Evinrude 4hp Model No problemi...

Konu, 'Motorlar' kısmında Cemfor tarafından paylaşıldı.

1. Cemfor

Cemfor Cem

Model numarasi BE4BRCUD. Tüm araştırmalarıma rağmen tam olarak hangi yılın olduğunu bulamadım...Bir çok site de BE4B...ye kadar geliyorum ama ...RCUD ekinin olduğu bir model bulamadım.İlginize şimdiden Teşekkür ederim..

2. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    kendisinin dizayn ettiği muhtelif kamışlar
    Favori Makine:
    çançinçon çinişi makineler
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    Kapaktaki stikırlar yıldan yıla değişir, oradan tararsan bir fikir edinirsin.Resmini koyarsan tahmini yılını bende söyleyebilirim,birçok johnson-evinrude motor geçti yıllar boyu elime,az çok model yılını tutturuyorum.

3. Cemfor

Cemfor Cem

Ekte ki fotoğraf sanırım yardımcı olur...

Ekli Dosyalar:

4. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    videodaki seninkiyle aynı,85 model diyor ,

5. Cemfor

Cemfor Cem

Motor 2 3 senedir depo da yatmakta idi inşallah pazar günü cikarip deneyeceğim. ..Bu motoru aldım ama hiç kullanmak nasip olmadı...Bu kadar zaman beklemeden sonra nelere dikkat etmem gerek...Çok oluyorum ama bir de 100/1 ölçü yü tam mı tutturamiyorum yoğun duman oluyorum...Tavsiye edeceğiniz bir yöntem var mı...

6. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    Ben olsan karbüratörü söker,memeleri elden geçirir,valfleri yağlar,bujiyi söker durumunu kontrol ederdim.Bunlar yapılırsa motor bir iki ipte çalışır,çalışmazsa benzin otomatiği(ki bu modelde yoktur sanırım) ve ateşleme bubini (bazı beyinsizler beyin de der gıcık kaptırırlar bana) kontrolü yapılır.Sonuçta bu iki zamanlı motorlar basit teknolojisiyle,amatörün hakkından gelebileceği aletlerdir,biraz eli yatkın adam kolayca basit arızalrı giderebilir,bakımlarını yapabilir...

7. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    Yüzde bir değil,ellide bir ve fazlası olmalı.Havuzda çalıştırırken duman çok görünür,denizde hareket edince,motor ısınınca vs. kaybolur,yinede beyaz duman yapıyorsa yağ fazla gelmiştir...

8. enez22

enez22 irfantunalı

Favori Kamış:
    Shimano Catana
    Favori Makine:
    Shimano Catana
    En İyi Avı:
    levrek 3 kg,sinarit 5 kg.
    Fatih abi merhaba, tecrübelerinden faydalanmak isterim. Çok motor geçti elimden demişsin johnson 25 hp 4 zamanlı 2007 model sence nasıldır abi? normalde yazları kullanılmış son 2 senedir de kullanılmamış ne dersin abi ? Sen genel bir cevap verirsin abi, yakıt, çekiş, performans ,kullanılabilirlik, bakım olayı ve yedek parça (sorun olması halinde) bu arada motor direksiyonlu.

9. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    irfan,görmeden bişey söyleyemem,fiyatıda önemli değerlendirme için.Johnson motorlar bildiğin üzere artık üretilmiyor,bu dezavantaj ve fiyatı düşürür,johnson motor SAĞLAMDIR,KOLAY ARIZA YAPMAZ ANCAK PARÇASI BİR YAMAHAYA GÖRE İKİ KATI FİYATLIDIR, Buda başka dezavantajdır yine fiyatı düşürür.Senib motorun temiz olduğunu farzederek,bir honda yada yamaha motorun emsal modelinin fiyatının yüzde kırk altında alınırsa uygun bir alışveriş yapılmıştır. mesela 2007 remotlu 25 hp honda yada yamaha motorların piyasası 8-10 bin arasıdır senin johnsonun ederi 5-6 bindir,bu fiyatın üstü alınan riske değmez,ne riski dersen,yarın bozuldumu kol gibi bi masraf ve amerikadan şurdan burda parça bekleme riski ve uzun vadede parçanın tamamen bulunamama riski derim.

10. enez22

enez22 irfantunalı

Favori Kamış:
    Shimano Catana
    Favori Makine:
    Shimano Catana
    En İyi Avı:
    levrek 3 kg,sinarit 5 kg.
    Sağol Fatih abi eksik olma, çok değerli bir paylaşım oldu. Evinrude motoru da farklı iki ustaya sorma fırsatı buldum ikisi de uzak dur dedi haliyle sıfıra yöneleceğim, tekrar sağol abi saygılar.