Gece Derinsu Avı nasıl olur?

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında tatlisoy tarafından paylaşıldı.

1. denizci07

denizci07 ramazan günay

Favori Kamış:
    penn-şekspir
    En İyi Avı:
    8,5 kg grida
    slm

benim takım hazır çamaşır iipi yedeklerde baya büyük sardalyayı bütün takıcam teknenin ırgatıyla çekcem
    akşam 6-7 gibi çıkarız gece döneriz donanımı olan 3-4 kişiyle bi deneme yapalım akıntıyıda hesaba katarsak bence en az 400 metre ve ona uygun takım olsun birazdan limana gitcem siz ayarlayın işi ben bu sitede yeniyim

2. ozan

ozan Ozan

ramazan abi denizin gece rüzgar almadığı zaman herhalde bir 10 gün falan sonra olur. ben meteorolojiden ve diğer sitelerden takip edip bir gün ayarlayayım gidelim. hem havalar bira daha ısınsın gece buz tutuyor insan

Son düzenleme: 14 Mayıs 2008
  3. specials

specials

Favori Kamış:
    Kamış, Misina, Olta, Yem ve BEN
    En İyi Avı:
    Kalkan 5,5 Kg
    şimdi savaşcım engin bilgilerimi seninle paylaşacağım okadar birlikte balığa çıktık ama benden demekki bişi kapamamışsın :D :D zaten bildiğin gibi derinsu 250-330 metre avıdır bizim yaptığımız keteze avcışığı :D bunda hem fikirsek gelelim sorunun cevabına, kıymetini bil bunuda başka biriyle paylaşmama :D malum 300 metrelerde dip zindan gibi karanlık olacağı için balıklar sürekli uyku modundalar;) öncelikle onları bu moddan arındırmak için flşaşörünm altına çalar saat bağlıyorsun. :D :D :D ayarlamayı yapıp salıyorsun bir de mümkünse olatnın ucuna florasan takıver flaşör çakıp söndüğü için balıkta aşağada ne olduğunu tam anlayamıyor.:rolleyes: olmadı bu hafta sonu bunu sana uygulamalı gösteririm işallah c.tesi hava iyi olur şimdilik bu kadar diğerlerini sana teknede anlatırım.:D

4. specials

specials

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Kalkan 5,5 Kg

5. specials

specials

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Kalkan 5,5 Kg
  6. ProXimA

ProXimA serdar

kUSARA bakmayın bu topıc aktıf tı ve sorum aacil ıdı burdan msj cekmek zorunda kaldım!
    bu aksam,
    2006 model yamaha 4 zamanlı 30 hp makıne alıyorum + 5,20 kemaralı fıber

BU motorun vergısı nedır acaba yıllık!! (840 ytl dedıler dogrumudur acaba)

Ikısıde 2006 model faturalı
    Alım satım ıslemı olucak mi bu teknede !! noterlık bır iş var mı yani..bilgilendırısenınz alırken ne yapmam gerektıgını tesekur ederım
    ACİİLL CEVAP BEKLIYORUM!!

7. specials

specials

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Kalkan 5,5 Kg
    öncelikle teknen hayırlı olsun bilgilerimi seninle paylaşayım bildiğim kadarı ama... öncelikle 9,9 hp motorlardan motorlu taşıtlar vergisi alınıyor bunun oranıda motorun fatura tuatrından hesaplanıyor. tekne eğer fatura ise ce belsei soruyorlar. ve ötv ödemen gerek ötvde fatura tuarlarının %8 kadar ben yeni tekne belgesi aldığım için biliyorum bizde motor ve teknenin faturası olmadığı için sahiplik belgesi düzenlendi. satışı düşünmediğimiz için tatarları az gösterdik ona rağmen 85 ytl ötv ödedik. defterdarlıktaki görevli motorun büyük olsaydı daha fazla öderdin ve motorlu taşıtlar vergiside öderdin dedi ordan biliyorum. elimden gelen bu kadar umarım dahada yardımcı olan arkadaş çıkar. alım satım işlemi olacak çünkü adına olması gerek denizcilik müsteşarlığından özel tekne belgesi alacaksın çünkü. saygılar

8. ProXimA

ProXimA serdar

Zaman ayırdıgın ıcın cok teskkur ederım..
    bir sıfır motor satan motorcuya actım tel .. bana dedıkı beygır basına 34 ytl dedı.. bu vergı sanırım her yıl odencek mı onu sormadım ama...
    alcagım makıne 2,el cunku sıfır almıyorum..
    Motorlu tasıtlar vergısınden bunun vergısı daha once odenmıs mı gibi onlarada bakıcaz mı .. sonucta araba almıyoruz ruhsatı da yok kı.. .. nasıl olcak bu olay anlamadım tam.. plakası flan da yokkı nasıl solıcez vergısını odeıcez her yıl..
    faturalı ve ce belgelı kendı ustume bı sekılde alıcam artık dedıgınızgıbı ozel tekne belgesı de almalıyım.. adb var zaten bende...
    tam yapmam gerekenı bılen arkads varsa super olcak ....

