Gazinatep-Isalahiye organizasyonu 22 Şubat

Konu, 'Gerçekleştirilen Organizasyonlar' kısmında antepli tarafından paylaşıldı.

1. antepli

antepli Mustfa

Favori Kamış:
    Sportex, D.A.M, kabon kamis, Daiwa,D.A.M Quick rolle
    Favori Makine:
    Dam Quik, Freilauf, Cormoran, Zebco , Schkeapear ve diğerleri
    En İyi Avı:
    Turna 105 cm, 7,3 kilo, sazan 9.5 kilo
    Nihayet organizasyonu gerceklestirdik. Uzun cabalarimizla arkadaslarin katilimini menmuniyetle karsiladik.21-22 Subat gecesi sabaha karsi 01 00 sirasinda yola revan olduk. Kilis üzeri , rotamiz Islahiye, 02 30 sirasinda avlak alanimiza ulasdik. Önce arabalarimizin yerlerini tesbir ettik, ön yemlöeme yaptik ve oltalarimizi yerlestirdik.Gece yildizlarin pariltisi bizi iyice gün+ün yagmursuz olacagina ve iyi balik alacagimiza inandik, hatta ben rekor balik tutacagimiza inaniyordum. Gece atesinin etrafindaki sohbetimiz cok hostu ve cok neseli gecti, sabah kahvaltisini topluca yaptik.Sabahin ilk isinlariyla beraber günesin inanilmaz derecede parlakligi ve yakiciligi basladi, Bekliyoruz …. Halen balik yok, Ali S3S gurubundaki bir arkadasimizin samatli sesiyle herkes o yöne bakti bir tane sazan almisdi.Kiloya yakin bu arad yegenim Memik in oltasina vurdu ve oltayi düsürdü , kostu ama balik gitmisdi….. yine epey bir zaman gecti arkadan yine sesler geldi onlar da yine bir tane, Ali de de yok bende de))))), bu sefer tavuk gögsü ve tavuk cigeri taktim, bir kisminda hamur var , Ali hazirlamis, bir komposto yapmisdi. Gelmiyor…biraderin ipi sarilmis onu acarken benim zil sallandi…….. Yegenim kosdu, hamle yapip kamisi kaldirdi, ipin üzerine biraz selin getirdigi agac parcalari birikmisti, sanki agirlik var gibi bir his vardi, freni kapadim cekerken olabilirki balik vardi ve agzindan koparip kacti((((((((… Sazanda ben devamli ilk hamleye önem veririm, önce yemi alip gitmesini beklerim , sonra hamlemi yaparim. Yoksa sadece agzinin kenariuna gecer ve büyük baliklar cabucak aginin yirtilmasina bile aldirmadan kacarlar
    Yemekteyiz
    Öglen olmusdu ve mangallari yaktik, Akgün ve gurubu, kendilerine sucuk yaptilar, mis gibi kokuyordu… ardindan biz tavuk butlarini özel acili terbiyelenmis bir vaziyette izgaranin üstüne attik, bir taraftan da sislere diger etleri yerlestirdik. Sahane bir öglen ziyafeti ve ardindan neskaffelerimizi yudumladik.
    basak bir görünüm

yegenim ve dernegimizin sayman i
    yemleme yapiyorum
    genel görünüm
    Tiriviri ile avlanan kisileri nasil ikna ettik anlatacam...
    . Saat 15 00 sulariydi ve baska insanlarda gelmeye basladilar. Ilk bir adam ve oglu hemen yanibasimizda durdular ve hayalet TIRIVIRI atmaya basladilar, hemen onalara bunun yasak oldugunu cezasinin 633 TL oldugunu izah ettik, bu bir asgari ücrettir , bir insanin bir aylik maasi dir dedik. Elimde siyah canta ve isteyene de dernegimizin kayitlarini gösterecem)))) Biz bilmiyorduk abi , o halde yapmayiz filan dedi ve gittiler, arkasindan 5 tane motorlu gencler geldiler, 7-8 kisiyler , onlarada uslubünce Ali ile anlattik, TIRIVIRI ne kadar zararli oldugunu, ve yakalandiklarinda da ceza ödeyeceklerini anlattik.Onlari da gönderdik. Bu sefer sol tarafimiza biraz uzaga büyük bir gurup geldi, onlara da müdahale ettik ve ikna ettik, hatta Ali kardesimiz eskiden su yüksek iken kalmis parca aglarida onlara göstererek iste bu zarar veriyor dedi, onlar da gittiler. En son bir kisi kaldi o da resmi bir kamu görevlisiymis, yetkisini kullanmak niyetiyle biraz havalandi ve ona da kendisinin anlayacagi nezakette üst mercilerinden kendisine ulasacagimizi ve zarar görecegini anlatinca…. Son sözü su oldu; -Abi simdi ben bu TIRIVIRI yi toplayayim mi ))))) –Evet topla kardesim dedim ve ayrildik, yolda o havali görevlinin nasil enginlere indigini yolda konusa konusa güldük….
    oltalarim...
    Sportex kamisim ve daiwa Freilauf makinem

kamis sportex
    böyle yerde balik tutmasan bile göründtü yeter))))))....
    Yemleme yapiyor......
    Denizimiz yok ama dinlenecegimiz kamp yerlerimiz var...[​IMG]

Son düzenleme: 3 Mart 2009
  2. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin hızır şeref gültekin

Favori Kamış:
    sawagear predatör 20 60 300
    Favori Makine:
    shimano biomaster sw4000xg
    En İyi Avı:
    kilosunu bilmiyorum ufo gibi bişeydi :)
    dayıcım balık yokmu balık yoksa tırıvırıcıları iknaya mı gittiniz sadece :D :D
    herşey balık değil şaka yaptımolsa iyiydi ama toplanıpta bi sosyal aktivite en kıymetlisi gerçekten :D

3. unique

unique Cüneyt Eşsiz

Güzel bir hava.. ve güzel bir gün geçirmişsiniz Mustafa bey.

