sunay abi her daim şansın açık olsun oltan balıkla dolsun :)

11. aklıma takılan bir konuda yardımlarınızı istiyorum arkadaşlar.. fonda görülen burun her iki fotoğraftada ayni yer olabilirmi acaba.. çok benzerlik var özellikle su içinde kalan kaya parçaları..

[​IMG] [​IMG]

12. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    evet her iki yer de aynı yer abi

13. Evet ikiside aynı yer bizim gittiğimiz yer Sunay abinin köyü...

14. simendifer

simendifer Sennur

Sunay abi coşmuşsunuz :) Çok güzel balık, tebrikler... Darısı başımıza mı diyelim, ne diyelim :) Ama sen bu sinaritten sonra ne şarkı söylemişsindir ;):p

15. şans işte sevgili hamdi.. tabi mevsim şartlarıda etkili sanırım.. ayni bölgede farklı avların olması.. umarım bir gün sizede denk gelir.. yada biz burdan siz oradan bir ortak organizasyonla bu işi kıvırırız..:) sevgiyle kal..

16. Biz yazın o burunun orda koca balık kaçırdık sunay abiyle beraber 3 gün iki çıkrık yunan sınırına kadar gezmiştik olmadı ama o zevki yaşamakta güzel...

17. zaten belirtmiş sunay.. ekim başı diyor.. seneye kaldı yada bakarsın mart nisan olabilir.:)

18. Daha ne olsun

Ortam güzel,Balıklar güzel daha ne olsun tebrikler...:)

19. Ethem

Ethem

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    10.6 kg aynali sazan

balik degil Hamdi.... canavardi o:D

20. Unuturmuyum abi senin o heycanın bizim arkadan bağırışlarımız hey gidi
    günler...:):(