Gariban Fishing

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında MobidikAbi tarafından paylaşıldı.

1. MobidikAbi

MobidikAbi

Arkadaşlar, ben bu yaz balıkçılıkla ilgilenmeye karar vermiş bir yurttaşınızım. Foruma bir geldim, millet orkinoslardan, kılıç balıklarından bahsediyor. Orkinos tutmaya teknem olsa gene bana gelmez, çünkü bunlar zengin balığıdır bize gelmezler. :)

Neyse, başlıktan da anlaşılacağı gibi, ben yapacağım işi Gariban Fishing olarak görüyorum, yani en iyi balıkçılık ucuza malolandır. :) Öğrenciyim, ailem zengin değil, bu yaz balıkçılığa da vakit ayırabilirim fakat çok para ayıramam. İzmir/Karşıyaka'da oturuyorum; yeni başlayan birine ne tür tavsiyeler verebilecekseniz duymak isterim (mesela ne tür malzemeler almalıyım vb.), buna bu yaz İzmir'in neresinde hangi balıkları tutabileceğim de dahildir.

2. Öncelikle hoşgeldiniz.paylaştıkça çok şey öğreneceğinize emin olun.
    Herkes bu işe vasat başlar.Bir bakmışsınız tekneyle orkinos kovalıyorsunuz:D

3. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Sana öncelikle kardeş diyorum öğrenci olduğuna göre benden küçüksün ilk evvela imza ayarlarını yapıver seni tanıyalım hitap şeklimiz belli olsun gariban fishing yapacağım diyorsun konuyu iyice açarsan sana buradan yardımcı olabiliriz belki her balığa aynı malzemeyi kullanamazsın öncelikle ne avı ile başlayacağını yazarsan o av ile tecrübesi olan arkadaşlarımız sana tavsiyede bulunabilirler.

4. MobidikAbi

MobidikAbi

Malzeme teminiyle ilgili Muzaffer amca yardımcı olacak kişilere yönlendirdi beni, şimdi İzmir'de bu yaz nerede hangi balıkları tutabileceğimi öğrenmem lazım.

5. hauki

hauki mustafa cecen

Favori Kamış:
    olta ve zipkin
    En İyi Avı:
    görup de tutamadigim balikti
    bence dotum sigara icmiyorsan icki kullanmiyorsan kumar oynamiyorsan uc bes oltaya harciyacagin para cok dokunmaz derim o zevki yasamak cok seyi degistirir hayatinda...veyahut sigara iciyosun ve alkol oliyosun aylik harcamani dusun ve sana ne kazandirdigini dusun hangisi daha karli sence?balik avlayan insan benim gozumde bir kademe daha buyuktur cunku balik tutan insan daha sakin daha ozenli
    daha olgun dusunur...baliga gittiginde orda kendini bulursun kendinle beraber kendi sorunlarini cozmeye calisirsin veya hersey yok olur gider sadece balik kalir aklinda..ve balik avlamak zihni acar beynin iki yarisinida kullanmak gibidir..bir yandan balikgi cekersin bir yandan acaba ne diye dusunursun muzik aleti calmak gibi bir sanat bence...

6. MobidikAbi

MobidikAbi

İçkiye, sigaraya, kumara elimi sürmem. İnşallah dediğin kadar zevklidir, ben de öyle umuyorum zaten.

Yahu burada da herkeste kalender bir hava var, bir can-ciğer kuzu sarması durumları hakim foruma, iyi bu, hoşuma gitti. :)

7. hauki

hauki mustafa cecen

Favori Kamış:
    olta ve zipkin
    En İyi Avı:
    görup de tutamadigim balikti
    dedigim gibi balik avlayan insanlar saygili ve temiz insanlardir...ornek bu adreste

8. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    İşin maliyet tarafına bakıyorsan, öncelikle iyi düğüm nasıl atılır, malzemeye nasıl bakım yapılır, bunları öğrenmen iyi olur.. Eğer her ava gittiğinde yeni takımi kurşun filan bırakırsan, bir hayli masraf açarsın kendine.. Elbette başlangıçta bunlar zaten masraf olacak.. Birde hemen atılmayacak, kamış, makine vs. ye masraf etme.. El oltası ile başla.. Ben orada okurken, el oltası ile tutmadığım şey kalmamıştı nerdeyse.. Sahil yolunun her tarafından izmarit, kefal filan gani gani çıkardı.. Biz karaburun'a, Seferihisar'a filanda giderdik elbet, arada..

Ama işin zevki için, makine ve kamış olmazsa olmaz.. Ucuz bir şey dersen, Alba Luck 2770 kamış ve Lyra makine tavsiye ederim. Toplamda 20YTL'den ucuza çıkar, hemen her şeyine de yeter, başlangıç için..

İyi düğüm atmayı öğren ki, takımları kendin güzelce yapabilesin.. Bir de yem bulmayı, çıkarmayı öğrenirsen, pek fazla masrafın olmaz.. Öyle ki, bu işten iyi kötü akşam yemeğini kurtarıp kara bile geçersin..

9. KaraKurt

KaraKurt Fatih

Favori Kamış:
    Olta ve Sabırrrr
    En İyi Avı:
    Kötü av yok :)
    Abi ağzından bal damlıyor :D