eylül çipurasıda benden olsun

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında gencerli tarafından paylaşıldı.

1. aynalı81

aynalı81

Favori Kamış:
    Rastgele......
    En İyi Avı:
    Sazan 4x4. yayın 3kg 20gr..
    Hoşgeldiniz....Güzel bir av tebrikler...

2. oguzhan

oguzhan

Favori Kamış:
    σℓтα
    En İyi Avı:
    1.5 кg αуηαℓı ѕαzαη
    Çok güzel balıklar tebrikler:D

3. AKIN74

AKIN74

Ellerinize sağlık...
    Çok güzel birbirinden yakışıklı 2 çupra, daha ne olsun ki Tebrikler...:)

4. kral balıkçı

kral balıkçı mustafa gedikoğlu

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    çino sarı lüfer istavrit izmarit zargana vs....
    gencerli abicim aramıza hoşgeldin çok güzel çipuralar yakalamışsın tebrikler :)

5. Spider

Spider Mert Eren

süper balıklarla süper giriş bravo :D

6. ovd

ovd

Favori Kamış:
    olta,el
    En İyi Avı:
    yayin,9 kilo
    helal olsun abi cipura cok sevdigim bi baliktir agzim sulandi valla

7. gencerli

gencerli Bekir

Favori Kamış:
    okuma salina
    Favori Makine:
    shimano-pen
    En İyi Avı:
    2.850 gr. ÇİPURA
    selam arkadaşlar..

foruma ilk giriş yaptığım günden beri birdaha ziyaret etmeye fırsatım olmadı kusura bakmayın.

resimler hakkında yorumlarını esirgemeyen arkadaşlarıma çok teşekkür ederim. arkadaşlarım benim ismimi sormuşlar. biliyorsunuz net alemine pek gerçek ismimi verme taraftarı olmadığımdan dolayı onun için (gencerli) nicki ile giriş yapmayı tercih ettim. ama baktımki samimi ortam var bana (bekir) diye hitab edebilirsiniz.:)

doğum tarihim 1966 izmir. 41 yaşıma girdim.aşağı yukarı 25 senedir belirli arkadaş gurubumuzla balığa gidiyorum, ege sahillerinde ayak basmadığım yer kalmadı gibi ve çok maceralarım oldu. bir ara balık adamlıkta yaptım ama şimdi dalmayı bıraktım.aynı zamandada kara avınada meraklıyım, özellikle keklik. ama balık herzaman daha ağır basıyor.

şimdilerde sahillerimizde balık azaldı artık. oysa benim çocukluğumda tutulan balıklar bazan gözümde canlanıyorda, nerde o günler diyorum.çipuralar sargozlar, sinaritler,ıskataryalar...ustalarımızın yakaladığı balıkları çuvallar almıyordu. biz sonradan yetiştik.

bazı arkadaşlarım kullandığım takım hakkında bilgi almak istemiş,bazı teknikleri sormuşlar. bende eskilerden gördüğümü uyguluyorum.

ben fırdöndü yerine ufak kesilmiş, kazık bağıyla bağlanmış çamaşır ipini tercih ettiğimi söyledim bunun nasıl olduğu sorulmuş.benim av esnasında denizde 5 yada 6 oltam bulunur ve donunan balıktan haberim olsun diye bunları bir teneke yada korniz parçasıyla bağlalayıp beklerim.çünkü balık yeme vurup misinayı çektiğinde tenekeyi düşürüp ses yapacak böylelikle benimde haberim olacak.

onun için bununla ilgili bir iki fotoğraf çekip aşağıda yayınlamayı düşündüm ama genelde teknik aynıdır kıyı balıkçılığında. çipura oltası tek iğneli olursa daha sağlıklı olur bence , benim çipura oltalarım tek iğnelidir.lidaki yada ısparoz avlarsam ozaman değişir, saçaklı yaparım.

herkeze teşekkür ederim. pulunuz bol olsun, rast gele..

8. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
    Tebrikler , hakikatli av olmus :) Namik sen hala izlerin pesinden kos, millet baliklari cifter cifter götürsün. Sende rüyanda koyunlari otlat, yok kuzulari atlat :D

9. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
    Yine matamatiksel hesaplar pesindesin. Birak artik böyle kücük hesaplar yapmayi :)

O + 0 Ne zaman 1 etmiski :D