ESKİŞEHİR göl-gölet-barajları

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında ergungorgun tarafından paylaşıldı.

1. lustral

lustral osman karatepe

Favori Kamış:
    klasik 3'lü takım
    En İyi Avı:
    sazan 7.250gr
    hayır sivrisarlıyım ama izmirde görevliyim bir hafta sonra gideceğim ve ilk işim balığa gitmek olacak

2. ybkose

ybkose

Favori Kamış:
    Makaralı
    En İyi Avı:
    5 kg Sazan
    Organizasyon

Arkadaşlar Mrb,

1 Haftadır Fransa'da olduğum için foruma cevap yazamadım. Sanırım ben yokken epeyce bir balık tutlmuş:) Daha önce söylediğim balık organizasyonunu önümüzdeki hafta içi yapsak herkes için uygun olurmu acaba. Sarıyar barajında raporlara göre iyi balık çıkıyor. Eğer her kes için uygun ise haberleşelim.

ybkose@anadolu.edu.tr

3. Baracuda76

Baracuda76

Favori Kamış:
    Daiwa Kamış, Silstar Cx80 Makina
    En İyi Avı:
    3.350 gr Aynalı Sazan
    18'înden itibaren bizim üniversitede dersler başlıyor hafta arası ben katılamam. Her yerden balık haberi geliyor, Gökçekaya, Kızıldamlardan da yakalayanlar varmış mış mış :)

4. sazan_ustası

sazan_ustası Ulaş

Favori Kamış:
    sazan/yayın takımları
    En İyi Avı:
    sazan,yayın
    dün akşam itibariyle sarıyardan döndük arkadaşlar..gecen sene aynı güne göre büyük hüsranla sonuçlandı.4 günde 10-15 kadarı israil olmak üzere 30 kadar balık cıktı..gidecek arkadaşlar 15 gün daha sabretsinler.

5. RYAVUZ

RYAVUZ

En İyi Avı:
    yayın 7.5 kg
    Selam arkadaşlar keskin barajında yasakvarmı bilen varsa yaza bılirmi

6. Tatlı su bölümüne bakan üstadlar gerekli yardımı yapacaklardır.
    Ammaa önce kendinizi bir tanıtsanız sizinle tanışsak nasıl olur.
    Bunun içinde tanışma bölümünden yeni konu açarsanız ve imza ayarlarınızı yaparsanız size nasıl hitab edeceğimizide biliriz.
    Rast gele

7. Baracuda76

Baracuda76

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    3.350 gr Aynalı Sazan
    Cumartesi öğlenden itibaren Akşam 19:00'a kadar Esk. Musaözü göletindeydim. Serkan sağolsun, Hazır yemlenmiş yer bıraktı bende biraz makaralıkdip oltalarını yemledim. Saniyeler dakikaları dakikalar saatleri kovalarken kiloluk sazanları at çek yaptım demek isterdim ne yazık ki 100gr'Lık bir sazancık ve 4 gümüşten ibaretmiş nasibimiz. Yakaladığım gümüşleri Pazar günü Balıkdamında Turna için askıya veya Yayın avında kullanmak için 5lt.'lik pet şişede muhasfaza ederek eve getirdim. Sabah 5'te bir abimle Turna yakalamak için yola çıktık 6:30'da suyun kenarındaydık hemen kaşıkları hazırladım ve at çek yaptım 3. atışımda aşağıdaki Raspir'i yakaladım. Bu balık beni bayağı ümitlendirdi ama arkası gelmedi. Su biraz yüksekti ve çok berraktı.
    Diğer gümüş balıklı oltalarda da iş çıkmadı. Öğlen 14:00'da toplanıp geldik.
    Balık tutmaktan iyice soğumaya başladım çünkü son 3 ayda rahat 1600 km yaptım. Oltalar kiralık :D

8. sazan_ustası

sazan_ustası Ulaş

Favori Kamış:
    sazan/yayın takımları
    En İyi Avı:
    sazan,yayın
    yılmak yok hocam..ümitleri seneye saklayalım.

9. lustral

lustral osman karatepe

Favori Kamış:
    klasik 3'lü takım
    En İyi Avı:
    sazan 7.250gr
    murat sanırım fotoğraf çektirdiğin yer balık damında tatar köprü diye bilinen yer eskiden büyükbir köprü varmış şimdi ise yıkıntıları duruyor ben oraya çok gittim bize yakın olduğu için sık sık giderdik ama oradan kaşıkla turna çıkmıyor size bir yer tavsiye etmek isterim tatar köprüye gelmeden önce sağa bir yol ayrılır ahiler köyü, köyün içine girin kurtşeyh'e giden yola değilde köyün içinden göksuya doğru gidin belki daha önce gitmişsinizdir hemen köyün çıkışında kör sakarıları görürsünüz fazla gitmeden yolun hemen yanındaki biryere durun köye yakın olan yerlerden ben on gün önce kaşıkla güzel turna aldım ayrıca sinek oltasıyla bile yayın yakaladık akşam yadiden sonra dip oltalarını atın ama erken atma gümüşler bitiriyor zaten akşam olunca gümüşlerin kaybolduğunu göreceksin gece el oltası yap belki inanmayacaksın ama kıyıda oturup çay içerken elimdeki sinek oltası dolaşmasın diye çekip kıyıya bıraktım ve iki kiloluk bi yayın gelip dibimizden oltayı yuttu .nasip inşallah güzel balık alırsın

10. nertikus1

nertikus1 Naci ERTİK

Favori Kamış:
    şamandıralı,makaralı
    En İyi Avı:
    9 kg yayın
    ahiler

murat hocam ne denir yenisine inşallah.

osman bahsettiğin yer ahiler köyüne soldan girildiğinde sakarı üstündeki köprüden geçip devammı ediyorsun yoksa köy içinden geçip sakarı kenarından demirci ve buzluca tarafına giderken mi?

