Eylül ayının en iyi avı ( Deniz )

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında bmutlu tarafından paylaşıldı.

?

Sizce denizde Eylül ayının en iyi avı hangisi ?

Anketin kapanma tarihi 17 Ekim 2006.
  1. Bmutlu ( Mutlu )

88,9%
  2. Bilal

4,9%
  3. Yalnızlar rıhtımı ( Can )

6,2%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. bmutlu

bmutlu

Favori Kamış:
    asso,yozuri.prencess,rapala
    En İyi Avı:
    ILDIR 4 kg baracuda
    cesmeden sanırım hayatım boyunca unutmıcagım bir av yasadım; sabah ilk once bize bircok arkdasımın tarif ettigi zeytin eli tarafına çipra avı için gittik ama hem yol kotu hem sabah ruzgar vardı ve gittigimiz yerde oltarı her atısta bırakınca , aşkın arkdasım cesmeye çiftlik koye gitmeyi onerdi kabul ettik, cesmeden sonra çiftlik koyu geçice arkda güzel bir plaj var plajın yan kısımında delikli kretrer gibi kayalık bolge var oraya 6 arkdas yayıldık yemler takıldı ve ilk vuruslar alındı aşk 1 adet mırmır aldı sonra 1-2 saat balık vurusu kesti bende su yapan kefalleri gorunce kefal oltamı cıkartıp dizime kadar girdim kefallerle bogusmaya basladım ama ufak ve keyfi yoktu bu arada gunhan bana oltamda balık oldugunu soyledi ben oltaya baktım hareket yoktu aldırmadım ve devam ettim ısrar edince oltamı yoklamak için arkadasların yanına gittim ve cekmeye baslıyın ca cok agır bir agırlık vardı yabancı belgeselerde buyuk balık yakalayan insanlar gibi oltaya guc vererek geriye dogru asılıp boslugunu sara sara yakına dogru getirdim son 10 15 metrede balıgın kafa atıslarını cok net hissetmeye basladım ve gercekten cok heyecanlandım balık sag sol yapınca yan yana olan 3-4 olra birbirine girdi ve onları acmak için kamısların ustunden kamısımı atlatım ve buna benzer bir suru olay oldu ve ben balıgın kesin gitigini dusundum morelimde bozuldu ve diğer kamıslardan kurtarınca baligin orada oldugunu hissetim kayıya kumluk bir alana geldim ben cektikçce balık geri kacıyordu kafalar inaılmazdı makineyi yeni almıstım (DAM premium atp 160fd) , son 3-4 metreye kadar balıgın okadar buyuk oldugunu daha once boyle bir balık cekmedigim için anlamadım son anlarda yanlamasına parlayınca sok oldum ve 15 dk kadar mucadelenin sonunda galip gelen taraf bendim ve bastada dediğim gibi hayatım boyunca unutmıcagım bir av oldu

notlar : Yem olarak madya kullandım takım asso ultra 0.24 iğne mustad 1521 3 numara

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Eylül 2006
  2. Bilal

Bilal

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Levrek 1,5 Kg
    Bodrum Levrek

12.09.2006 sabah beşte amatör balıkçılıkta en büyük hedefime (imzada da belirttiğim gibi) ulaşmış bulunuyorum. Forumda levrek yakalama konusunda bilgilerini paylaşan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum çünkü bu bilgilerin bana faydalı olduğu kesin.

Canlı yem (kupes) kullandım. 0,22 misina 1 numara mustad çelik iğne, kurşun, fırdöndü yok.

3. Yalnızlar_Rıhtımı

Yalnızlar_Rıhtımı

Favori Kamış:
    Olta,Ağ
    En İyi Avı:
    Sapan,83 Kg

Selam öncelikle dijital makinam olmadığı için bu resimleri normal fotoğraf makinasından çektim ve pozlarıda internet cafede webcam yardımıyla resiminii çekip foruma ekledim levrek fotosunda yüzünü gizlediğim annem ben çekinmedim annem çekindi ve silmek istedim yüzünü inanmanız için resimleri elime alarak öyle çekindim yanlıs anlamanızı istemem saygılar

