Eskişehir SARIYAR barajı

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında sazan_ustası tarafından paylaşıldı.

1. sazan_ustası

sazan_ustası Ulaş

Favori Kamış:
    sazan/yayın takımları
    En İyi Avı:
    sazan,yayın
    Eskişehir Mihalıççık ilçesi ve Ankaranın Nallıhan ve Çayırhan ilçelerinden gidilir.Bir zamanların yayın efsanelerine konu olan Sarıyar barajı Eskişehire yaklaşık ikibuçuk saat Ankaraya 3-3.5 saat uzaklıktadır.1956 yılında hizmete girmiştir.Sarıyar Hidro Elektrik Santralı elektrik üretim amaçlıdır,gövdesi beton ağırlıklı olan barajın normal su kotunda 475 m,su toplama hacmi 1.900 milyon m3 tür,göl alanı 83.83 km2.dir.4 alternetör ile çalışan 160 MW gücündeki hidro-elektrik santralinden ise yılda 400 milyon KW saat elektrik enerjisi elde edilir.

Resim 1_ Sarıyarda nadir olan ağaçlık bir kısım.Uşakbükü mekii.Resim 2_ Sarıyardan muhteşem bir görüntü..
    [​IMG][​IMG]
    Resim 3_ Sarıyarın geçit vermez denilen kayalık kısmı.Resim 4_ Sarıyarda rüzgarlı bir akşamüsü.

[​IMG][​IMG]
    Resim 5_Sarıyarda gün batımı.Resim 6_Sarıyarda yakalanıp hapiste bekletilen yayın.
    [​IMG][​IMG]
    Resim 7_ Sarıyarda boğaza geçiş kısmı.. Resim 8_ Sarıyarda bir balıkçı manzarası.
    [​IMG][​IMG]

2. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
    Tesekkürler dostum, harika resimler baildim acikcasi. Baska ne baliklari cikiyor gölden? Yayin harici...

3. harika yerler geçekten gitmek isterdim gerçekten oralara.....:p

4. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
    Hamdi siraya gecccccccccccccccccc, önce ne tür baliklar cikiyormus onu ögrenelim :) bakarsin dümeni kirabilirim :eek:

5. tamam ben çıkıyom zaten sabaha kadar sıra senin iyi akşamlar....:)

6. sazan_ustası

sazan_ustası Ulaş

Favori Kamış:
    sazan/yayın takımları
    En İyi Avı:
    sazan,yayın
    Yayın/sazandan başka balık yok ZANDER.67 kg ve 41 kgyayın yakalandı,kendim canlı olarak balıkları gördüm..buyuk ağdan diğeri oltayla..32 kg kambur sazan yakalandı 2 sene önce o da ağdan köylüler cıkardı.4 sene önce 130 kg yayın cıktı..

7. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    ulaş paylaşım için teşekkürler çok güzel yerler gitmiş kadar olduk bol avlar

8. mhakanbasar

mhakanbasar Mustafa Hakan BAŞAR

Favori Kamış:
    SHIMANO VENGEANCE SPIN 2,10
    Favori Makine:
    Spro Red Arc Tuff Bady
    En İyi Avı:
    turna 102 cm 8,5 kg
    Yayın ve sazana ilave olarak kadife balığı sarıyar barajında bulunmaktadır.Olta balıkçılığı açısından en verimli olduğu aylar ağustos ortasından ekim sonuna kadar olan süredir.Artı bir fiyo vereyim avrupada yayın avcılarının yayın balığının ilgisini çekmek için kullandıkları "hand made clonks" un bu baraj gölünde bazı yerel amatörler tarafından kullanıldığını ve verim alındığını bu yönteme yöresel adla sopalama denildiğini bilmenizi isterim.

Son düzenleme: 3 Ağustos 2006
  9. sazan_ustası

sazan_ustası Ulaş

Favori Kamış:
    sazan/yayın takımları
    En İyi Avı:
    sazan,yayın
    Hakan merhaba..
    Eklemiş olduğun bilgiler için teşekkür ederim.
    Dediklerin doğru , eskiden balıkçılar cocuklarını yanına alıp cıkarlarmış balığa,cocuk canı sıkılınca suya eliyle herhangi bir cisimle vururmuş,bu hareketlerden sonra yayının oltaya vurduğunu tespit etmişler.. " tıp tıp " denir.hala yapanlar var..elleriyle,yada ucu topuzlu her hangi bir şeyle..
    Dediğin tarihten itibaren güzel balık yapar..eskiden cıkardı 3-4 senedir kadifeyle çapak yokoldu barajdan.

10. MUHAMMED88

MUHAMMED88

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    10 KG SAZAN
    Süper

Abi Orda Ne Tür Baliklar Var Biraz Bilgi Verebilirmisiniz Bide Oraya Nasil Gidilir

11. MUHAMMED88

MUHAMMED88

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    10 KG SAZAN
    Süper

:eek: :eek: :eek:

12. gülbaharlar

gülbaharlar gulbaharlar

Favori Kamış:
    el oltası, kamış
    En İyi Avı:
    13 kilo aynalı sazan
    arkadasım birkere barajınıza gelmiştik ama pek balık alamadım birazda yolun uzak olması canımı sıkmıştı ben 4 arkadaşımla oraya gelmiştik şimdi barajda durum nasıl sence sezon nasıl başlar verimli olurmu bizim için uzaklık önemli değil sadece balık olsun ferketmez oradaki durumu banada bildirirsen sevinirim eskişehir sevinçler barajı busene verimli olacak diyorlar ama daha belli değil inşallah iyi olur vereceğin bilgi için şimdiden çok teşekkür ederim selamlar

13. esesozgur

esesozgur

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Bi gün bende tutacam
    bu hafta alpu dan geçtim kaç tane balıkçı gördüm anlatamam hepside sarıyer barajınaa gidiyordu.çok iyi balık yapıyormuş

14. flazer

flazer mehmet ali filizer

Favori Kamış:
    YILMAZ 90 LIK ZIPKIN SHEAKPER MAKARALI OLTA VEDE ALBA NIN KAMIŞLARI
    En İyi Avı:
    TATLI SUDA 43 KG AYNALI SAZAN(rüyamda)5,5kg aynalı sazan,6KG DÜZ SAZAN, DENİZDE 2KG MIGRI
    ulaşım özlemişim sarıyeri be paylaşım için saol :D

15. Lampard

Lampard

Favori Kamış:
    Olta
    2-3 sene öncesine kadar bu barajdan çok büyük yayınların çıktığını duymuştum ama malum çevre kirliliği o baraja zamanında avrupa nin en kirli akarsuyu seçilen porsuk çayı akmakta o sebebden şuanda durum nedir bilmiyorum.

16. ertan_06

ertan_06

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    7 kg aynalı sazan, 68 cm turna
    teşekkürler

17. kaynakçı

kaynakçı Muhammet EKREM

Favori Kamış:
    dip olt. makara. şamandıralı takım vb.
    En İyi Avı:
    2.25kg sazan 2.5kg yayın avım
    Ali abi bu sevinçler barajı dediğin yer nerededir ?