ESKİŞEHİR göl-gölet-barajları

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında ergungorgun tarafından paylaşıldı.

1. Serkanmsg

Serkanmsg Serkan

Favori Kamış:
    Makaralı ve şamandıralı takım
    En İyi Avı:
    2 Kg. 150 gr. Yayın
    Mevsim müsait gibi artık av vermeye başlar ancak Murat Hocamın dediği gibi bir bilenle gitmek lazım..

2. Baracuda76

Baracuda76

Favori Kamış:
    Daiwa Kamış, Silstar Cx80 Makina
    En İyi Avı:
    3.350 gr Aynalı Sazan
    Yapıldak biliyorsun Osmangazi üniversitesinin kiraladığı bir yer Bekçisi var. Bu sene Temmuzda niyetlendim oraya gitmeye. Genel sekreterlik aracılığıyla Bekçiyle irtibata geçtim. Balık çıkmadığını söyledi. Balık Olsa bekçi yalnızlıktan zaten hocam gel ne olur der. Eskiden alabalık çıktığını daha sonra kaçak avcıların ağları sonucu kalmadığını söyledi. Ne derece doğru bilemem. Ama bana 4 sene önce oraya gittiğimde gelen arabaları kaydettikleri defteri gösterdi. Afyonlu balıkçı kardeşlerimizin çok sık gelip kaçak ağ atmalarına tek başına engel olamadığından bahsetmişti.

3. ikus26

ikus26

Favori Kamış:
    makaralı dip.
    En İyi Avı:
    3 kg sazan
    hocam ben en son yapıldağa 93 yada 94 tü tam hatırlamıyorum ama o zaman gittiğimde alabalık çıkıyordu.. özellikle iyi hatırlıyorum bent kısmında derin yerden alabalık tutanları görmüştüm... o zamanda afyonlular çok geliyodu.. babam o zaman afyonlu bi balıkçıya gölet çok kalaba olduğu için bizim oltaların arasına sallama atmasına izin vermişti. sonra kepçecilik yaptı adama:mad: ki ne balıklar tuttu.. offf offf neydi o zamanlar geri gelsede her geçen gün dünü arar oluyoruzz... akılanmaz isek bugünleride arayacağız gibi geliyor...

4. ismail261981

ismail261981

Favori Kamış:
    olta ve küspeli
    En İyi Avı:
    aynalı sazan 2 kilo civarında
    arkadaşlar eylül ayında eskişehirdeki yenice barajına gitmeyi düşünüyorum tavsiyeleriniz nelerdir

5. esesozgur

esesozgur

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Bi gün bende tutacam
    Bende yeniceye gitmeyi düşünüyorum.Tavsiyelerinizi bekliyorum.

6. balıkçıberk

balıkçıberk Mr. None

eline sağlık...:)

7. cortez26

cortez26

Bırakın tatlısu balıkçılığını kardeşlerim,denizde hayat var hayat.çadırı ve kamp malzemelerini hazırlayın ama fazla olmasın.burdan marmaris e ordanda dolmuşlarla katrancı koyuna gidin.Eziyetmi,yürüyüşmü,doğayla baş baş kalmakmı,soğuk sulardan içmek mi ne isterseniz var.sabahları taze bal ile kahvaltı.öğleni zaten geçtik sonrasında kıyıdan ekmek ile alabileceğin kadar kefal,diplerde çupra mı istersin baracudamı tabi çekebilirsen off offff nefis çam kokusu altında akşam ızgara balıklar ister bira ister rakı vay vayyyy....Artık güneşin altında batak kokan balıklar beni hiç mi hiç açmıyor...hayatınızda mutlaka bir kere görmek isteyeceğiniz yerlerde balık tutmak...15 gün su gibi aktı geçti..
    aklım hala oralarda...Allahım bana özgürlüğümü verde ömrümü oralarda bitireyim.Gerçi Hayatına hayat katar oralar...ahhh ahhhh... çık ula sayısal başka kurtuluş yokkkk...Selametle kalın....

8. Baracuda76

Baracuda76

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    3.350 gr Aynalı Sazan
    Cuma günü öğleden sonra bir arkadaşım Tutluca göletine gitmiş. Beni aradı okuldan eve yeni gelmiştim. Hocam " gölete ağ geriyorlar ben jandarmayı aradım kütahya jandarma çıkıyor bir de sen Eskişehirden ararmısın ? Hemen 156 jandarma'yı aradık durum böyle böyle. Arkadaş hava kararınca eve gelmiş bir de o aradı. Arkadaş oralara yakın köyden sonra öğrendik ki jandarma Ağ atanları yakalamış ve ceza kesmiş oltalarına el koymuş.
    Eskişehirde her kim bu işle uğraşıyor (ağ atıyorsabiz amatörleri aptal yerine koyuyarsa ) Bilsin ki ensesindeyiz, onlarla mücademiz sona ermeyecek.

