ESKİŞEHİR göl-gölet-barajları

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında ergungorgun tarafından paylaşıldı.

1. mehteran

mehteran Gürkan

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan
    Suda balık olmazmı beyaaaaa.:p

2. RYAVUZ

RYAVUZ

En İyi Avı:
    yayın 7.5 kg
    Yılbaşında balık avı (alık avı)

:D :D :D Yılbaşı gecesi okey masına olta attık iki sazan takıldı bunlardan birisi aynalı sazandı.
    Çok cırpındılar ama nafile usta balıokcılar oltaya taktı bikere ,kurtulamadılar,

Gecenin sonunda aynalı olanı tası tarağı unuttu gitti.

herkese rastgele.(aynalı gelirse dahaiyi):D :D

3. markymark

markymark Murat

Favori Kamış:
    Alba star,Balzer
    Favori Makine:
    Alba star,Daiwa
    En İyi Avı:
    ?
    Herkese merhaba...
    Ben istanbulluyum ancak arada eskişehir'e gidiyorum(eşimin memleketi:) )
    Merkeze yakın balık tutacak yerler varmı?
    Varsa tarif ederseniz çok sevinirim...

4. serase

serase serhat

sevgili arkadaslar ben sazan meraklısıyım tam olarak sazan avı ne zaman acılıyor bilginiz varsa ögrenmek istiyorum

5. DOĞACI

DOĞACI

Favori Kamış:
    olta
    arkadaşlar mrb ben kütahyadan hasan bu sene iyi balık yeri bulduk arkadaşlarla ama yolu nedeniyle yildik bu hafta sonu yarbasanı denemek istiyoruz bilgisi olan varsa paylaşabilirmisiniz şimdiden tşkler rastgele.

6. dataes

dataes ümit sarı

Favori Kamış:
    effe cobra 2.40 fiberoptik
    Favori Makine:
    effe 8 bilyalı
    En İyi Avı:
    9 kg pullu sazan
    eskişehirden 15 km ötede keskin göleti vardır eskişehirliler tamamı neredeyse bilir bu göleti 36 numara belediye otobüsü ile gidebilirsiniz. 38 km ötesinde musaözü barajı (kütahya yolunda ve aynı yol üzerinde porsuk barajı bulunur. catıören barajı eskişehir ile arası 70 km dir. dodurga barajı esk. ile arası 75 km dir. dutluca barajı-kunduzlar barajı 35 km. gökçekaya ve sarıyer barajı eskişehirin alpu ilçesine bağlı ve hemen hemen 90 km arası vardır. size birde bilecikde yer vericem bileciğin pazaryesi ilçesinde küçük elmalı göleti sinek oltasıyla bile 300 ve 400 gramlık aynalı ve pullu sazanları alabileceğiniz yer ayrıca orman içinde küçük bi gölet olması gündüzlerin gölge yer bulunacağı güzel bi yer ama cok yengec ve yılan görebilirsiniz

7. kaynakçı

kaynakçı Muhammet EKREM

Favori Kamış:
    dip olt. makara. şamandıralı takım vb.
    En İyi Avı:
    2.25kg sazan 2.5kg yayın avım
    ümit arkadaşım benden bir alt bilgi olsun bir hafta öncesi k.elmalı ve b.elmalı israil veriyor diye bilgi geldi teşekkürler

8. esentepeli ßalıkçı

esentepeli ßalıkçı ümit özmen

esentepeli balıkçı

slm aslanbeyli hangi yemlere yapıyo yrn gidecezde
    bide dodurga hangi yemlere yapıyo? cvplarsanız sevinirim

9. kaynakçı

kaynakçı Muhammet EKREM

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    geçen sene aslan beyliye gitmiştim fakat yeni balık salındı bahanesi ile bizi gölet alanından çıkardılar tabikiş bu bir bahane idi işin aslı kooperatifmiş ne kadar doru bilemem bilgin olsun gideceksen bile sağlam kaynaklardan bilgi almanı tavsiye ederim bu sene dodurga hakkında bişey duymadım rasgele

10. yaren26

yaren26 kader

arkadaşlar özdenk köyünün oradaki gölde balık var ancak orada 3 yıl önce 2tane genç boğuldu köylüler bu konuda hassas oldukları için hemen müdahale ediliyor.ya öğleden sonra gidilecek o saatlerde biraz sakin oluyor ortam karakuş köyü ile özdenk arasında eskişehir -alpu çkurhisar özden yol daha kısa oluyor.ras gele hepinize

11. kaynakçı

kaynakçı Muhammet EKREM

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    yalnız özdenki jandarmanın sıkı takibe aldığı bir bölge bu arada iç sulardaki yönetmelik yani yasaklar 4 sene oldu bilginize yani özdenkin açıkmasına 2sene var
    yasaklanmasının sebebi boğulma olduğunu sanmıyorum her sene göl gölet ve akarsularınızda boğulmalar yaşanıyor buraları niye yasaklamıyorlar:confused: bence!saygılar

12. serkan_26

serkan_26 serkan

Favori Kamış:
    dip oltası
    emektar balıkçılar...
    yapıldak hakkında bilgisi olan varsa paylaşabilirmi..
    uzun zamandır topraga gömülü olan sazan takımlarını geri çıkarmanın vakti geliyo. bilgilerinizi bekliyorum..

