Eskişehir ve Çevresi Organizasyon ve Tartışma Platformu

Konu, 'Bölgesel Amatör Balıkçılar' kısmında mehteran tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. mehteran

mehteran Gürkan

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan
    Eskişehir Ve Kütahya Org.

Eskişehirli arkadaşlar, KIRKA veya DODURGA, için bi organizasyon yapalım diye düşünüyorum. Yani ortada buluşalım. Mesela bi cumartesi akşamdan buluşabiliriz. Yer ve tarih için bi karara varalım. Güzel olur diyorum. Cevaplarınızı bekliyorum. Sayğı ve sevgilerle.

2. flazer

flazer mehmet ali filizer

Favori Kamış:
    YILMAZ 90 LIK ZIPKIN SHEAKPER MAKARALI OLTA VEDE ALBA NIN KAMIŞLARI
    En İyi Avı:
    TATLI SUDA 43 KG AYNALI SAZAN(rüyamda)5,5kg aynalı sazan,6KG DÜZ SAZAN, DENİZDE 2KG MIGRI
    gürkan abi o barajlarda balık durumu pek iyi deil yapalım bi organizasyon ama iyi bi baraj olsun şöle balık tutabileceğimiz ben bi araştırayayım sende biraz araştır slmlar aygılar

3. simendifer

simendifer Sennur

Hadi bakalım arkadaşlar hayırlısı olsun. :) Yapın şöyle kocaman güzel bir organizasyonda, sizinle birlikte şöyle keyifli bir organizasyon hikayesi dinleyelim... :) Sizi Türkiye organizasyonuna da bekliyoruz Ağustos ayında. :)

4. mustafadinç

mustafadinç

Favori Kamış:
    Fiber olta
    En İyi Avı:
    Sazan 4 kg
    Gürkan beye

Vallahi kardeş yapalım böyle bir şey hoş olur her türlü varım hatta küçük küçük yarışmalarda olabilir şöyle düzgün ve balık veren bir yer olsun hadi rastgele

5. esk balık timi

esk balık timi

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    haftanın en iyisi
    gürkan mehmetin dediği doğru, söylediğin göletlerde balık kalmadı,bu sene yeni göletler serbest bırakıldı,sezon açılınca araştırma yapalım organizasyonu ona göre ayarlıyalım,eskişehire geldiğinize değsin.

6. flazer

flazer mehmet ali filizer

Favori Kamış:
    YILMAZ 90 LIK ZIPKIN SHEAKPER MAKARALI OLTA VEDE ALBA NIN KAMIŞLARI
    En İyi Avı:
    TATLI SUDA 43 KG AYNALI SAZAN(rüyamda)5,5kg aynalı sazan,6KG DÜZ SAZAN, DENİZDE 2KG MIGRI
    cahit abi araştır bakalım güzel bi gölet bul şöle bol sazanlı ben kulağımı açtım bir iki yere haber saldım bakalım iyi bi duyum alırsam yapalım şöle güzel bi organizasyon selamlar

7. 03ufuk

03ufuk

Favori Kamış:
    Elektirk borusundan külah atar (dürbünlü)
    En İyi Avı:
    Çalışmalar devam ediyor.
    Kardeşler selamlar,ben ufuk Afyonkarahisar dan Kütahya - Eskişehir civarında yapacağınız organizasyonlardan eğer sizin içinde bir mahsuru yoksa beni de haberdar ederseniz memnun olurum.

Rastgele

8. Ali26

Ali26

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan 4 kg Yayın 3,5 kg Turna 3 kg
    evet arkadaşlar, müsayit olursa bende katılmak isterim , hem güzel olur böylelikle balıkavı net daha bi güç kazanır, haydi hep beraber sazan avına , Eskişehir li arkadaşlar güzelbir yer belirleyinde kaynaşalım

9. simendifer

simendifer Sennur

Eee ne oldu arkadaşlar sizin organizasyona ? :) Hadi canlanın biraz :p

Eskişehir ve Kütahya, burayaaaaa..... :):) Bir sürü Eskişehir'li var, hadi arkadaşlar, tanışma ve avlanma zamanı... :) Sezon açılışı yapın birlikte... :p

Son düzenleme: 15 Haziran 2007
  10. steelrock

steelrock Burak

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Mercan-Ağırlığı mühim değil,ben onun gelişini sevdim...
    Tebrikler Gürkan abi, çok güzel bir fikir :) Sennur'un da dediği gibi, şenlik halinde keyifli bir sezon açılışı yapabilirsiniz, hatta Afyon'lu arkadaşlar bile belki sizlere katılabilir diye düşünüyorum ;)

11. nertikus1

nertikus1 Naci ERTİK

Favori Kamış:
    şamandıralı,makaralı
    En İyi Avı:
    9 kg yayın
    selam arkadaşlar
    eskişehir organizasyonuna bende varım ve mobilizasyona da yardımcı olurum ancak sezon açılışında olmasa iyi olur belki herkesin benim gibi bir düşüncesi olabilir 1 temmuzu iple çektiğimden özel bir yerde özel bir şekilde açmak gibi

12. mehteran

mehteran Gürkan

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan
    Gayet güzel olacağına eminim Eskişerihli arkadaşların haberlerini bekliyorum. SAYGILAR.

