Fly Fishing

Konu, 'Fly Fishing, Uçurma Balıkçılığı' kısmında bektasm tarafından paylaşıldı.

1. tancetin

tancetin Tufan Çetinkaya

Favori Kamış:
    olta,olta,olta
    En İyi Avı:
    temiz hava, muhteşem doğa,dostluk, kardeşlik
    Emre'nin resimleri

Son düzenleme: 4 Ekim 2008
  2. tancetin

tancetin Tufan Çetinkaya

Favori Kamış:
    olta,olta,olta
    En İyi Avı:
    temiz hava, muhteşem doğa,dostluk, kardeşlik
    Emre resimlerini yeniden ekledim, izninle, görsel açıdan daha iyi oldu sanırım,
    fly larla ilgili bir sorum olacak,
    bahsettiğin sünger suya girince ıslanıp batmıyor mu? yani suyu çok çekmiyor mu?

3. emre_can

emre_can emre can

Favori Kamış:
    shimono fly takimi,5 numara
    En İyi Avı:
    120 cm turna 12 kilo
    abi o sünger sana gönderdigim beyaz kare sünger ben onu burda herhangi bir makyaj malzemesi satan yerden aliyorum su da batiyor mu diye sormus sun hayir batmiyor o kadar gözenekleri kapali ki su gecmiyo bunu ben denedim ve kesfettim gayet de iyi

4. emre_can

emre_can emre can

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    120 cm turna 12 kilo
  5. ercanguven

ercanguven Ercan

Favori Kamış:
    Spin kamış & fly
    En İyi Avı:
    Balık
    Emre slm
    *Kaç numara iğne kullandın?
    *Bu böcek batanmı?
    *Yüzenmi?
    *Bu böcekle hangi balık hedefliyorsun?
    Resimleri biraz büyütürsen ve arkasındaki fonu düz bir satıh da resim çekersen daha iyi anlarız diye düşündüm.
    Paylaşımın için teşekkür ederim.

6. emre_can

emre_can emre can

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    120 cm turna 12 kilo
    arkadaslar size burda ki örnek te size latincesi(cloeon dipterum) olan gercek boyutlari 1 cm ile 1.5 cm degisen bir böcegin kopyasini görmektesiniz,yapilim asamalarindaki malzemeler
    1 sefaf cam silikonu.toplu ignenin yarisina kadar 1-2 mm kalinliginda sürüyoruz.bunu cok az kurumaya birakip 5 dk kadar,daha sonra 3 tane keci kilini ignenin uc kismina dogru silikona ekliyoruz daha sonra,sari veya kahverengi fly dubbing silikonlu igneye cevirerek form seklini veriyoruz,diger asamalri resimlerde göreceksiniz bir de kanatlarda iki cesit kullanabilirsiniz tüy veya sefaf defter okul kapligini,tirnak cilasi ile kapligi sertlestirebilirsiniz,kanca numarasi 14 veya 15 olabilir
    saygilarimla
    umarim begenirsiniz

7. emre_can

emre_can emre can

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    120 cm turna 12 kilo
    bunlarin hepsi yüzen dir yani everimini suda larva olarak gecirip daha sonra ciftlesmek icin 1 veya 2 gün yasayip ölen böcekler mayis ve haziran aylarinda ucuyorlar bunlar derealasinin vazgecilmez menüsünde yer alan bocek ve larvalar

8. hunters

hunters savaş

Favori Kamış:
    amatör olta
    merrhaba arkadaşlar.Öncelikle bilgilerini bizlerle paylaştığınızdan dolayı sonsuz teşekkürler.Benim bu tür imitasyonlar hazırlayacak malzemem yok.Bunları hazır olarak satın alabileceğim yerlerin olup olmadığını öğrenmek istiyorum.Birde dün arkadaşlarla gölete gitmiştik.Turna balığı çıkıyor dediler.Kaşık ve suni balıklaat-çek yaptık.Kollarımızızı bol bol geliştirip kas yaptık:) hepsi bu.Bir sonuç elde edemedik.Turna için defalarca avaa gitmemem karşın daha hiç yakalayamadım.Makaramı sararken açısını m ayarlayamıyorum ya da suni balık seçiçim mi yanlış bir türlü anlayamadım.Ayrıca dün balıklar suyun yüzeyine çıkıp havadan sinekleri yakalayıp bir güzel bizleri nazire yaparcasına yiyorlardı.
    Acaba bu fly yöntemi at-çek yapılarak mı avlanılıyor yok oltamzı suyun üzerine atıp bekliyor muyuz?KOnu ile bana bilgi veriirseniz sevinirim.Şimdiden saygılar teşekkürler....

9. emre_can

emre_can emre can

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    120 cm turna 12 kilo
    merhaba hunters
    öncelikle merakina cevap vermek istiyorum fly konusunda normal makina ile uzaga atman imkansiz tabii kursun takarsan baska ama bu sefer de yem su üstün de durmaz batar ama ben sana baska bir yöntem anlatayim su mantari vardir bilirmisin sefaf top seklinde bunun arkasina 1.5 ile 2 metre misina ile aralikli 3 lü fly baglarsan sonuc alirsin

10. hunters

hunters savaş

Favori Kamış:
    amatör olta
    Teşekkürler emre arkadaşım.Yazımda da belirttiğim gibi bu yapay imitasyonları temin etmek gibi sorunum var.Kendim yapacak malzemem ve bilgim yok.Hazır olarak satın almayı düşünüyorum.Alacağım imitasyonların boylarının büyük olması balığın yemi gelmesini engeller mi?Ebatları ne kadar olmalı?Çünki ava gittiğimizde su üzerindeki gerçek sineklerin boyları oldukça küçüktü.....Saygılar

11. hunters

hunters savaş

Favori Kamış:
    amatör olta
    Arkadaşım ayrıca imitasyonların kösteğe ve bedene bağlanışını da merak etmelkteym.Diğer arkadaşlar bol miktarda imitasayon resimleri koymuş siteye.FAkat kösteğe bağlanması gösterilmemiş.Bu konu hakkında da bilgisi olan arkadaş resimlerle bu bilgiyi sağlarsa sevinrim.SAygılar.....

12. emre_can

emre_can emre can

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    120 cm turna 12 kilo
    arkadasim ben aslinda isvicrede oturuyorum ama aslen boludan geliyorum ben o kücük sehirde bile bula biliyorum,sizin orayi bilmem ve ayrica capari gibi aralikli olarak 30cm aralikli olarak 3 tane sinek bagliyorduk 15numara igneydi ve su samandira ile aksam üstü baligin sinege ciktigi zaman gümüs baligi yakalamistim ama ben onu hazir almistim bagli olarak