eskişehirde balık durumu

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında qosmo tarafından paylaşıldı.

1. qosmo

qosmo

Favori Kamış:
    banax makina
    iyi geceler arkadaşlar ben eskişehirliyim fakat işim gereği istanbulda oturyorum.
    bayramdan sonra senelik izine çıkıcamda eskişehirdeki göletlerde balık durumu nedir ne değildir bilmiyorum.bu aralar eskişehirde nerde ne tutulur?yardımcı olursanız sevinirim.

2. Baracuda76

Baracuda76

Favori Kamış:
    Daiwa Kamış, Silstar Cx80 Makina
    En İyi Avı:
    3.350 gr Aynalı Sazan
    Eskişehirde bu sene balık yakaladın mı desen? Hiç diye cevap vereyim.
    Sadece Sarıyar barajından iyi bir haber aldık tam o zaman da Ramazan girdi. Hiç balığa gitmiyorum. Gideni de duymuyorum. Bu sene sadece Sakarya nehrinden Kepenez yakaladım toplam 10 parça civarında o kadar.

3. sazan_ustası

sazan_ustası Ulaş

Favori Kamış:
    sazan/yayın takımları
    En İyi Avı:
    sazan,yayın
    Ali osman ESKİŞEHİR sayfasında doyurucu bilgiler bulursun..bu zamanda her yer balık yapar son parti ne kaldırırsan artık..
    Murat hocam, Alpunun ilerisinden gökçekaya yoluna döndukten sonra sağda sazlık bir gölet vardı,ufak bir yer..kasık çizmeleriyle bele kadar saz içinde oltalar kopuyormuş haberin olsun,cumartesi ordayız nasip olursa..eyvallah.

4. Baracuda76

Baracuda76

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    3.350 gr Aynalı Sazan
    Ulaş, Orayı bana bu sene bir üstad söyledi ama oranın balığı çamur kokuyor dedi. Sarıyar'a giderken Alpu'nun oradan geçerken şöyle uzaktan baktık ama ben su filan göremedim. Sen gider ve yakalarsan resmini çekte şov yap iyi olur.

5. qosmo

qosmo

Favori Kamış:
    banax makina
    tekrar merhaba

:confused: ilginiz için teşekkürler ama ben zaten oraya daha öncede bakmıştım.sadece şu aralardaki durumu merak ediyorum.genede saolun.

6. hgulten

hgulten

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    izmarit
    osman abi bayramdan soraki hafta bende eskişehire gidiyorum izin için istersen beraber gidelim balığa...

Son düzenleme: 26 Ekim 2006
  7. qosmo

qosmo

Favori Kamış:
    banax makina
    merhaba harun

harun kardeşim ben eskişehirdeyim yakında da köye gidicem.ben bizim oralardaki göletleri(erenköy,dereyalak,dodurga ve dutluca göletlerine gidicem) bideniyeyim bakalım hem köydeki balıkçı arkadaşlardanda bilgileri alayım havalarında müsait olduğu bi zaman sana haber veririm beraber sazan ve yayın avına gideriz.şu an durumlar nasıl bilmiyorum ben sana haber veririm.:)

8. Baracuda76

Baracuda76

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    3.350 gr Aynalı Sazan
    Dutluca 1-2 avlanmanın tamamen yasak olduğu göletler. Bu yıl sadece Dodurgaya gittim. En iyi balık orada. İsrail sazanı var elin boş dönmezsin. Dereyalak'ta çok fazla yosun oluşmuş. Erenköy desen bizim salon kadar gölet. Bu mevsimde buraları çok ayaz yaptığı için (özellikle Dodurga) balığa giderken çok sıkı giyinmek gerek. Yem olarak Dodurgada balık konserve mısıra alışmış. Dereyalakta da koçan mısır, simit hamuru. Dereyalakta bu yıl balık yakalandığını duymadım.

