Eşkina Raporu

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında gececibarış tarafından paylaşıldı.

1. flexmen

flexmen

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Kara sazan 6.400 kg
    :D :D :D hadi hadi kepçeler oltalar hazırlansın takımlar bağlansın.:D :D :D

2. murat303

murat303 Murat

Favori Kamış:
    4.20 Shimano Nexave BX TE Surf
    Favori Makine:
    Shimano Ultegra CI4 5500 XSA
    En İyi Avı:
    52cm Kofana/ Dragos'tan
    Valla arkadaşlar ben gazı aldım.Cuma gecesi Dragostayım bir aksilik olmazsa.
    Güzel bilgiler teşekkürler herkese.

3. flexmen

flexmen

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Kara sazan 6.400 kg
    Dün akşam yeşilköy sahilleri tarandı arkadaşlar.Bırakın eşkinayı ne iskorpit nede gelincik var.Neyseki tekeleri sağ tutabildikte sağ salim denize iade ettik.:) Eh yol göründü eşkina için tuzla pendik kartal sahillerine...:) :)

4. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    Yeşilköyde takıldık çok güzel balık yaptı saat 21.00-23.00 arası aldık. Ben 1 tane oırta boy aldım yanımdaki arkadaşım (Can Abi) 6-7 tane aldı iricelerini kendine aldı ufaklarını bana verdi.

Yem: teke
    Takım: 2 köstekli takım bronz çapraz iğne 2 numara; kurşun 35 - 50 gr arası.
    Yer: Yeşilköy kayalıklar

Resimler gelecek.

5. REALGS

REALGS

Favori Kamış:
    4 kamış+3 makina+örgü misina.Ah birde bol zamanım olsa
    En İyi Avı:
    Çocuklarım......
    Vay emre Eşkina yapmışsın.
    Yahu kuruttun denizleri - gölleri..
    Ne varsa tutuyorsun,çeşit yaptın iyice :)
    Kutlarım seni ,eşkina güzel balıktır......
    Ben ara verdim biliyorsun balığa,ancak
    sizlerin raporlarınızla avunuyorum :D

6. murat303

murat303 Murat

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    52cm Kofana/ Dragos'tan
    Sözde Cumartesi Eşkina için Dragos'a gidecektik. Fakat 3 saatlik teke arayışlarımız sonuçsuz kalınca gidemedik malesef. Nerede bu tekeler, teke tutmak Eşkina tutmaktan zormuş.

7. murat303

murat303 Murat

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    52cm Kofana/ Dragos'tan
    Kolay teke tutmak için bir yöntem duymuştum, fikri olan varmı acaba ?
    5 lt lik bir pet şişenin ağız kısmını kesip, ters çevirip, bir tel veya misina ile dikiyormuş. Şişenin ağız kısmı içerde bir huni oluşturacak şekilde içerde kalıyormuş.Şişenin içine ekmek vs. kırıntıları atıp, ,ç,ne bir taş koyup ip ile bağladıktan sonra yosunlu bölgeye atıyormuşuz. Teke veya yavru balıklar içeri girip çıkamıyorlarmış.İnternette bu konuyu çok araştırdım fakat bişi bulamadım. Bu yöntemi kullanan, duyan veya bilsisi olan varmı ? Taktım bu teke işine kafayı.

8. flexmen

flexmen

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Kara sazan 6.400 kg
    Arkadaşlar kırmızı renkli soğan çuvalının içine ağırlık yapacak kadar taş koyup liman içlerine iple bağlayıp bırakın.Teke buna bayılır hemen etrafında toplanır hava karardımı soğan çuvalının üstüne gelirler.Hatta bazen öyle çok toplanırlarki çuvalın kırmızısını göremezsin.Çuval kepçe sığacak büyüklükte olsun yeter.Tek kepçede gecelik yemi çıkarırsın.

9. REALGS

REALGS

Favori Kamış:
    4 kamış+3 makina+örgü misina.Ah birde bol zamanım olsa
    En İyi Avı:
    Çocuklarım......
    Bu çuval yada benzeri bir kapın içine çalı-çırpı koyun ve limana bırakın.
    Ve günlük yemlik tekelerinizi bu çuvaldan çıkartırsınız.....

Pet şişe olayını duydum ama hiç denemedim.İnşallah bu sene yazlıkta test ederim...

10. TURKM€N

TURKM€N

Arkadaşlar yapmayın böyle... maltepe küçükyalı dragos caddebostan kartal yanıbaşım ama öyle işlerim yoğunki gitmem imkansız. Bu yazılanlarıda gördükçe iyiden iyiye gaza geliyor insan. Eşkina ya gitmek istiyorummm ... gidemiyorum:(
    Ne yaparsınız ki ''İstekler olanaklarla sınırlıdır':( :( :( '

11. birdostcan

birdostcan Erkan Sakarya

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    aynalı sazan 6,250 gr
    teke

Arkadaşlar bendende teke için bi tavsiye kırmızı çuvalın içine bir kaç parça kemik koyun salın suya tekeler 2 katına çıkar babamdan görmüştüm :)

12. Serkan.ist

Serkan.ist Hidayet

pet şişe mantıklı çuval işini istanbulda yapmak zor ama pet şişe işe yarar ben içine tavsiyelere uyarak ekmeğin yanında kemik ve çalı çırpı koyup atıcam bakalım sonuç ne...

13. ubujavine23

ubujavine23 mehmet

En İyi Avı:
    220 kg geyik balığı 1150 kodiak balığı,617 kg domuz balığı
    arkadaslar eşkina dragos sahıldekı sema hastanesının tam karsısından bol mıktarda cıkar ısmaıl kaptanın sandal barınagının sag tarafındakı karanlık bolgde bır kac takım verdım ama eskına olup olmadıgına emın degılım ama ıcımden bır ses eskına oldugunu soluyo eskınayı karanlık ısık vurmayan mumkun oldugunca sessız sahıl kıyılarından yakalamanız mumkun tabıı denızın dıbındekı sartlarında uygun olması lazım mazen kıyıdan 2 metre acıktan alırsınız bazen 15 metre acıktan bol kayalıklı yerlerı tercıh edın ve mumkun oldugunca sessız olun eskına ısıgı sesı vb sevmez tabı eskına sezonlarını da atlamamak gerek.ınternette genıs caplı arastırma yapın emınım gereklı bılgılerı bulacaksınız ben ınternette ogrendıgım bılgılerle cok guzel eskınalar aldım.12.09.2008 cuma aksamı dragos kum ıskelesınde olucam eslık etmeyen arkadasları beklerım teke yı temın edebılecek bırılerı olursa sevınırım.kepceyle kucukyalı marınadan temın edılebılır ıskele ayaklarını sıyırarak yeterlı mıktarda temın edebılırler teke yı getırebılecek bırı sı varsa eskına yoklayabılırız.benım vaktım olmadıgı ıcın kucuk yalı ya gıdemıom ıs yerını kapatmak zorunda oldugum ıcın.aksam saat 9 bucuk cıvarı ıskelede olucam eslık etmek ısteyen olursa 05393065040.mehmet herkese bol sanslar rast gelsın