Galata Köprüsü

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında hknrgn tarafından paylaşıldı.

1. hknrgn

hknrgn

Favori Kamış:
    kamış ve ek oltası
    En İyi Avı:
    lüfer, sarıkanat, çipura, zargana, palamut v.s...
    Arkadaşlar bu sabah her sabah olduğu gibi treanvayla Galata Köprüsünden geçerken balıkçı bolluğunu görünce şaşırdım. Asıl şaşırmam milleti deli gibi rapala atarken görmemde oldu. Yani bunlar rapala atıyorlarsa kesin bişeyler vardır diye düşündüm. Palamut için gibi geldi bana. Meraklandım tabiki. Ama işe geçikmemek için inmedim. Öğlen gidip bir bakmayı düşünüyorum. Konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşların paylaşmasını beklerim.

2. Muratın Takası

Muratın Takası

Favori Kamış:
    oltam
    En İyi Avı:
    Gelse :)
    Vallaa senden bilgi bekliyorum öğlen için :)

3. GOKHANS

GOKHANS

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kofana 1 kılo
    Galatada Palamut Var

Ben Aradim Arkadasi Zokayla Istavritle Palamut Aliyorlar Mis Bayaği Buyuk Ama Geceden Gitmek Lazim

Son düzenleme: 3 Ekim 2006
  4. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Gökhan bir imza ayarlarını yapıver, seni daha iyi tanıyalım :) Hoşgeldin :)

5. GOKHANS

GOKHANS

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kofana 1 kılo
    İmza ayarlarının ne oldugunu bılsem yapacamda
    :)

6. simendifer

simendifer Sennur

7. oflu

oflu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    çinekop,sarıkanat,lüfer,palamut
    galata bnim işim:D galata bu işe yani adım atanların ilk uğrak yeridir hem olta aatarken rahtsın hem malzeme temin edebileceğin bi ton ver ve galata adamı asla boş göndermez belki kimi gün 3-5 tane tutarsın ama 0 çekmezsin istavrit vr izmarit cennetidir ve gecen iki gün palamut bereketi yaşandü ben gördüm hemide manzaralıdır gelen geçen falan iidir galata:)

8. hknrgn

hknrgn

Favori Kamış:
    kamış ve ek oltası
    En İyi Avı:
    lüfer, sarıkanat, çipura, zargana, palamut v.s...
    Kabataş tan bi abi var takılmış oda sanah zokaya istavritle 2 tane almış Palamut. Demekki var arkadaşlar ben yarın sabah erkenden gidecem valla. Oradan da işe gelirim. Deneyecem şansımı bi. Bakarsın alırız 1-2 PALAMUT...

9. 1508

1508

Arkadaşlar pazar günü köprüde millet 3 er 5 er palamut alıyordu bolca vardı balık ama bir daha rast gelirmi o bolluk bilmem ayrıca rapaladan cok herkez çinekop takımlarını sallıyordu suya birer istavrit takıp bence vakti fırsatı olanların körüye ugramasında fayda var....

10. GOKHANS

GOKHANS

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kofana 1 kılo
    Galatanin Krali Benim

Ordan Akliniza Ne Gelirse Cekmisimdir Ekim 24 Dunden Sonra Oraya Git Mantarli Olta Ile Yem Olarak Hamsi Veya Istavrit Ile Sarikanat Cekersin Aksam Hava Kararir Kararmaz.yemin Taze Olacak Tabi Palamut Icin Zokayla Istavriti Tak Oltayi Onune At Sonra 1 Olta Boyu Kaldir Makarayi Kapat Sabaha Karsi Saat 05.30-06.00 Gibi Kesin Gelir. O Saatte Gelmezse Bekleme Zaten Ordan Bogaza Dogru Devam
    O Koprunun Ustunde Tutmadigim Balik Kalmamistir.bilgi Icin Danisabilirsiniz

11. ilerya

ilerya niyazi

Favori Kamış:
    balığın akışına göre güncel,
    Favori Makine:
    okuma
    En İyi Avı:
    Palamut
    Pazar günü duyduklarımı teyit etmek için dün akşam köprüyü gezdim,
    söylenenler doğruymuş, pazar günü ciddi palamut tutulmuş,
    Pazartesi ise sabahtan saat 11 civarına kadar balık seyrek olsada mevcutmuş,
    yanında mola verdiğim ve biraz lafladığım arkadaş o arada bir adet palamutu alıverdi,,

Bu akşam iş çıkışı 18:30-21:15 arası ben de olta salladım,
    Bir adet bize de kısmet oldu,

