Galata köprüsünde bu sabah

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında Lüferci ugur tarafından paylaşıldı.

1. Lüferci ugur

Lüferci ugur

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lüfer
    sabah saat 6 da köprüye geldim.amacım çinekop tutmaktı.o yüzden yemimide yanımda götürdüm.takımları açıp bismillah deyip salladım oltayı.yaklaşık bir buçuk saat bekleme boşa çıktı.tık bile yoktu.yanımda iki kamış vardı.birisi boş kalınca çantamdaki palamut çaparisi geldi aklıma.denemnin bir zararı olmaz diyerek hemen açtım ve gönderdim marmaranın serin sularına.dipten yoklayarak çekiyordumki yüzeye yakın bir noktada oltay bir asıldı ki şaşırdım ne oluyor diye.hemen asıldım makinaya ama makinadan tuhaf sesler gelmeye başladı ve kamışın ucuna bir baktım ha kırıldı ha kırılacak.hemen yanımdaki arkadaştan yardım istedim kamışı ona verdim ben elle çekmeye başladım.takım su üstüne çıkınca gördümkü 2 adet kocaman palamut dans ediyor.çok heyecanlandım ve düşürürmüyüm diye korkmadım değil.ama çok şükür düşürmeden aldım kuzuları.onun arkasından aynı çapariye bir sarıkanat,bir çinekop ve iki tane daha palamut geldi.işim olduğundan erkan ayrıldım balık devam ediyordu.bugün galata cömertti.

2. ultrass

ultrass

Favori Kamış:
    6 adet mutelıf kamıs ve makınalar 3 adet takım cantası
    En İyi Avı:
    antalya -side 13 kg kuzu
    yawf ugur kanka bugun gıdıp gıtmemekte kararsız kaldım evde pınekledım keyfım cok iyiydi senın yazını okuyana kadar .. simdi cok pisman oldum mahvettın benı .. yarın sabah galatadayım benı kımse tutamaz.. haa bu arada afıyet olsun

3. iboonline

iboonline

ellerine sağlık üstadım nasılsın yav
    yokum kaç zamandır buralarda
    cevap felan yazamıom kusuruma bakmayın arktık:cool:

4. Spider

Spider Mert Eren

Bravo İbrahim..

Harikalar yaratmışsın..

Yarın akşam da ben bir palamut çaparisi denesem mi acaba :D
    Yoksa çiçek pasajına mı uğrasam da haftaya mı ertelesem av işini ???
    Ya da en iyisi balıkları alıp eve gitmek.. Akşam evde ıslatırım yarın :D

5. Lüferci ugur

Lüferci ugur

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lüfer
    sevgili ultrass teşekkür ederim.bugün evde oturmakla kaybın çok.yarın pazar biliyorsun.bugün balık yaptığı duyulduysa yarın herkes galatada olur.ona göre biraz erken gidersen rahat edersin.

6. oflu

oflu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    çinekop,sarıkanat,lüfer,palamut
    vay be gece 11 den 4 e kadar takıldık dün şiddetli yağmur belimizi büktü bişey tutamadan döndük sabahı bekleyemedik demek sabah vermiş balığı.tebrikler:(

7. iboonline

iboonline

dıtdıtdıtdıt:confused: arkadaş nasıl tutmuşsa:confused: :(

8. iboonline

iboonline

bence sen yerini bulamamışsındır:D :Ddeme

9. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Bazı günler, mevsimler vardır, beklemek bir şey getirmez. Getirmeyeceği malumdur. Cuma, bilhassa cumartesi bötyle günler değildi. Bekleyenler, bir şekilde karşılığını aldılar..

Palamut olsun, çinekop olsun yatak yapmayan boyuna gezen balıklar. Yatak yapmaz değil, ama bir keresinde, unkapanındaki fıskiyenin orada yapmışlardı. Gırgırlar daldılar, yasak filan demediler.. Yani, yapacak olsada yaptırmazlar.

Devamlı gezdikleri için, ne zaman nerde olacakları bilinmez. Ama gezerken öyle 3-5 kişi kol kola girip değil, bir alayın intikali gibi gezerler. Koca sürü.. Bir gırgıra vs. denk gelmezlerse, kolay kolay bitivermez. 1-2 saat isteyen herkese balık verirler..

