"Fly fishing" yapan var mı?

Konu, 'Fly Fishing, Uçurma Balıkçılığı' kısmında ekrem tarafından paylaşıldı.

1. tancetin

tancetin Tufan Çetinkaya

Favori Kamış:
    olta,olta,olta
    En İyi Avı:
    temiz hava, muhteşem doğa,dostluk, kardeşlik
    :)
    sebati bey merhaba,
    bir flycı daha takıldı, herhalde ne güzel, bahsettiğiniz böcekleri görmek isteriz, avlanma yöntemlerinizi ve deneyimlerinizi bizimle paylaşırsanız, seviniriz...
    not: fly avcıları ve meraklıları burada http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=1398

Son düzenleme: 29 Aralık 2007
  2. scuba6083409

scuba6083409 Sebati

Favori Kamış:
    Olta ve zıpkın, Kayık
    FLY Çalışmalarım Genel görüntü

[​IMG][/URL][

3. keko2121

keko2121 TOTAN

evet bu balikciligi ben isvecte yapiyorum.cok zevkli ve hareketli..baska bir sorun varmi??+selamlar..bilgi alis verisinde her zaman sorularini bana iletebilirsin...

4. Palamutum

Palamutum

Sebati Bey,
    İnanılmaz güzel görüntüler bunlar.

Bence Emeklerinizin karşılığını daha avlanmaya başlamadan almışsınız.

Bakmaya kıyamaz insan bunlara...

5. akinkaptan

akinkaptan

Favori Kamış:
    olta,zıpkın,rapala,çapari
    En İyi Avı:
    Turna Valla 4 5 Kiloo Vardı
    abiler yazılanları okudum benide hasta ettiniz ne gerek vardı :) şimdi bu takımları at çekmi yapıyoruz yoksa atıp bekliyormuyuz biraz bilgi versenize

6. scuba6083409

scuba6083409 Sebati

Favori Kamış:
    Olta ve zıpkın, Kayık
    teknik

Arkadaşlar ilginiz üzerine.Kendi uyguladığım teknikleri izah etmeye çalışayım.
    Aslında daha çok alabalık avcılığı amacıyla yapılan değişik tip yapay yemler,başka nerelerde randıman verir arayışlarımın sonucu.Su üstü yüzer yem şeklinde yaz aylarında Tatlısu sardalyası (Çaylama) avında randıman verdi.Paket lastiğinden yaptıgım kurt formundaki iğneler ortasuda Kızılkanat ve Kaptırga avında bir gün öncesinden yemlenmiş mahalde iyi randıman verdi .
    Fakat.Çift iğne kullandığım takımda bir iğnede sahte kurt diğerinde canlı kurt vardı.
    Sinek iğne tabir ettiğimiz 8-9 numara siyah iğneye yaptığım karasinek formunu özellikle Hilarya ve ortaboy kefal avında kullandım 0,18 misina ile kurşunsuz 1 mt yukarısına çok küçük bir mantar takarak iskeleden su yüzeyinde salınım halinde
    Eşkina avında kullanmak istedim fakat Lapinlerden Eşkinaya fırsat kalmadı
    Tatlısu avlarında koku önemli olduğundan yapay yemler üzerinde bazı modifiyeler yapmak gerekiyor ben tavuk ciğerinin kanını yeme sürüyorum,bazen ayçiçek yağı,
    Bu Yaz için yaptığım hazırlıklar Dahaçok İspari Kikla ve Mırmır türlerine hitap eden ve Midyenin püsküllü beyaz sinir parçasının işlevini yapacak suni yem türleri geliştirmek.
    Bu tür suni yemlerin en yaygın kullandığımız şekli olan Çapari takımlarını çok değişik formlarda deneme imkanım oldu Genellikle sinek iğne olarak 5-7 köstekli Horoz göğüs tüylerinden yaptığım takımlar ile geçenyıl süper randıman Mezgit avladım.
    Ayni tip fakat yeşil beyaz sim uygulamalı Martının yumuşak boyun yüylerinden yaptığım,ve Yeşil fosfor ip üzerine Martının kanat tüylerinin dış kısmındaki kısa ve sert beyaz yüylerden 5 adet şemsiye tipinde hazırladığım takımlarla çok randımanlı ve iri boylarda istavrit avladım.
    Not: Mezgit ve İstavrit avlarımda,açıkladığım takımları sandalımdan kullandım.
    Arkadaşlar bu konuda kullanmak amacıyla fosforlu boya arayışındayım.Lütfen bu konuda beni bilgilendirirmisiniz?
    Teke formunda yaptığım bazı yemlerde elektrik lambalarının fosforlu anahtar butonlarını öğüterek kullanmaya çalışıyorum.gövde olarak karverengi yün üzerinde potakalrengi balon lifleriyle halkalar olusturup üzerlerine bıldırcın kanat tüyünün sarılması ve en üstede sigara Jelatininin siyah kurdela ipi ile boğumlandırılması şeklinde olan bu yemin kuyrul kısmında Ördek boynundan alınan uçları kızıl tüyün (ucunda 1 cm olacak şekilde) soyulmuş kısmı bulunuyor
    Aslında bu bir Hoby ve gerçekten çok zevkli.Hiç balık avlamasamda ürünlerim izlemek bile bana büyük zevk veriyor.Avlanmak ise süper keyfli...
    İnsan. İnsan denen en akıllı canlıyı bile değişik yemler ile avlayabiliyorlarsa beyninin varlığı bile yoruma açık balıkların hiç şansı yok.
    RASTGELE DOSTLAR....

7. tancetin

tancetin Tufan Çetinkaya

Favori Kamış:
    olta,olta,olta
    En İyi Avı:
    temiz hava, muhteşem doğa,dostluk, kardeşlik
    Teknik bilgiler için teşekkürler, rastgele...

8. akinkaptan

akinkaptan

Favori Kamış:
    olta,zıpkın,rapala,çapari
    En İyi Avı:
    Turna Valla 4 5 Kiloo Vardı
    abi istoçta bu takımlardan çok var hemde süperler baktınızmı?

9. themad2

themad2 Serdar

Ben hele bir Tutmayı hayal ettiğim balıklşarı denimde (palamut,çinekop lüfer..)

Ondan sonra düşünürüz fly fisinghi ama denemem herhalde.

10. ponçzo

ponçzo burak yazıcı

danimarkalı deniz arkadaşın dediği gibi fly iş sadece bir sektör türkiyede bu sistemle balık tutmak zor ve imkansız gibi birşey takımını kursan bile fly ın batmaması için sprey hiç bir yerde yok reklam amaçlı binlerce video var 20 kg lık gökkuşağı alaları felan sadece reklam amaç satış yapmak böyle bşir sistemle çok balık olan bir suda gerçekden balık yakalansada tekniğini öğrenmek yalnız başına yada okuyarak izleyerek imkansız avrupaya gidip kurs felan alırım diyrosanız o başka tabi denemeyi düşünenler sakın diyorum mepps e devam