11. Baracuda76

Baracuda76

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    3.350 gr Aynalı Sazan
    Dediğin yere 2 sene önce gittik, su çok berraktı gece de kalmadık zaten elmiz boş geldi, aman bir daha turna mı at çek kolum yoruldu dedim :D
    Suyun bulanık, az bulanık, berrak olması, gümüşlerin nehir içindeki populasyonu bile bu avcılığı etkiliyor benim anladığım.

12. lustral

lustral osman karatepe

Favori Kamış:
    klasik 3'lü takım
    En İyi Avı:
    sazan 7.250gr
    valla arkadaşım en güzel turnalarımı bursa uluabat gölünden aldım bizim oralarda pek kaşığa gelmiyo o kadar çok gümüş varki balık doyuyo illa turna tutacam dersen bursaya git derim eğer gitmek istersen mutlaka haberleşelim

13. RYAVUZ

RYAVUZ

En İyi Avı:
    yayın 7.5 kg
    Arkadaşlar sakaryanın herbölgesine defalarca gittim kayda değerbirbalık alamadım ancak bu sakaryada beniceken birşeyvar haladaha gidiyorum , artık sazan ve yayın pek cikmayınca tatarlar köprüsünde 4 saat at cek yaparak 4 adet 600 gr lık turna yakaladım .o bölgeyi bilen arkadaşlardan yerve yöntem ler hakkında bilgi bekliyorum.
    tşk

14. excalibur

excalibur

Favori Kamış:
    olta
    Sorunuzun cevabı aşağıdaki linkte yatıyor olabilir ;

http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=2925

15. RYAVUZ

RYAVUZ

En İyi Avı:
    yayın 7.5 kg
    Desteğin için teşekkür arkadaşım verdiğin sitede daha çok sakaryalıların sohbetivar ben sakarya nehrinde balıkcılık la ilgili destek bekliyorum özelliklede eskişehir ve sivrihisar lı hemşehrilerimden yinede teşekkürler arkadaş.

16. excalibur

excalibur

Favori Kamış:
    olta
    Sakarya civarında balık bulunamayışının sebepleridir diye yazmıştım ;) Rastgele hocam , iyi avlar dileklerimle.

17. lustral

lustral osman karatepe

Favori Kamış:
    klasik 3'lü takım
    En İyi Avı:
    sazan 7.250gr
    mehmet arkadaşım imzanda yazanın anlamı nedir acaba merak ettimde

18. excalibur

excalibur

Favori Kamış:
    olta
    ben bu dünyadan değilim de ;)

19. Nerden katılıyon kardeş....:D :D

20. Baracuda76

Baracuda76

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    3.350 gr Aynalı Sazan
    Bu konuştuklarımız Eskişehir Göl-Gölet-Barajlar konusuyla çok alakalı mı? Moderatörler varken Benim üzerime vazife değil ama konu dışında yazılacaksa " özel mesajların" kullanılması gerekir Değil mi? Deyip
    Eskişehir Tarım İl Müdürlüğüne ve diğer tüm iller içinde geçerli "bilgi edinme Kanunu " çerçevesinde sorular sorabilirsiniz. Web sitesinde Online bir form var biraz geç cevap verdiler ama genede cevap aldım.
    Şu soruyu sordum ve aldığım cevap:
    "Eskişehirde DSİ\'ye ait ve Köy Hizmetlerinin yaptığı göletlerin balıklandırılmasında Tarım İl Müdürlüğü nasıl rol alıyor?
    Eskişehirde yer alan baraj ve göletlere Tatlısu levreği balıklandırmak amacıyla atıldı mı? Atıldıysa hangi gölete atıldı?
    Eskişehirde 2005 2006 yıllarında hangi gölet ve baraja aynalı sazan veya pullu sazan bırakıldı? Bu konudaki faaliyetlerinizi öğrenmek istiyorum.

Su Ürünleri Çalışmaları

Su ürünleri avcılığı amacıyla Yenice Baraj gölü kiraya verilmiştir. Ayrıca Musaözü ve Çatmapınar baraj göllerinin su ürünleri avcılığı amacıyla kiraya verilmesi konusunda çalışmalar devam etmektedir.

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı tarafından yürütülen 2005 yılı balıklandırma programı çerçevesinde şehrimizdeki 8 gölette balıklandırma çalışması yapılmıştır. Akdeniz Su Ürünleri Araştırma Üretim ve Eğitim Enstitüsü tarafından sağlanan toplam 85 bin sazan yavrusu İl Müdürlüğümüz elemanları vasıtasıyla, İlimizde bulunan; Merkez Keskin Göleti, Alpu Özdenk Göleti, Mihalıççık Üçbaşlı Göleti, Günyüzü 1 Göleti, Günyüzü 2 Göleti, Günyüzü Mercan Göleti, Sivrihisar Bahçecik Göleti ve Sivrihisar Çandır Göletine bırakılmıştır.

2006 yılında da yine aynı göletlere 90 bin sazan yavrusu bırakılarak balıklandırma çalışması yapılmıştır. Tatlı su levreği / Sudakla ilgili bir çalışma yoktur.
    http://www.eskisehirtarim.gov.tr/