fikirlerinize ihtiyacım var

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında balıkçıyan tarafından paylaşıldı.

1. balıkçıyan

balıkçıyan

Favori Kamış:
    oltalarım,tüfeklerim
    En İyi Avı:
    yayın 11.05
    selam balıkçı dostlar mart sonunda b.çekmece de israil çipurası,sazanı avladık 45 adet bana göre israil sazanı hiçbir değeri olmayan bulunduğu ortama büyük zararlar veren bir balık hatta canavar,neyse bu geçtiğimiz pazar yani 1 nisan arkadaşlrımdan biri 40 civarı turna yakalamış enaz 10 adedi 40 cm den küçük bende yazık neden bukadar yakaladın dedim ben senin gibi o balıklardan yakalamadım diyerek kırıcı konuştu,sorarım sizlere 40 turnamı 40 israil sazanı mı popilasyon u bozar yada değiştirir.saygılar.

2. sevgili fikret..

sen bildiğin doğrulardan şaşma.. başkasının ne düşündüğünün çok önemi yok..

3. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    DURUMA GORE BİLDİGİM HER TÜRLÜ YASAL MALZEME
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1,5 KG.,56 CM. TURNA
    esasında ikiside ekolojik zararlı fakat israil sazanının hiç bir değeri yok ne tutarken nede maddi(balık satıcıları için)israil sazanının ne kadar çok tutarsak o kadar fayda saglarız ayrıca iki türüde yerleştiği yerde kaldırmak nerdeyse imkansızdır şuda bir şerçek bir gölde bu iki balıktan birisi olursa sadece onun hakimiyeti söz konusudur ikisi bir arada olursa diğer türler rahat eder fakat 40 adet turna zaten sirkülere aykırı boylarıda küçükmüş o arkadaşa şöyle bir soru sorabilirsin önümüzdeki yıllarda balık kalmayıncane tutacaksın???

4. West_1979

West_1979 Mustafa KARATAŞ

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    ANKARA TEAM
    yarın öbürgün çocuklara ne bırakacaz dersen israil sazanı bile olabilir sen yinede limitleri aşma yeter arkadaşınıda iyice bir uyar bence.

5. Spider

Spider Mert Eren

israil sazanında sınır yok.. istediğin kadar tut
    fakat turnada 40 cm ve 10 adet sınırı var..
    37/2 sirkülerin bir dökümünü alıp
    hediye et.. o zaman biraz daha ikna olur..

6. balıkçıyan

balıkçıyan

Favori Kamış:
    oltalarım,tüfeklerim
    En İyi Avı:
    yayın 11.05
    :

ben kesinlikle israil sazanına limit koyma taraftarı değilim hatta katli vaciptir diye düşünüyorum hele çocuklarımıza o balığı bırakmak hiç olmaz kılçıklarını nasıl ayıklıycaklar...