Fly Tying Realistic Bee -Flykutluc@ 2011-

Konu, 'Fly Fishing, Uçurma Balıkçılığı' kısmında A.Bülent KUTLUCA tarafından paylaşıldı.

1. shatin

shatin mErt

En İyi Avı:
    :)
    çok güzel bir çalışma olmuş tebrikler..

2. KULL64

KULL64 Emrah

Favori Kamış:
    Guan2000gr
    Favori Makine:
    Ticagt4000
    En İyi Avı:
    ...
    Abi bu normal bir calisma degilki...
    Bu sanattir be sanat...Buyuk ustalik bunu cikarabilmek.
    Inanilmaz gercekci olmus.Eline saglik Bulent abi ve paylastigin icin tesekkurler.
    Rastgele insallah...

3. A.Bülent KUTLUCA

A.Bülent KUTLUCA A.Bülent

Çok teşekkür ediyorum,mutlaka fly işine el atın ,,,:) inanın çok farklı şeyler hissedeceksiniz:)

4. A.Bülent KUTLUCA

Rıfatcığım vakit geldiğinde her canlı doğaya bırakır kendini,,,vakit geldiğinde kuşlar,ağaçlar,çiçekler böcekler hep bir ağızdan söyler o emsalsiz şarkılarını,,, ve doğa ana hepsi için ayırmıştır nasiplerini,,,Birlikte nasiplenmek ve o muhteşem orkestrayı birlikte dinlemek arzusunda olduğumu bilmeni isterim,,,selametle:)

5. A.Bülent KUTLUCA

teşekkür ederim:)

6. A.Bülent KUTLUCA

Sevgili Emrah Çok teşekkür ederim,daha paylaşacak o kadr çok güzellik varki,,,yeterki yüce yaradan sağlık ve afiyet versin hepimize,,,sağlıcakla:)

7. hydesigner

hydesigner Hakan

Favori Kamış:
    Tolee kawahagi 2.1
    Favori Makine:
    Ryobi Kobe 3500
    Çok ince bir işçilik ve takdir edilmeyi hakeden bir çalışma olmuş. Elinize emeğinize sağlık, başka çalışmalarınızıda görmek çok güzel olurdu...

8. ömür

ömür ömür belkaya

Favori Kamış:
    olta
    Favori Makine:
    shimano
    En İyi Avı:
    yayın 12,7kg.
    merhaba arkadaşlar bende ffly işine bulaştım ekipmanım yurt dışından getırttım ama burdadakı değerlı ustaların yardımlarıda gereklı nedensi özel msj yazamıyorum diyer üyelere en azından bir irtibat telefonu olsa ustaların bızde yararlansak değerlı bilkgi ve tecrübelerinden.özellikle bülent abinin ve birol abinin ulaşamadım ikinizede özelden.

9. tancetin

tancetin Tufan Çetinkaya

Favori Kamış:
    olta,olta,olta
    En İyi Avı:
    temiz hava, muhteşem doğa,dostluk, kardeşlik
    Bülent bey, ne desem bilemiyorum, gerçekten süper gürünüyor, gerçek arıdan farksız, sevgiyle ve özenle yapıldığı her halinden belli, hayallerinizdeki balıkların ağzında görmeniz dileğiyle