9. hgulten

hgulten

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    izmarit
    Osman abi ben hazırım haber ver hemen geliiyorum :) bu hafta içi gidersek iyi olur ben çatörenede gitmek istiyorum belki yarın yada salı günü oraya gidiyim diyorum bölgeyi iyi bilenler varsa orda hangi tür yem iş yapar ben geçen gün idamlık ve yay aldım bunlar oralarda iş yapar mı?Murat abi bu dodurga gölü tam olarak nerde orayı tarif eder misin,*

10. qosmo

qosmo

Favori Kamış:
    banax makina
    teşekkürler murat

murat ilk önce verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim.ağustos ayında dereyalakta saat 11le 13 arası 5 tane yarım kiloluk sazan aldım.denizde kullandığım 3 iğneli ve 35gr kurşun bağlı dip oltasıyla,yem olarakta hafif kuru gübre içinden iri solucan çıkardım sazan için çok iyi bi yem oluyo hem çok sağlam duruyo hemde çok kokulu ve iri oluyolar.erenköye gelince ben kendim zaten erenköylüyüm sizin ev baya büyük heralde:) .erenköyde palet yemle kenardan yemleme yapıldıktan yarım saat sonra çok çapak yapıyo.şamandıralı olta ile at çek yaparsın.ama sadece balık tutma zevki almak için. bu arada erenköy göletinin büyük bi ihtimalle suyu kesilecek ve tabanda kaçak yapan yerler tıkanacak.seneye bitirirler heralde.kuzfındık barajında su toplanmaya başladı inşallah israil sazanı atmazlarda bi kaç sene sonra şöle güzelce sazan yakalarız.bayada büyük bi baraj olmuş.
    bayramda köyde biraz üşütmüşüm.bi kaç güne iyleşirsem eğer bende balığa giderim inşallah.harun sana rasgele inşallah istanbulda yaşayamadığın büyük balık tutma zevkini esk.te yaşarsın.
    şimdiden hepinize rastgele.:D

11. Baracuda76

Baracuda76

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    3.350 gr Aynalı Sazan
    Dodurga barajına iki şekilde gidebilirsin
    1) Bozüyük içinden. Bozüyük-Esk. 40 km Bozüyüğün içine girdiğinde Belediyenin orada bir göbek var oradan sola Bozüyük Türbün mesire yerine doğru levhadan döneceksin. 20-25 km sonra sola Dodurga barajı levhası var oradan barajın bentine ulaşırsın.
    2) Eskişehirden Kütahya yolu üzerinden Kümbet kavşağı (30 km)'na geldikten sonra Kavşaktan ne sağa ne sola tam ortadan karşıya geçeceksin Kümbet Akpınar, Erenköy ve İkizcepınar köylerini geçtikten sonra dodurga barajına ulaşırsın. Barajın bente yakın yerleri daha derin diğer yerler daha sığlıktır. BU şekilde 55 km filan tutar. Sadece Erenköyden sonrası 5 km stabilize diğer yollar hep asfalt.
    ====-
    Erenköy göletinin küçüklüğünü vurgulamak için salon benzetmesini yaptım.:) Benti su kaçırıyor evet biliyorum. oradaki balıklar ne kadar büyüyebilir bilmiyorum. Dodurga barajına giderken sağ tarafta gözüküyor iki defa olta attım, yavru sazan yakaladık bıraktık bir daha gitmedim. Bende İnönülü sayılırım. (Damadım) Aş. kuzfındık barajı inş. gittik su dolunca bayağı büyük olur. İsrail atmazlar.
    Dereyalak göletine Temmuzda gitmiştik su çok düşük ve yosun-ot çoktu. Bu yosunları ve otları herhalde balıkçıların attığı yemler çoğaltıyor. Balıkçı çoktu. Kayda değer balık yakalayan yoktu. En güzel yer bentin sağı orası da ana baba günü oluyor. Osman sen iyi yakalamışsın. Tebrikler.