13. simendifer

simendifer Sennur

Arkadaşlar, ben sizin listenizi hazırladım. :) Benden size organizasyon hediyesi olsun, gerisini de siz getirirsiniz artık. Tarih, yer v.s. ayarlarsınız... Yalnız küçük bir hatırlatma, listedeki tüm arkadaşların telefonunu alın derim. Organizasyon günü gerçekten lazım oluyor. ;) Sezon açılışına kadar hem listeniz uzar, hem de nerede avlanacağınıza karar verirsiniz... :) Hayırlı olsun...

Buyrun listeniz... ;)

1. Gürkan - Mehteran
    2. Flazer - Mehmet
    3. Mustafadinc - Mustafa
    4. Esk balık timi - Cahit
    5. 03ufuk - Ufuk
    6. Ali26 - Ali
    7. Nertikus1 - Naci

14. Baracuda76

Baracuda76

Favori Kamış:
    Daiwa Kamış, Silstar Cx80 Makina
    En İyi Avı:
    3.350 gr Aynalı Sazan
    Eskişehir ve çevresi irili ufaklı bir çok gölet, baraj gölü ve nehir barındırmaktadır. Bu bölgeye Kütahyanın doğusu, Afyonun kuzeyi, Bilecik'in güney doğusu ve Bolunun güneyini de katarsak çok geniş bir avlak alanına ulaşırız. Böylesine geniş bir coğrafyada avlanan Eskişehirli, Kütahyalı, Afyonlu ve Bilecikli balıkçı arkadaşlarımızın, üstadlarımızın ve hatta hususi buraya avlanmaya gelen İstanbullu ve Ankaralı balıkçılarında bu başlık altında tecrübelerimizi, görüşlerimizi yazmamızın uygun olacağını düşünüyorum.

15. derya__kuzusu

derya__kuzusu Manyak Müjdat :)

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 4,5 kg.-4,kg.Lambuka
    Hayırlı olsun Murat bereketli sohpetler ve avlar dilerim nice organizasyonlar düzenleyin inşallah bu başlık altında :)

16. nertikus1

nertikus1 Naci ERTİK

Favori Kamış:
    şamandıralı,makaralı
    En İyi Avı:
    9 kg yayın
    Murat hocam merhaba,

Bu sene nisan - mayıs ve haziran başlarında tatlı su kefali(kepenez)ve eskişehirde turna için çok dolaştım.Eminekin ve gülçayır arası kepenez açısından çok verimliydi.ilyaspaşa taraflarına turna için gittim ancak acemiliğimizden olsa gerek boş döndük.Ancak bu sene Eminekin sazan ve yayın bakımından çok verimli olacak gibi.Bu hafta nasip olursa küre - hamitabat
    taraflarına gitmeyi planlıyorum.

17. Bozüyüklü

Bozüyüklü

Favori Kamış:
    4 metre karbon makaralı
    En İyi Avı:
    2 kg sazan,1 kg alabalık
    arkadaşlar bu tatlı su kefalini rapala ile yakalayabilirmiyiz ,at çek yaparak..?

18. nertikus1

nertikus1 Naci ERTİK

Favori Kamış:
    şamandıralı,makaralı
    En İyi Avı:
    9 kg yayın
    sevgili Hakan

meps 0,1,2,3 numara özellikle siyah üzerine sarı puanlı olanlar müthiş iş yapıyor.

19. Baracuda76

Baracuda76

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    3.350 gr Aynalı Sazan
    Teşekkür ederim Müjdat bey...
    Bu yıl ilk balık avımı 9-10 haziranda, Balıkdamı tarafına / ilyaspaşa / Avşar taraflarına yaptık.
    Turna ve kepenez yakalamaya uğraştık. Eskişehirden yaklaşık 140-150 km yol yaptık. Balıkdamını geçtikten sonra Yenidoğan köyüne doğru köprüde(köprünün altında) Turna için kaşık attım. 20 mayısta buradan bayağı bir Turna yakalandığını öğrenmiştim. Elimdeki çeşitli kaşıklarla yaptığım sabah 4:30'dan 5:50'ye kadar ki avdan sadece Kepenez (tatlı su kefali) alabildim. İlyaspaşa taraflarında Turna çıkabilecek bir kaç yer var oralara gittik lakin orada da istediğimizi alamadık.
    Turna'nın ne zaman çıkacağı belli değil. suyun durumu havanın durumu beslenme periyodu çok önemli. Bizim gittiğimiz zaman daha az ava çıktığı bir zamana denk geldi herhalde. Bayağı bir moral bozukluğuyla eve geldik. Bizi paklarsa SAZAN paklar, gölet paklar dedik:D 1 Temmuzu beklemeye başladık.

20. Baracuda76

Baracuda76

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    3.350 gr Aynalı Sazan
    Yaban TV'de Bottan rapala sarkıtılarak Tatlı su Kefali yakalandığını gördüm. Kefalin masum durduğuna bakmayın. O her şeye atlıyor.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.