9. slimselim

slimselim

Favori Kamış:
    Tarzan Zıpkın , Albastar olta Rambo bıçağım Fotoğraf makinam
    En İyi Avı:
    2 kg aynalı sazan 1.5 kg RusKefali
    Tebrik ederim . Ayrıca teşekkürler. Bu cezalar umarım bu aç gözlü insanları durdurur.

10. Septemberstorm

Septemberstorm sedat

Eskişehir göletleri

Öncelikle aranıza yeni katılanlardan olduğumu belirtmekle beraber tüm arkadaşlarıma rastgele diyor,herşeyin gönlünüzce olmasını diliyorum.Av yasağının kalkması ile beraber geçen hafta kendimizce sezonu açışımız süper oldu.Mihallıççık ilçesi Dağcı göletinden 2-2,5 kg lık aynalı ve pullu olmak üzere 7 adet,500-600 gr olarakta 25 parça kadar bir av oldu.
    İşin ilginç olan kısmı gece dalgasız ve sakin olan gölde ışıklı mantarlı oltalarımızda hareket olmaması idi.Garip olan geceyi boşuna ayakta geçirmiş olduk.Gündüz güneş sıcağında balık aldık.
    Hepinize bol şans dilemekle beraber yağış olmazsa bahsettiğim göletin suyunun fazlaca azalmakta olduğunu belirteyim.

11. Bozüyüklü

Bozüyüklü

Favori Kamış:
    4 metre karbon makaralı
    En İyi Avı:
    2 kg sazan,1 kg alabalık
    bahsettiğin günlerde bizde oradaydık ancak el kadar ve hamsi kadar aynalılardan başka birşey alamadık.yanımızda oturanlar iyi balık aldılar belkide sizdiniz:D bir tanede kadife almışlardı.bizim nasibimiz yokmuş.eve eli boş döndük:)

12. Serhat ESK

Serhat ESK

Favori Kamış:
    FOREVER Olta !!!!!
    Bahsettiğin Katrancı Fethiye'deki Katrancı Çadır Kampı mı?

13. kara_snek

kara_snek Caner

Favori Kamış:
    makaralı, kamış
    En İyi Avı:
    2.5 kg sazan
    s.a. bizde 4 haftadır üst üste kızıldamlara gidiyoruz.adamlar el kadar sazanları alıp götürüyorlar. yazık günah onlara ya bıraksalarda ilerleyen zamanlarda sahiplensek.cumartesi 5 gibi ordaydık pazarda 4de Eskişehir'e geri döndük.1 tane 1 bucuk kilo civarında ve 1 tanede 2 bucuk kilo civarında balık aldık.gece tık olmadı bu balıklarıda öğle vakti aldık demekki artık balıklarda şaşırmış iri balıklar öğle kıyıya geliyolar.zamanında ne balık vardı orda ama işte bilinçsiz avlanmaya bir örnekte kızıldamlar. o kadar....ramazan ayı sonrası avlanmaya dewam.herkese rastgele......

14. dalgııç

dalgııç ismail

Favori Kamış:
    390 makaralı
    En İyi Avı:
    2.8 kg sazan
    slm

ben yeni girdim adım ismail yarın zemzemiyeyi deniyeceğiz durumu bildiririm

15. kara_snek

kara_snek Caner

Favori Kamış:
    makaralı, kamış
    En İyi Avı:
    2.5 kg sazan
    hadi bakalım rast gele

16. gülbaharlar

gülbaharlar gulbaharlar

Favori Kamış:
    el oltası, kamış
    En İyi Avı:
    13 kilo aynalı sazan
    rasgele arkadaşlar

17. dalgııç

dalgııç ismail

Favori Kamış:
    390 makaralı
    En İyi Avı:
    2.8 kg sazan
    arkadaşlar ben eskişehirden ismail yeni girdimçukur hisarda balık varmı

18. dalgııç

dalgııç ismail

Favori Kamış:
    390 makaralı
    En İyi Avı:
    2.8 kg sazan
    ya ben bu mesaj işini daha çozemedim

19. Baracuda76

Baracuda76

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    3.350 gr Aynalı Sazan
    Olmaz mı var. Ama tatlı su kefali ve israil sazanı çok daha fazla.

20. endamın yeter

endamın yeter DİDEM

kanyer hemşerim merheba balık avı hakkında bilgi verirmisiniz bana ben bu mesajı herkeze çekiyorum beni bilgilendirirsen sevinirim