13. ErenSaruhan

ErenSaruhan Eren SARUHAN

Favori Kamış:
    SHIMANO Nexave - Vengeance
    Favori Makine:
    SHIMANO Exage 3000 & DAIWA MegaForce
    özdenk kuzfındık musaözü göletleri bu sene tamamen balık avı yasagı olan göller.. çatören den elimiz bos donduk.. porsuk barajındada durum aynı.. su sıcaklıkları cok düsük daha.. belki 15 gün daha beklememiz gerekir güzel balık alabılmek ıcın..

14. sinanes_84

sinanes_84 okan

balık nerede?

arkadaşlar herkese slm geçen hafta sarıyardaydık bir tane tutamadık tutmayı bırakın mantar oynamadı giden varsa nezaman iş yapar?

15. adnan26

adnan26 adnan gul

arkadaslar catorende temmuz ayinda balik aldim ama gecen hafta elimiz bos donduk.keskin dede bitirmisler,tektuk cikiyor.seyitgazili arkadaslar kunduzlar akin bolgesine gitmisler,20 den fazla kloluk almislar.yeni durak orasi olacak artik.birde aslanbeyli yukarisogut goletleri hakkinda bilgisi olan varsa mesajlarinizi bekliyorum.
    saygilarimla,

16. buraktekinay

buraktekinay Seyyah

Favori Kamış:
    makara,(çıkrık),küspeli,kamış
    En İyi Avı:
    ...........

17. ErenSaruhan

ErenSaruhan Eren SARUHAN

Favori Kamış:
    SHIMANO Nexave - Vengeance
    Favori Makine:
    SHIMANO Exage 3000 & DAIWA MegaForce
    en iyisi mera tarifi vermemek.iyi neiyetle söylüyosun yeri yagmalıyorlar. kötü niyetle yer söyleyenlerde insanları boşuna yoruyolar. onun için bildiğinden şaşmıcaksın.ben ne mera söylerim nede isterim.git dene varmı yokmu ögrenirsin.

18. adnan26

adnan26 adnan gul

burak tekinay arkadasimiza cevap:
    evet mevki vermiyor ama akin tarafi diyor.giden kisi sayisi 2 ve 1 gece kalmislar.sen en yakin arkadasina gittigin yeri soylemezmisin?sayet ben soylerim.bu birazda kismet isidir.hafta ici orada olacagim,bakalim nasil gorecegiz:)
    birde paylasmak istedigim nokta,hafta sonlari avlaklara gittigimizde goruyoruzki,bir kisi 15 takim atmis,yer yok :)hey guzel allahim..

19. buraktekinay

buraktekinay Seyyah

Favori Kamış:
    makara,(çıkrık),küspeli,kamış
    En İyi Avı:
    ...........
    adnan26 arkadaşıma CEVAP!!!
    evet akın tarafını tarif ediyor ancak dikkat ettiysen kendisi oraya gitmiyor,başka göletler hakkında bilgi almaya uğraşıyor,peki akında balık veriyorsa neden orası değilde,başka göletler hakkında bilgi!peki çelişki değilmi?oavda sende varmıydın ki o arkadaş yerine sen cevap veriyorsun?yazıma dikkatki baktıysan bir değil bir kaç soru olacağını göreceksin,bu zamanda kimseye güven olmuyor,şu an diyelimki ben sana herhangi bir yer için bilgi verdim,sen oraya yanlız gitmezsinki,yanında mutlaka birileri olacaktır,onlardan biri mutlaka şurda şöyle şöyle balık tuttuk diye anlatacaktır,ondan sonra o göletin yada barajın halini var sen söyle,kusuruma bakma ben en yakınımdaki kimseye bile bilgi vermem,garip gelebilir,hatta beni eleştirebilirsinde,arkadaş derim gidin suda balık varsa nasibiniz tutun derim,kimsedende bilgi istemem.
    Saygılar

20. adnan26

adnan26 adnan gul

arkadslar,yemleme botu(bait both)almak istiyorum.900 tl civarinda diyorlar,daha dusuk fiyata almak istiyorum.bilgisi olan lutfen paylasabilirmi?