10. A.Bülent KUTLUCA

Sevgili Ömür ,çok teşekkür ediyorum,,,sana çok önemli bir tavsiye,,eğer bu işi yapmaya gerçekten niyetli isen öncelikle yabancı kaynakları incele bunu sakın yanlış anlama,,,yanlış öğrenmemek ve zamanını bilgi kirliliğine vermemek için bunu yap,,,örneğin,,,vikipedia .com,,,adresine Fly tying yazıp babylon çeviri programı ile çevirip başlayabilirsin,,,malzeme konusunda ise ,cabelas.com adresinde hertürlü malzeme ve malzeme açıklaması var,,,tabi ülkemizdede kaynak üretmiş isimle var ama emin ol çoğu bu yöntem ile yani Çeviri yöntemi ile kopyala yapıştır halinde karşına gelecek,,,biraz zor olacak belki ,ama böyle olunca çıkan sonuç şu ana benim tecrübemin nedeni,,,yani ben böyle öğrendim,,,www.flykutluca@gmail.com adresine e-mail at bu adresden bağlantı kuralım yada öğretici anlamında başvuracağın bir diğer kişide Tarık Ersal Bey'dir,,google dan ismini tarayarak mutlaka onada ulaşırsın,,,

11. A.Bülent KUTLUCA

Çok teşekkür ediyorum,yılların birikimi ,sevgi olmazsa çıkan sonuç ucube olur zaten ,,,malesef çok örnekleri var ülkemizde ,,,iğnenin üzerine ebesinin patik orlonundan ip dolayan fly cı oldum diyor ya o na yanıyorum,,,belki çok özenmemin nedenlerinden biride bu,,,zaten dünyada bu işin nerede olduğunu görse insanlar emin olun benim yaptıklarıma dahi kusur bulurlar,,,:) sağlıcakla:)

12. vobler

vobler volkan demir

Favori Kamış:
    Balzer diablo3
    Favori Makine:
    Albastar dega4000
    En İyi Avı:
    gökkuşağı alabalık 1010gr
    Bilgisayar monitörüne çarpan alabalık sesleri duyuyor gibiyim.

13. kalamies

kalamies Atilla

Favori Kamış:
    Beulah Switch 10,6 - #6/7
    En İyi Avı:
    2,5kg turna
    cok orjinal ve hos bir calisma olmus. Emeginize saglik. FLy in tarifini de bi ara yazarsaniz cok memnun olurum acikcasi :)

14. A.Bülent KUTLUCA

Çok güzel bir yorum,ağzınıza sağlık;) :)

15. A.Bülent KUTLUCA

Teşekkür ederim,,,,bana ait bir fly video eğitim ve bilgi portalı kurdum şu an yayını test aşamasında ,çok yakında video ve fotoğraf olarak yapılış aşamasını orada paylaşacağım,,,tabiki balıkavı.net'yöneticileri uygun görürse:)

16. karetta

karetta okan

muhteşen yapmışsın abi taşların altında bir böcek var kotbaş diyoruz biz alabalık müthiş atlıyor ama canlı yem kulanmak yasak o böceği yapan bir adam izlemiştim yabancı bir videoydu bu arıyı yapan onuda yapar lütfen yalnış anlamayın satıyormusunuz acaba yaptığınız çalışmaları

17. Mustafa Adak

Mustafa Adak Mutafa ADAK

Ben balık olsa idim %100 kanardım, İnsan olma yolunda olmama rağmen önce %100 gerçek gibi algıladım. Elinize sağlık

18. vabab

vabab ali kemal

Favori Kamış:
    cormoran
    Favori Makine:
    okuma tr55
    En İyi Avı:
    1.5 levrek
    Çok keyifli ve başarılı bir çalışma olmuş elinize sağlık...

19. anadolurock

anadolurock sükrü kara

Favori Kamış:
    shimano
    En İyi Avı:
    80 cm turna, 72 cm derealasi,65 cm gökkusagi alasi, 40 cm tatlisu levregi
    tebrik ederim.tam bir sanat eseri olmus.ancak bu tür yemlerein fly fishing de basari saglamasi icin tipa tip gercegine benzemesi sart degildir.avlanilan sudaki böceklere renk ve yapi olarak biraz benzerlik gösteren imitasyonlarla balik yakalanabilir..

20. oğuz lale

oğuz lale OĞUZ LALE

Favori Kamış:
    SAGE
    Favori Makine:
    SAGE
    En İyi Avı:
    alabalık 3 kg
    Elinize sağlık ,güzel çalışma