Bunun espirisi de bu. Elbet, her yer, her köşe değil, ama belli başlı yerler, bekleyenlerin mutlaka yüzünü güldürür.. Mesela, galata köprüsünde, boğaza bakan tarafta iseniz, palamutu, çinekopu toplarsınız, gelince.. Bizim gibi, diğer yüzünde iseniz, çinekop takımını su üstü yapacak kadar divane ben gibi bir balıkçı ve ona atlayacak kadar şaşırmış bir palamut gereği doğar..

Pazar'a sabahladık, haliç tarafında. Sabaha kadar tık yok. Sabaha karşı öyle şaşkın bir palamut ve bir kaç çinekop.. Arkamızdakiler, patır patır topladılar, 2-3'er.. Biz de arada dönüp seyrettik.. Eee, nedir?

Başta dedim, Sarayburnu'nda bekleyelim.. Biri gaza getirdi, 5 tane aldım köprüde.. Toplandık gittik. Meğer, 5 tane kıraça almış :( oymuş bizi çağırdığı.. Neyse, öbür tarafa mevzilendik. Biraz gidelim ısınalım vs. dedik, gel bu taraf yerleş, hem bizim malzemelere de bakarsın.. Olmaz filan.. Biz o tarafa gittik.. Sonrada karşıya geçmek nasip olup akla gelmedi, zaten soğuk vs.. Bir daha eşyayı toplamak imkanı olmadı.. Her neyse. Ama sabah oldu, köprüye bakanlar nevaleyi doğrulttu haliyle. Bizde seyrettik, bol bol.. Son dk. da, giderken, Salih Usta'ya uğradım, bi çay söylese de içsem diye.. Yer gösterdi, "Giriyorsan, aha gidiyor arkadaş.." Girdim, çapariyi salladım, 4-5 defa.. 3-4 palamut, 4-5 çinekop aldıkta, hanımın kamışı yedirmesi tehlikesini atlattık.. İnanın, "Ahada bunları tuttum" diye balıkçıdan alacak para filanda yoktu üzerimde. Öyle bom boş gitseydim, kesin yedirirdi kamışı, çantayı filan bizim hanım..

10. Lüferci ugur

Lüferci ugur

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lüfer
    kamıştan ucuz kurtulmuşsun serdar abi.genede buna şükür boş dönmemişsin tebrikler

11. achills

achills Murat Tunalı

Favori Kamış:
    El oltası
    En İyi Avı:
    Kofana,kalkan,kırlangıçlar
    Ben pazar akşamı 20.30 gibi galataya geldim.Yer bulamadım.Millet güzel sarıkanat ve çinekop alıyordu.Tabiiki bende oltayı salamadığımdan dolayı kuduruyordum.Birde başımıza park sorunu çıktı.Polisler kenardaki arabaları topluyorduNeyse en sonunda park yeri bulup boğaz motorlarının köprünün altından geçtiği yerden oltayı salladım.Tabiki baktım Motor geliyor hemen oltayı toparlayalım derken iki tane takım motorla beraber gitti :( Neyse uzun bir zaman sonra bir yer bulabildim sonunda 23.00 kadar 3 tane sarıkanat alabildim.4-5 tane kadarda kayınçoya falan yardım edeyim derken kaçırdım. Ben yer bulana kadar balık seyrekleşti.Fakat şu dikkatimi çekti 2 metre ilerideki adamlardan birisi 3 lü takımda 2 şer 2 şer alıp gitti.Birtanesi de uçurtma takım atıyordu.Oda güzel balık aldı.Fakat yerleri güzeldi..Anlıyacağınız balığa geç gelmenin cezasını çektim.23.00 sıraları balık başladı ama saat geç olduğundan istemeye istemeye dolayı dönmek zorunda kaldım. İnşallah haftaya bir aksilik çıkmazda daha erken gideceğim.Bunun acısını çıkarmaya kararlıyım...

Son düzenleme: 13 Kasım 2006
  12. erko

erko erkan aygun

Favori Kamış:
    dayva
    Favori Makine:
    dayva bg30
    En İyi Avı:
    turna 3kg ve sarıkanat çinekop
    olur boyle seyler o yuzden kısmet rast gele dıyoruz bu zamanda balık olurmu koprude arkadaşlar sızce gıden varmı yoksa erkenmı daha teşekurler