Oltamız sarmısak zoka ve ucuna iki hırsız,

zoka takribi 10 gr (15 gr geçmemeli)
    Hırsızlar zokadaki boy ile aynı olmalı ki yemin içine gömebilelim,
    Büyük boy zoka yüzmemekte ve hamsi takıldığında yemin parçalanmasına sebep olmakta,,

yem olarak bu akşam hamsi daha revaçta idi,,

oltaya istavrit yada hamsiyi bütün olarak takıp ileriye fırlatıp, makinayı kapatıyor ve kamısı sabitleyerek beklemeye başlıyorsunuz,,,
    sonrası kısmete,,,

saat 21 civarı istavrit cıkmaya başladı,

ancak cok ciddi bir kalabalık var, benzetme için mahşer yeri gibi desek pek abartılı olmaz sanırım, olta atmak için yer bulmak bir sorun,

Aracı ile gelenler köprünün sağlı sollu kenarlarına park etmişler,
    Orada olduğum sürece trafik herhangi bir şey demedi,,

herkeze rastgele,,,

12. Spider

Spider Mert Eren

2 ve 3 hafta önce istanbul ziyaretlerim oldu
    maalesef araba ile gidemedim
    otobüs ile gidince de takımları alamadım

fakat galata köprüsünde saatlerce sohbet etme
    ve balıkçıları izleme fırsatım oldu
    5er 5er istavrit çeken bile var yaw..
    tavaaaaaaaaa :D :D :D

13. pseudo76

pseudo76

Favori Kamış:
    kamış
    En İyi Avı:
    henüz yok
    arkadaşlar ben dün geceden bu sabaha kadar galata köprüsünden olta attım.gece boyunca yemli çapari ile aralıklı olarak istavrit yakaladık.yakaladıklarımızın bir kısmını(işi bilmeyince bu bahsedilen kısım biraz fazla oluyor ama napalım öğrenicez bu işi de) PALAMUT için heba ve feda etmemize rağmen sonuç bizim adımıza hüsran oldu.tam sahurdan sonra gün ışırken yaşlıca amcabeyler gelip altın kızlar gibi dizildiler yan tarafımıza.babalardan biri attı hoop aldı PALAMUT u .onlar da bizim gibi yemli atıyordu.Diğer palamut alanlar gibi neyse.diyeceğim o ki bu sabah GALATA KÖPRÜSÜ benim tarafımda gördüğüm 40-50 palamutu ben hariç herkese paylaştırdııı

herkese rastgele

Son düzenleme: 4 Ekim 2006
  14. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Ben cumartesi Galata'daydım, Saat üçe kadar bolca izmarit arada istavrit yaptı. Sonra çinekop takımı attım. Yarım saat tık yok. Sonra topldım eşyayı, Sarayburnu'na boğaz tarafına, mendireğe varmadan. Bildiğimiz lüfer takımı. İri mantar. Yem istavrit, yaprak yem. İğne? Baba bir iğnedir, 7 cm boyunda, 1/0 numara, açıklığı başparmak tırnağınıza dıştan gelir, baitholder, siyah. Netice: sıfır.. Gerçi arada bir kaç defa vurdu bişeyler. Birini, kefale benzettim. Diğerleri vurdu gitti. Yemi çekip baktığımda biraz ezik, dağınık hale gelmişti ama çinekop, lüfer vursa alır giderdi sanıyorum..

Herneyse, bu bilinmeyen bir şey değil. Yanımdaki bir çekti, bir çekti. Gözleri parlayarak. Kocaman bir şey çıktı. 40 cm filan vardı en az. Lüfer? Değil. Yahu bu istavrit, kuyruğu filan öyle diyor, olmaz filan diye gidip baktım. Resmen istavrit. Ama balıkçı tezgahındaki palamutlar gibi en az. Hımm dedim. Hım, hımm dedim.. İstavrit böyle büyür diye duyardım, aslı varmış dedim. Ama, 3 hırsızlı, şu bildiğimiz lüfer takımına nasıl yakalandı ona hayret ettim.

Asıl takıntım şu. Eskiden, mantarlı lüfer takımına lüfer gelirdi. Başka bir şey kolay kolay vurmazdı. Zoka ise, palamut, lüfer, iskorpit vs. alırdı gerçi. lüfer takımının en fazla olsun ortanca kefal paraziti olurdu. Ama istavritin bunla yakalnmış olması biraz düşündürücü. Aslında bir yöndende sevindirici..

15. MuratAYTAN

MuratAYTAN MuratCanAyten

Abiler Ben yarın akşam gitmeyi düşünüyorum can sıkıntısı bana önerebilceğiniz takım varmıdır acemiyim yaş 19 :D carsamba akşamından persembe ye kadar orda durucam önerileriniz gerçekten işime yarayabilir

16. huseyin1134

huseyin1134 YILMAZ

ben unkapanında gördüğüm 1-1,5 mt misine ucuna 2-3 iğneli zoka şeklinde takımla tektük alınıyordu