Evinrude 4 HP 2 Zamanlı Bakım Onarım vs...

Konu, 'Motorlar' kısmında Cemfor tarafından paylaşıldı.

1. Cemfor

Cemfor Cem

Selamlar, Bakım Onarımına niyetlendiğim motorum için sorularım olacak...İnşallah herkese faydalı olur.
    Yüklediğim video da sorularıma ait problemler gözükmekte,
    1-İlk çalıştırmada Karbüratörden benzin damlıyor sonra kesiliyor?
    2-Benzin depom yıllardır temizlenmediği için çok kirli sökmeden bir temizleme yöntemi var mı?
    3-Karbüratör sökmeden temizleme yapma şansım var mı?
    4-Fark etmişsinizdir devamlı bir güç kaybı söz konusu Motor u stop ettirmiyor fakat Standart a yakın bir tekleme söz konusu?
    5-Çok kafa sallıyor?
    6-Benzin hortumuna filtre takmalımıyım?(Bir videoda gördüm?)
    7-VD40 ı hertarafına sıkarak temizleme yapsam bir sıkıntı olur mu?
    8-Stand da tekleme çok ciddi değil gibi fakat su hattını Egzos çıkışlarına kadar aldım mı daha ciddi bir tekleme oluyor.(Dolayısı ile Stand da denize çıkar görüntüsü veriyor ama bu durumdan dolayı denizde sıkıntı yapar gibi geliyor)
    Tecrübe ve düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim...Ben de sık sık resim ve video lar ile gidişat hakkında bilgilendirme yapmaya çalışacağım.

2. alpargun35

alpargun35 c.alp argun

Benim videoda gördüğüm, motorun yetersiz su içinde çalıştığından ötürü devirdaim yapmaması.
    Uzun süre bakım yapılmamış, karbüratörünü ve deposunu bujiyi söküp temizleyin sökmeden olmaz, benzin akıtması o yüzden.

3. Cengiz T

Cengiz T Cengiz Türk

Bunlarin arka tarafinda 4 adet delik vardir oradan spray seklinde su puskurtmesi lazim. Bu motorda oyle bir puskurme yok hata da orada bence