hkayesi:Sabah saat 5 civarlarıydı ve teknemize bindim yumurtalık sahilinden fakültenin oraya doğru gittim ve kancayı attım yanımda iki lanset vardı birisi mantarlıydı ve dünden çekilen canlı karidesleri delikli bidon dan çıkardım ve ugly stik kamıs olan ve üstünde shimano motor bulunan mantarlı rata irice bir karides taktım ve ya allah deyip yaklasık 15 mtre ileriye fırlattım ve kayığın arka oturma kısmının orda bulunan ratı koymak için olan deliğe ratı kattım ve cerbitlik ratıma 3 karides takıp kayığın dibine sarkıttım yaklasık yarım saat balık vurmadı sonra ufak bir çipra yakaladım bir 10 dk sonra mantarlının hafiften oynadığını gördüm ve İşte o 3 kiloluk levrek bir asıldı hemen klipsi açıp kafa vurmasın die ip verdim ardından kapatım yavas yavas sarmaya basladım kaçacak die ödüp patlıyordu suyun üstünde çırpınıp duruyordu mükemmel bir histi sonra bir daha açtım ve ipi yavas yavas verip balığı yormaya çalıştım ve yorulduda sonra kapatım tekrar sarmaya basladım ufakdan kafa vuruyodu ve teknenin yarım metre yanına getirdim ve kepçe yardımıyla bebeği teknenin içine aldım ve tam 3 kilo geldi balığın resimini çektiğimizde buzluydu o yüzden ufak görünüyor olabilir biraz incelerseniz boynunun buz yüzünden dönük olduğunu görebilirsiniz neyse ardından bir ümitle yine ileri fırlattım mantarlıyı 5 dk geçti geçmedi bu sefer cerbit yaptığım kamıs 2 büklüm oldu sevinçten yerimde duramıyodum aynı tekniği uyguladım ve teknenin yanına geldiğinde bir baktım Camgöz Köpekbalığı ve hiç durmadım bu kadar balık yeter ve artar dierek eve döndüm hayatımın en güzel avı oldu saygılar Levrek müthiş çekiyodu yalnız bir dahakine 5 kglığını yakalamak dileğiyle saygılar Canlı karides deneyin farkı görün makina,iğne ip modellerinden anlamadğım bilmediğim için yazamadım kusura bakmayın dijital alınca bol bol çekerim

4. simendifer

simendifer Sennur

Eylül ayı için oylamalarınıza başlayabilirsiniz arkadaşlar. Anket için oylama 15 günle sınırlıdır. Anketimiz 15 gün dolduğunda otomatik olarak kapanacak ve oylama sona erecektir. Hepinize kolay gelsin :)

5. Oyum MUTLU'ya....
    Söylenecek söz yok...

(Mutlu sen öldün kardeşim....benim çipranın üstüne çipra olmaz diyordum ama üzerimizden TIR'la geçtin)

6. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    benim oyumda mutluya o müthiş balık için hayaliyle yaşıyorum o balığın

7. OnurERDOGAN

OnurERDOGAN

Favori Kamış:
    surf & spining takim
    En İyi Avı:
    palamut , lufer , kirlangic
    masallah sinarit koc gibi.

8. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    DURUMA GORE BİLDİGİM HER TÜRLÜ YASAL MALZEME
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1,5 KG.,56 CM. TURNA
    ya arkadaşlar koskoca eylül ayında 3 kişimi balık tuttu
    bunu eklyebilirseniz ekleyin çeşit olsun oy vermesenizde olur ya demezlermi koskoca aileden 3 kişimi balıga gitmiş ayıptır yaw

Son düzenleme: 2 Ekim 2006
  9. Erdem Mutlu'nun çipurasından sonra balık mı eklenir yaaa:D :D

10. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    abi cupraya lafım yok koskoca sitede 3 kişimi av yaptı elül ayında

11. Olmaz olurmu kardeşim...
    Fakat;
    Ben kendi adıma çipradan sonra yarışmaya katılmama karara aldım
    Diğer arkadaşlarda her halde aynı şekilde düşünmüşlerdir.

12. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    abi benim derdim yarışmaya katılmak degil oy falanda istemiyorum(nasılsa yol baraj yaptıramayacagım) katılım çogalsın hikayaede ekleriz iskorpiti cıkartamak kolay degil nede olsa

13. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    ya özürdilerim bu av agustosun 27 sinde yapılmış yani iptal eylül ayına 3 kişiyle devam..

14. ömer65

ömer65

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 2 kg
    ya mutlu kardeş tamam oyumu sana verdim ama senin yüzünden bütün balıkçılık hayatımı yeniden gözümün ününden geçirmek zorunda kalıyorum o çupurayı gördükten sonra
    bizede inşallah bizede hadi sana rastgel

15. rainman

rainman

Favori Kamış:
    her türlü olta
    daha dün yayınlanan 4 buçuk kiloluk çıplak nerdeee?

16. Selman dün ayın kaçıydı kardeşim...
    Yaşırma Eylül ayı için geçerli...:D :D :D
    Senin balığa gitme zamanın gelmiş anlaşıldı....

17. rainman

rainman

Favori Kamış:
    her türlü olta
    :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: balığa gitmem lazım :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

18. rainman

rainman

Favori Kamış:
    her türlü olta
    o zaman mutlu abi işi bitirmiş derim :)

19. kral balıkçı

kral balıkçı mustafa gedikoğlu

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    çino sarı lüfer istavrit izmarit zargana vs....
    herkese selamlar mutlu ve bilal abilerim ikinizinde avı harika
    zaten mutlu abim oylarda uza kara gidiyor bilal abininde oyları belli ben oyumu
    can a kullanıyorum diğer avlarınızda da aynı güzellikte balıklar yakalarsınız inşallah ellerinize sağlık hadi rastgelsin:)

20. özkan

özkan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kırlangıç 1,5 kg
    can'a bi oyda benden.:)

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.