Karelerden anlaşılıyorki ekip tam motive olmuş:p
    Duyarlı davranışlarınız içinde pek söze gerek yok. Tüm amatör arkadaşlar ve bizlerde bu konuda dahada bilinçli hale geliyoruz artık. Teşükkürler.

Balık yokmu balık:confused: Başka kareler bekliyoruz sizden :D

Rastgele.

4. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    tarihte yanlışlık var mı?:)
    çok güzel görüntüler tebrikler paylaşım için teşekkürler :)
    ıslahiye benimde memleketim sayılır :D:D nede olsa 15 ay askerlik yaptım :D:D

5. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    mustafa abi tebrikler güzel bir günde güzel bir buluşma olmuş anladığım kadarıyla balıksız bir gün olmuş ama zaten asılolan balık yakalamak değil birlik olup öğrenmek ve öğretmektir sizde bunu başarmışsınız sağolun var olun çalışmalarınızın devamını bekliyor olacağız:) :) :)

mustafa abi eşim şu an antepte hayırlı bir iş için kayınçomum yanında dün GASKİ tesislerinin oradaki Alleben göletine pikniğe gitmişler göletin çevresinde oltacı doluymuş acaba o gölette balık varmıdır varsa ne balığı vardır bu konuda bilgim olursa yaza otaraflara gelebilirsem hazır geleyim:) :)

Son düzenleme: 3 Mart 2009
  6. nejat vardar

nejat vardar nejat vardar

Mustafa bey, balık bahane görüntüler şahane:D Sizi kıskandım. Göl harika. Masmavi. Bu mevsim bizim göller bozbulanık.:( Bizlere bu keyifli ortamları hazırlamamıza vesile olan sazanlara allah uzun ömür versin:D :D :D

7. dede

dede kema ldede

paylaşım için teşekkürler güzel bir gün olmuş emeğinize sağlık

8. simendifer

simendifer Sennur

Sonunda görebildik organizasyon fotoğraflarını. :) Geçen gün Murat'la konuşuyorduk, "ne oldu? Yapmadılar mı acaba organizasyonu?" diye. Yapılmış, güzel de olmuş. Hepinizin yüreğine sağlık. Aytekin'in de dediği gibi, asıl olan balık değil, bir arada olabilmek. :) Bu arada şu tırıvırı ile ilgili hikayenizi de merak ediyoruz. Umarım bir an önce diğer fotoğraflar ve hikaye de gelir. :) Daha nice güzel organizasyonlarda hep birlikte olursunuz inşallah. :)

9. antepli

antepli Mustfa

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Evet o Alleben göleti cok hos piknik alani oldu, balik var ama birisi gizli ag atmis, eger ikna edebilirsek Belediye baskanini oraya bir duyarlilik getirilmesini saglamaya calisacaz, insaallah bu düsüncemizi gerceklestiririz.Birazdan daha da resimler yükleyecem bir daha bakarsiniz.

10. antepli

antepli Mustfa

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    evet simdi oku o zaman yarimdi konu .....

11. antepli

antepli Mustfa

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Yazdim oku:)

12. antepli

antepli Mustfa

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Evet duyarli olmak zorundayiz, gelecek neslimize temiz bir vatan birakmak istiyoruz, bize temiz birakilan vatani biz kirlettik, simdi de temizleyelim.... ))))

13. _S3S_

_S3S_ Ali

Favori Kamış:
    Olta,Kamiş
    En İyi Avı:
    57 Kğ Agirliginda Nisanlim :)
    Merhaba aytekin abi ... Evet guzel bir bulusma oldu ama malesef balik yoktu ama en onemlisi tanismak kaynasmak ama ben ilk defa oradan baliksiz dondum... Soz konusu Alleben göletinde normalda balik var ama sag olsun vatandaslarimiz baliklari kendi haline birakmiyorlar kücük buyuk ne varsa alip gidiyorlar hic anlayis gostermiyorlar bizzat kendim yuz yuze soyledim adama bu baligi ne yapican diye .. Adamin lafi su oldu == Ne guzel izgara yaparim dedi balikda pullu sazan işaret parmagim kadar .. hatta oranin güvenligi dövucektim artik sinirimden adamlar suya ağ germisler ne var ne yok süpürmüşler ama abi gelirsende basimizin ustunde yerin var bekleriz ... saglicakla

14. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    Ali kardeş malesef ülkemizin her yanı böyle cahil insanlarla dolu ve kolluk kuvvetleri çoğu yerde kıllarını bile kıpırdatmıyorlar işin dahada vahim olan yönü kolluk kuvvetleri çoğu bölgede kanunlardan bile bi haberler:( :(
    hemen hemen her sene Antebe gelirim artık derneğimiz bile kurulduğuna göre geldiğimde uğramak boynumuzun borcu oldu çalışmalarınızda ve avlarınızda başarılar dilerim :) :)

15. antepli

antepli Mustfa

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Dernegimize bekleriz misafirimiz olursunuz:)

16. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    mustafa abi antebe ilk gelişimde mutlaka misafiriniz olacağım:)

17. antepli

antepli Mustfa

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Insaallah diyeyim, ben silifkeye gelirim orada misafiriniz olurum, su aralar beni bulamazsin, 10 Mart-18 Nisan arasi almanyadayim, Ali Kardesim bana vekalet eder, biz misafirperveriz)))):)