12. sazan_ustası

sazan_ustası Ulaş

Favori Kamış:
    sazan/yayın takımları
    En İyi Avı:
    sazan,yayın
    Merhaba arkadaşlar.
    Arifeden önceki gün alpu göletindeydik..(göletin adı yok -gölette değil su birikintisi aslında- alpu göleti koyalım adını:) sazların içinden 8-10 kadar capak aynalı yaptı..ilerdeki şantiyenin bekçisi geldi yanımıza sohbet falan derken gecen sene bu zamanda oltayla 2 adet 6 kg 1 adet 8 kg ağla 9 kg ve 12 kg balık cıkardıklarını söyledi.bu senede iri yakalayanlar omuş..biz kasık cizmelerle suya girdik cok yorucu oluyor.ayrıca batak olduğu için balıklarda koku var,tuzlu su ve sirkede bakletiyorlarmış balığı.
    Perşembe dahil cuma ve cumartesi kalınmak suretiyle Sarıyardan boğazın girişinde sağdaki incirlerin altlarından yayın dahil iyi balık alınmış..Eyvallah.

13. hgulten

hgulten

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    izmarit
    Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler Keskin barajı hakkındaki düşünceleriniz nelerdir bu gün oraya gittim 2 adet olta salladım solucan kullandım ama ne gelen nede giden solucanlar iğnede aynen duruyor.Seyitgazi yolunda yeni bir baraj yapıldı sarısungur adında burda balık tutmak serbest mi?

14. Baracuda76

Baracuda76

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    3.350 gr Aynalı Sazan
    Havalar soğumasa bu hafta sonu Sarıyar'a gidecektik. Kar bile gelecek diyorlar.
    Ulaş ben sana Alpudaki yer için söylemiştim oranın balığı kokuyormuş diye. Kasık çizmeleriyle Eminekinde bir tecrübem var gerçekten çok zor oluyor. Zorlanmışsındır.
    Keskin göleti serbest. Ramazanda kendim sabah 9:00'da gittim öğlen 13:00'de döndüm. 1 kiloluk aynalı alındığını gördüm. Solucanla yanımdakiler İsrail sazanı yakalamışlardı. Keskinde Mısır atacaksan çok ileri atman lazım yoksa İsrail sazanı geliyor. Ben bir kaç israil yakaladım. İsrailler bayağı büyük.
    Sarısungur ilkkez duydum. Büyyükyayla göletine gelmeden Fethiye göelti yapıldı ama bunu ilk kez duydum.

15. qosmo

qosmo

Favori Kamış:
    banax makina
    harun kardeşe

iyi günler.harun kardeş ne yaptın burlardamısın yoksa iş başı yaptın mı?ben hiç biyere gidemedim hala gribim devam ediyo.malum hafta sonu havda çok kötüydü.sen biyerlere gidip bişeyler tutabildinmi?

16. hgulten

hgulten

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    izmarit
    Geçen hafta bende grip oldum geçen cuumartesi çatörene gidecektik oda olmadı hasta oldum ve hava soğudu bende bişeyler yapamadım artık önümüzdeki yaza bakacaz ayın 13 iş başı yapıyorum ben

17. SAZAN AVCISI

SAZAN AVCISI HARUN

abi ben yeni üyeyim babamla birlikte salı çarşamba dodurgadaydık tık demedi,gitmeni tavsiye etmem

18. kurbagaprens

kurbagaprens Ergin DEMİROĞLU

Favori Kamış:
    Major Craft Solpara 274 up to 50.gr
    Favori Makine:
    Shimano Stradic C3000HGFK
    En İyi Avı:
    1 cm Lepistes

SAZAN AVCISI arkadaşım :) Adamcağız bu soruyu 2006 Yılında sormuş :D :D

19. SAZAN AVCISI

SAZAN AVCISI HARUN

biz dün babamla keskin göleti;ndeydik 10 parça aldık hepside1-2 kg arasındaydı.giderseniz bentin tam ortasın dan atabildiğin kadar uzağa at rasgele

20. mehteran

mehteran Gürkan

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan
    Harun çok açık bi şekilde tarif etmişsin teşekkürler. :eek: