Gitti kara gözlim gitti:):):

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında moderncelebi tarafından paylaşıldı.

1. moderncelebi

moderncelebi

Favori Kamış:
    olta,Zıpkın
    En İyi Avı:
    cupra 700gr
    Yer herzaman ki gibi Ayvalık Cunda 2 yıl evvel.Sahil güvenliğin durdugu limanda kamışla balık tutmaya çabalıyorum.işin erbabı olmuş ustalarda var.Bir kaç kişi kıbrıs atmış kefalle ugraşıyo,ben eşşek isparozuna takmışım:)öyle yanlışlıkla büyük bişey tutsam denize atacak piskolojideyim veyahut ağız bükücem.Sülünesi kibarca kestim taktım tek iğneye salladım bayaaaa bi gitti,sanki ayvalıktaki banklara çartı:)Bakıyorum arkasından uzun uzun,misinanın:Allah'tan geldi fazlalık misina boynuma dolandı ben kamışın motorunu sarana kadar.Rüzgar her türlü oyununu oynuyor anlıcağınız.Boşluğu boynumu kesmeden aldım bekliyorum,yanımdada bir tahminen karı koca çift var:sevimli güzel yüzlü insanlar oldukçada acemi görünüyolar.Hareketlerinden acemi oldukları baya bi belli ki 15 dakkada bir iğneye yem takıp atamadılar.tam takıcaklar hanfendi bagırıyo''ay elime battı''Kocası ordan ''neyaptın hatun gözüme geliyodu'':)Zarzor besili bir kaya balığı yakaladılar ama nasıl?Adamın eşi feryat figan,sahil güvenlik botundan astsubay arkadaş koştu geldi'darbe mi oldu,cingarmı çıktı''diye.Tuttukları kaya balığını tahminen 10 dakka incelediler.Cundanın kedileri mesurdur,cok akıllı olduklarını ispatlamısşardır.Ordan usta balıkcılardan biri evi çifti balıklarıyla oynarken uyardı''kedilere dikkat edin arkadan yaklasıyolar tırmalarlar saldırırlar ''diye.Gülümsedi sevimli çift cici kedi diyecekler bi döndüler arkalarını ''annecim bu ne?Kedi değil sanki aslan yavrusu.Tıslaya tıslaya geliyolar wimpir gibi dişler oldukça besililer.Korkudan balıgı hemen kedilerinin önine attılar:buna inanmazsınız arkadaslar kediler öyle bir kavgaya girdiki aralarında ilk kez kedinin denize düştüğünü orda gördüm.kedi kavgasından oltasını bırakıp uazklasan bile oldu.
    Neyse kediler gitti uzandı pusuda.Önce balıgı tutucan ama cekmıcen,deniz kıyısından misananın ucundan denizde sürüye sürüye kedisiz tehna biyere gelip öyle cekcen karaya:)Bu arada bende tık yok kamısı yere bıraktım bi sigara tüttüreyim derken'amanınnn''kamiş tam yere koydum fırladı yarınden denize düşmeden ucundan tuttum.ilk defa 1kiloluk karagöz yakalıyorum diye düşünüyorum::)Aklıma karagözden başka bir sey gelmiyor.Hemen yandaki arkadaşlardan biri atladı
    ''az sall,topla yavasca yine sal''ne hacat ben bilmem mi karagözü:)o asılıyo ben asılıyorum fakat hayvan düz gelmiyo bi saga bi sola.derken koptu tabi.Moraller bozuldu bi sigara daha yaktım iğne takıyorum ofleye püfleye.Toplanıp gidicem guruma dokundu.ordan 'tüh be ben olsam cekmiştim onu''diyenler oldu cunki.Attım oltayı en sonunda baya iri bi karagöz geldi karizmayı kurtardık fakat limanda oldugumuz için hızlı cekince balık uctu uctuuuu iğneden kurtuldu yere düştü kedilerden ne mumkun::)Yine bir savas kediler arasında gitti benim karagözlüm.iyice moraller bozuldu.Delirmişim sülünesi aldım ikiye ortadan kestim taktım iğnenin ucuna,igneye sıgmadı yem sallanıyo attım ayagımın ucuna bıraktım kamısı yeni bir sigara daha yantım tık yok.Çaktırmıyorum ama gözüm kamısta,bekle bekle bişey yok yem dusmustur dedim tam cekiyorum maşallah öyle bir asıldı zaten ucta duruyorum neredeyse bende gidiyordum denize.Yandaki arkadaşların biri ''yavas yavas''diye bagırıyo olta saga sola en son cektım suyun ustune kadar cıktı 700 grma yakın bi cupra cekmişim.Bu arada ben dnizin ustunde balıgı gördüğümde''kedileri kovun diye kedileri kovunnn''diye bagırıyorum.neyse cektim uzatmayalım daha fazla ilk defa öyle bir balık cekmişim etrafdan ''vay beee''dendikce havalar birsürü bende Ordan biri cıktı yaşlı bi adam.''bi dakka dedi''''birr dakka durun bakim''sustuk.!!!''Bu havuz cuprası bilmemnenin havuz delindi bu deniz cuprası değil.vay anasını ben denizden havuz cuprası tutmuş adamım:):):):

2. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    anlatımınız ve paylaşımınız çok güzel teşekkürler

3. alperalg

alperalg

Güzel anlatmışsınız sağolun. Benim de başıma benzer bir durum gelmişti. Büyük ihtimalle ilk koparan da o yakaladığınız çupranın arkadaşı idi :D

4. paramecium

paramecium

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Levrek 2 kg
    Güzel paylaşım teşekkürler

5. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    Güzel bir anlatım ama söylemeden de edemeyeceğim giden karagöz gelen çipura olsun :D:D

kedilerde kapmadı ya sorun yok :D:D afiyet olsun :D

6. harun91

harun91 harun

Favori Kamış:
    shakspeare odysse makina,alba lucky kamış, lineaffe oyster 4.20 ve diğerleri..
    En İyi Avı:
    İsrail sazan istavrit izmarit gelincik
    :D :D :D :D süpermiş yaa sağolasın abi :D:D:D:

7. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Super eglenceli ve samimi bir anlatim. Balik bu guldurur de aglatir da...Cok tesekkur ediyorum ve devamini bekliyorum.

8. amatörötesi

amatörötesi

Favori Kamış:
    2 kamış 2 makina detaylara girmeyelim
    En İyi Avı:
    Kocaman kocaman istavritler
    çok samimi ve güzel bi anlatım. Sanki ayaküstü çay ve sigara içerken anlatır gibi. Ben de yakaladığım ilk zarganayı bir kediye kaptırmıştım.:D o da onun nasibi diye sesimi çıkarmadım. :rolleyes:

9. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    Bende bir keresinde kendi kendime kaşınmıştım.
    Yeşilköy kayalıklarınında kedileri meşhur.
    Ben bir gün sıkıldım ispari yakalamaktan, takılıyorum öyle arada kayabalığı geliyor. Gelen kayabalıklarını da iğnedne çıkarmayıp kamışı yavaşça yere yaklaştırıp kaldırark kedileri oynatıyor zıplatıyordum, sonra kayablığını da çıkarıp ölmedne önce suya atıyordum.

Sonra yine bi balık geldi ama bayağı iri bir kaya balığı şu kocaman kafası olan simsiyah olanlardan yaklaşık 250-30 cm' e yakın bişey, neyse çektim çektim sudan çıkardım, yalnız ben bir taraftaki kediyle demin oynarken uyanık diğer kedide diğer tarafımdan bana bayağı yaklaşmış o tarafa hiç dönmüyorum diye dibime kadar girmiş bekliyormuş. Ben bu iri kayablığını sudan çıkarır çıkarmaz bi baktım diğer yanımdan fırlayan mırnav balığı kaptı.

Sonra ne mi oldu .. Kedi ve ağzındaki balık önde ben ve kamış arkada koşuyoruz. Kedi balığı yiyip iğneyi yutacak diye çok korktum.
    Ama ben kediye resmen tasma atıyorum balığı ağzından kurtarmak için ama ne mümkün. En sonunda girdi bir kayanın altında takımı falanda kopardı, gidiş o gidiş.
    Demekki böyle oyun olmazmış :D

10. TURKM€N

TURKM€N

Keyifli bir anlatım olmuş teşekkürler:) Denizden havuz çuprası ha:D

11. moderncelebi

moderncelebi

Favori Kamış:
    olta,Zıpkın
    En İyi Avı:
    cupra 700gr
    O kediler hala orda arkadaslar bir gün misafirim olan arkadaşlar olursa bizzat göstericem:ve buna inanın hani kedi dersiniz ya üzerine gidersiniz pişttt hiştt dersiniz.Bunlar kedi değil.standart kedi kovma kelimelerini takmadıkları gibi ne yaparsanız yapın kaçmıyolar insan rezil oluyo_Olmadı saldırıyolar en kötüsünde kovmaya calısana oyle bir tavır ki!İnsan geri kacmak zorunda kalıyo rezil oluyo:)

12. postaci_61

postaci_61

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    rus kefali 9.35 kg
    sen çok yaşa emi

kardeş sen çok yaşa beni gülmek ten ve heyacan dan azdaha altıma kaçırtıyordun harika bir anlatım anla ne kadar usta olduğunu denizde havuz çuprası yakalamış sın
    benden sana tavsiye bir dah balığa giderken yanına PİTBUL al kediler yaklaşamaz
    tekrar bol şanslar rastğele

13. serhatcenk

serhatcenk

:D :D :D Çok güzel bir paylaşımdı, banada oturduğum yerde yaşattın, dert görme emi...

14. moderncelebi

moderncelebi

Favori Kamış:
    olta,Zıpkın
    En İyi Avı:
    cupra 700gr
    İlginize çok teşekkür arkadaşlar.Elimden geldiği kadarıyla tüm samiyetimle kelimelere dökmeye çalıştüm.Tüm dostlara çok teşekkür ederim.!!!

15. tutku

tutku

Okurken fazlasıyla güldüm..Teknik detaylardan anlamasam da zorlu ama başarılı geçmiş bir güne benziyor. Paylaşım için teşekkürler. Bu arada dikkatimi çeken bişey var ki, söylemeden edemeyeceğim. Her fırsatda sigaraya sarılmışsınız. Öyle güzel ve kendinizi en huzurlu sayabileceğiniz ortamda elinizin sürekli sigara gitmesini yadırgadım açıkçası.
    Deniz, kum, temiz hava ve balıklar.. Aklınıza bile gelmemesi lazım, diye düşünüyorum yani..

16. moderncelebi

moderncelebi

Favori Kamış:
    olta,Zıpkın
    En İyi Avı:
    cupra 700gr
    Dostum o sigara başa bela sorma artık.Oldukcada fazla ıcıyorum ama bırakıcam o mereti:(

17. tutku

tutku

Evet oldukça fazla içdiğiniz çok belli oluyor.. Ne diyim, inşallah dediğiniz gibi bırakabilirsiniz.

18. moderncelebi

moderncelebi

Favori Kamış:
    olta,Zıpkın
    En İyi Avı:
    cupra 700gr
    Bu konuyu bana hatırlattıgın için teşekkürler.Aslında temiz hava balık,dediğiniz gibi sigara cok gereksiz.En kısa zamanda bırakıcam belki yarın,belki yarından da yakın!

19. tutku

tutku

Rica ederim. Bunları duymak güzeldi. Umarım dediğiniz gibi olur.

20. taraf_cool38

taraf_cool38

En İyi Avı:
    şimdiye kadar 7 kg turna en büyük
    süper bişe abi ellerine sağlık vala