Gaga Gölü / FATSA

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında Hooijdonk tarafından paylaşıldı.

1. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Hayırlı geceler abiler. Kendinize iyi bakın. Selamlar, sevgiler her ikinize de.;) :)

2. sağlıkçı

sağlıkçı ahmet

En İyi Avı:
    3,5 kilo tatlı su kefali
    Değerli arkadaşlar tatlı su kefali avında önerdiğim kertenkele ve yengeç konusunu özür dileyerek biraz açmak istiyorum. Öncelikle belirtmeliyim her ikiside en son tercihimdir. Yıl boyu bu şekilde avlanmam 4 ü ileri geçmez. Doğal yemlerde yengeçle solucan, kertenkele ile çekirge arasında canlılık konusunda bir fark olduğunu zannetmiyorum. Hal buyken 1 kertenkele ile sabahtan akşama kadar av yapabileceğimizi ve oltamıza limit altı tıklamanın hiç olmayacağını hatta rekor büyüklükte balıklar tutabileceğimizin garantisini teyit ederek aynı süre içinde yapılan avda ne kadar solucan veya çekirge zaiyatının olacağını takdirlerinize sunuyorum.

3. Hooijdonk

Hooijdonk Mustafa Can

Favori Kamış:
    Shimano Lunamis S86M 2.59cm 7-35gr
    Favori Makine:
    Shimano Vanford 2500
    En İyi Avı:
    Tatlısu Kefali
    her görüşe açık bir konu abi :)
    Yengeci sudan nasıl alcam abi, elimi falan kaparsa ne yapacam :) biraz aydınlatır mısın ilk defa deneyecem :)

4. sağlıkçı

sağlıkçı ahmet

En İyi Avı:
    3,5 kilo tatlı su kefali
    Biraz cesaret hepsi bu kadar bu arada elini kapmaması için dikkat edeceksin;)

5. kamil alkan

kamil alkan kamil

Resimleri görünce gerçekten sevindim.... yıllar önce iş gereği bulunduğum ordu ve fatsa'da o gölün kenarında oturma şansım olmuştu. Gerçekten çok güzel, temiz ve bakir bir göl. Hele nilüfer zamanı bir başka oluyor. Gölle ilgili değişik rivayetleri bende duymuştum; dibinde büyük bir hazine olduğu, efsunlu olduğu vb. hikayeler. Hatta amerika'nın o gölü uzaydan uydu takip sistemiyle takip ettiği bile söyleniyordu. Gölün bulunduğu bölgenin yolundaki asfaltta çok ilginç gelmişti bana.. kırmızı renkli bir asfalt vardı o yıllarda... sorduğumda o asfaltın amerikalılar tarafından menderes zamanında yapıldığını ve yıllardır bozulmadığını söylemişlerdi. Tabii şuan hala duruyormu bilmem. Çamaşlı bir muhtar gölde kaçak avlandıklarını ve balığının çok lezzetli olduğunu söylemişti. yemek kısmet olmadı ama.... unutmadan bu gölden 15 km. kadar ilerde çatalpınara bir kaç km. kala acısu denen bir yer var.. mükemmel alabalığı var... kayatepe köyüne dönen kavşağın hemen altında. Yolunuz düşerse mutlaka uğrayın.. acısu denen yer adını o muhitte fazlaca bulunan kestane ağaçlarının kökünden gelen kestaneye özgü acı öz suyunun ırmak suyuna karışmasından alıyor. Şifa suyu'da deniliyor... Vücuda iyi geldiğine inanılıyor. Birde kestane balı satarlardı o zamanlarda... oda çok değişik bir lezzette... marketlerde satılan balın bal olmadığını o balı yiyince anlıyorsunuz.Bu arada anlattığım izlenimlerim 13-14 sene oldu. Şu an nasıl bilemiyorum....

6. Hooijdonk

Hooijdonk Mustafa Can

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Vanford 2500
    En İyi Avı:
    Tatlısu Kefali

abi senin bahsettiğin zaman ben 4-5 yaşındaydım :) gerçekten gölün manzarası ve havası çok güzel. Karların erimesiyle bazen göl taşıyor ve yol kapanıyor. bakın size bir resim :)

7. korsann52

korsann52 cemil

Arkadaslar bu kadar net yer ismi verilmese daha iyi olur.Birde özellikle orduda derelerimizde tiriviridan daha tehlikelisi yillardir yapilan serpme ag avciligi.Yani arkadas derede serpme ag atilmadik yer karistirilmadik tas alti yok hemde günde en az 10 avci dereyi kilometrelerce tariyor yahu ne balik kaliyo nede yumurtasi, yuvasi birde gece zipkinla dalanlari duydum arkadaslar böyle bir olaya sahit olursak lütfen jandarmayi arayalim acimayin kimseye yoksa bu dogal hayat sularimiz son nefesinde duyarli olalim baska kurtulusu yok.

8. Hooijdonk

Hooijdonk Mustafa Can

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Vanford 2500
    En İyi Avı:
    Tatlısu Kefali
    Tamamen katılıyorum .Fakat bu göl koruma altında olduğundan şüphem yok.

9. laz-said-52

laz-said-52 said

Arkadaşlar köyüm gaga gölünün çevresinde olduğundan söylüyorum.
    Biz çocukken yazın fındık toplamaya gittiğimizde bazen gaga gölünün yanından akan bolan-man deresinin hemen gölün karşısındaki Meşebükü taş köprüsüne üzmeye gitmek isterdik tabi bizi göndermezlerdi annatıkları hikayeyi hemen söyleyeceğim;
    köprüyü yapan ermeni ve rum ustalar köprünün hiç bi felakete uramayıp yıkılmaması için harcını cocuk kanından yapmışlar, ve oraya bizler gidersek köprünün bacanın altındaki ecinler bizim canımızı alıcakmış tabi bi kac yıl gectikten sonra ne ecini ne başka birseyi takmadık :)
    göl için ise gariptir bizim köylü ne başkasına birşey yaptırıyorlar nede kendi birşey yapıyor başbakanlık sosyal tesis yapcak belki 30 yıldır köylü yok günah yok elaket gelir yok altında klise var yok hazineyi tesii yapanlar clcık ..
    EN ÖNEMLİSİ İSE gölün altında binlerce şehit varmış göle girenleri kendilerine saygısızlık yaptığı için bacaklarından dibe çekiyorlarmış ve bu yuzden cok olum olmus dalgıçlar bile çıkamamış ama klisenin yanında ne şehiti kimin şehiti bilmiorum..
    son olarak :) fatsadan yukar koyler buraya gagoğ gölüde der ,derenin balığıda süperdir zaten meşebüküne yeni i alabalık tesisi kuruldu ;)

10. laz-said-52

laz-said-52 said

Meşebükü (mirşah) köyü taş köprüsü

bu köprü meşebükü ve taşlıca köylerini birbirine bağlar (mirşah ve cecüle köyleri)

11. 29519

29519

Bak ben merak ederim şimdi gerekli yerlerden gerekli izin çıkartabilsem, hemen bir dalış araştırma öğrenme mahiyetinde.

12. Hooijdonk

Hooijdonk Mustafa Can

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Vanford 2500
    En İyi Avı:
    Tatlısu Kefali
    benim balık avı raporlarıma bakarsanız eğer bu köprüyü resimlerimde görebilirsiniz :) o anlattığınız çocuk kanı hikayesi falan bana çok saçma geldi bence küçükken bizi kandırıyorlardı :)