9. specials

specials

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Kalkan 5,5 Kg
    Kendi Çıkrığımın çizimleri

Arkadaşlar takip eddiğiniz kadarıyla yaptığımız deneme çıkrığı görmüştünüz. belki merak eden arkadaşlar vardır çizimlerini ve ölcülerini sizlerle paylaşmak istedim. Umarım birilerine yardımcı olur.

10. specials

specials

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Kalkan 5,5 Kg
    dostum bu alttaki linke bi bak istersen hürriyet gazetesi yamış zamanında http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/haber.aspx?id=3663359&tarih=2005-12-17 elimden bu kadarı geldi :D dahada yardımcı olmak isterdim ama:rolleyes: sen 30hp motor için ortalama 732.5 ytl vergi ödeyeceksin tekneninki hariç

11. ProXimA

ProXimA serdar

Allah razı olsun senden..
    Karakoy dekı denız motoru satanları aradım onlarda ole dedı ama sanırım 3 yıl odenıyor mus vergi..
    5,20 fıber tekneınde mı vergısı var!!!!!!!

12. specials

specials

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Kalkan 5,5 Kg
    Amma soru sordun yaw :D :D sen vazgeç bu sevdadan :D şaka bir yana tekneninde ötv vergidi var dostum fatura fiyatı üzerinden %8 hadi kolay gelsin :D

13. tatlisoy

tatlisoy

Favori Kamış:
    Olta, Kamış, Rapala
    En İyi Avı:
    4 kilo Palamut, Birde bir zamanlar 2 kiloluk sazan
    Bu bir sınav:p

14. ozan

ozan Ozan

faturalı ise ötv ödemeyeceksin ama yıllık motorlu taşıtlar vergisini ödeyeceksin. satışı noterden yapman gerekiyor faturaları kullanacaksan kayıt ettirirken. o ödenecek olan vergi 1 seferlik değil yıllık. yani heryıl ödenecek

15. denizci07

denizci07 ramazan günay

Favori Kamış:
    penn-şekspir
    En İyi Avı:
    8,5 kg grida
    slm lar

teoman tatlısoy ozan var herhalde 4 kişi yeter varsa 5. de alalım bi akşam kaçalım benim dükkanın yakınında temizlenmiş karides var kg 10 ytl 3 kg de sardalya alırız 5 lt mazot toplam 40 falan tutar adam başı 10 ytl şu akşam derinsuya bakalım mersinden evrak bekliyorum inş cumaya gelir

16. ozan

ozan Ozan

ramazan abi inşallah evraklar gelsin ayarlarız. bende çıkrık bekliyorum ebaydan aldım bugün yarın gelecek inşallah

17. denizci07

denizci07 ramazan günay

Favori Kamış:
    penn-şekspir
    En İyi Avı:
    8,5 kg grida
    tamam

burdaki satıcılarda dahamı pahalıydı çıkrık birde 5-600 metre misina alırmı
    bisikletten bozma yap bence yada yaptır hemde motorlu olsun zaten teknende var bence bu derinsu işi yeni trend benim sanayideki arkadaşlarım kemer açıklarına gidiyorlar ve 5-6 kg iri balıkla dönüyorlar bunlar 300-600 metreye çalışıyorlarmış

18. specials

specials

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Kalkan 5,5 Kg
    abi evraklar gelsin gidelim bakarsın çekeriz kiloluk lahosları. ozan ebayden aldığın çıkrık büyük bişimi bari link varsa veya resim varsa eklermisin.

19. tatlisoy

tatlisoy

Favori Kamış:
    Olta, Kamış, Rapala
    En İyi Avı:
    Büyüksün abi:D

20. tatlisoy

tatlisoy

Favori Kamış:
    Olta, Kamış, Rapala
    En İyi Avı:
    Ramazan abi inşallah olur bence sakıncası yok.;)