Fethiyede nereden nasıl balık tutabilirim

Konu, 'Bölgeler' kısmında yamac6 tarafından paylaşıldı.

1. yamac6

yamac6 Mahmut

Favori Kamış:
    spro passion 5-25 gram atarlı
    Favori Makine:
    spro passion rd730
    En İyi Avı:
    Doğal Alabalık 40-45 cm civarı
    :)Arkadaşlar Merhaba, Temmuz ayının başında 15-20 günlüğüne fethiyede olacağım. tabi gelirken oltamı da getireceğim ama denizde kıyıdan hiç balık tutmadım.Elimde 60 lık makina ve biri 2.40 diğeri 3m lik iki tane kamışım var. Acaba oraya gelirken ne getirmeliyim ve nasıl bir takım hazırlamalıyım. Yem olarak ne kullanabilirim ve orada nereden bulabilirim. Birde fethiyede kıyıdan nerelerde avlanabilirim?
    Bu sorularıma zaman ayırıp cevap verebilecek arkaşlara şimdiden teşekkür ederim.:)

2. yamac6

yamac6 Mahmut

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    spro passion rd730
    En İyi Avı:
    Arkadaşlar bilgi verebilecek hiç kimse yok mu?

3. tabum

tabum

Favori Kamış:
    olta ve zıpkın
    oncelikle selamlar !fethiyede bircok yerden balık tutabilirsiniz olta balıkcılıgına cok uygun ama ozellikle korfez içinde balık tutacaksanız eski petrol denilen tersaneyi gectikten sonra bi yervar oranın iskelesinde veya derine bakan uclardan bırakma usuluyle sabah saat 4den sonra avlanmanızı tavsiye ederim bırakmalık yem olarak calış yolundan canlı karides temin edebilirsiniz 5 veya 6 karides işinizi gorucektir bide kamış veya makine kullanmak yerine el oltası kullanırdanız balıgın zevkini daha iyi cıkarabilirsinizdiye dusunuyorum kullanıcagınız misina 35 veya 40 lık olabilir kucuk bir yaprak kursun takmanızda yeterli olacaktır karides dogası geregi dibe kacıcaktır zaten nelr yakalıyabilirsiniz: cupra levrek ve lagos ve eger yakalarsanız sizi temin ediyorum kucuk olmıyacaktır denemelerle sabittir:)
    saygılarla iyi gunler

4. yamac6

yamac6 Mahmut

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    spro passion rd730
    En İyi Avı:
    Zaman ayırıp cevap verdiğin için çok teşekkür ederim. Bu bahsettiğiniz el oltası nasıl olmalı kısaca tarif edebilir misiniz ?
    İyi günler...

5. tabum

tabum

Favori Kamış:
    olta ve zıpkın
    35 veya 40lık misina 35 tercihen ucuna birtane fazla iri olmıyan olta( temin ettin yere sorarasan karides bırakmalık olta die yonlendiriceklerdir ) ve kucuk bir yaprak kursun oltanın 1 karış kadar altına
    bide senin gidecegin tarihlerde fethiye iskelesine buyuk olana çipirler gelir (sardalye yavruları veya gumus balıkları) gece 12 den sonra bi goz at balıkcılara hem elenceli bir oratam olur hem onlar sana yardımcıda olur iyi avlar sevgilerle

6. simendifer

simendifer Sennur

Merhaba, öncelikle aramıza hoşgeldiniz... :)

Aşağıdaki linkten imza ayarlarınızı yaparak isim, doğum tarihi, bulunduğunuz şehir ve kan grubu bilgilerinizi yazarsanız seviniriz. Teşekkürler,

http://www.balikavi.net/forum/profile.php?do=editsignature

7. yamac6

yamac6 Mahmut

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    spro passion rd730
    En İyi Avı:
    Tekrar tekrar teşekkür ederim.
    Sağlıcakla kalın...

8. tiptirivsi

tiptirivsi

sana tavsiyem balık avı turlarına katıl geçen sene ben katılmıştım ve çok keyifliydi ayrıca süper koylarda akvaryum misali kristal sularda yüzme şansın da var çok zevkli ve güzel bir av yaşamak istiyorsan ben turlara katıl derim rastgele...

9. yamac6

yamac6 Mahmut

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    spro passion rd730
    En İyi Avı:
    teşekkürler tavsiyenizi ciddi ciddi düşüneceğim:)

10. kocamankerem

kocamankerem

Sevgili dostum yamac6. ben 15 yıldır fethiyedeyim.Ve genelde tabum arkadaşımızın da dediği gibi petrol ofisi iskelesinden çok zevkli bir şekilde balık tutabilirsin.Artı kocaçalış plajının arkasındaki Şat adında plajda yeni yapılan iskelede de rahatlıkla balık avlarsın ancak orada karetta sorunu var. En iyisi petrol ofisinin ordaki iskele.Gerçekten 5 kiloluk akya tutmassan ben de insan değilim.Geçen sene yemin ederim 5 kilo akya kaçırdık! yanına kepçe almanı öneririm.İnan ki ne tutacağın belli olmaz.Çünkü o denizde yunuslar bile var.Yavru yunuslar var.Oraya giderken Yunus Nadi İÖO da kefal avlaya bilirsin bol miktarda bulunur. Bu avları sabah 5.00 16.00 civarları yaparsan inan bereketli olur bir de biraz kalın kurşun kullan ama oltanı dibe indirme çünkü oltaya midyeler takılıyor. oltan kopabilir!!! lopalardan yem indirmen epey zor ancak biraz kalın kurşun kullanırsan avantajlı olursun.

11. yamac6

yamac6 Mahmut

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    spro passion rd730
    En İyi Avı:
    Zaman yırıp cevap verdiğin için çok teşekkür ederim. Bu yıl gidip geldim fethiyeye ama önümüzdeki yıl kısmet olursa yine oradayım. Kimbilir belki tanışır birlikte balık tutarız söylediğin yerlerde:)
    Sağlıcakla kal..