gittim pelican dozer 0.30 300m aldım pişmanım !!!!

Konu, 'Misinalar' kısmında Salihkocak tarafından paylaşıldı.

1. Salihkocak

Salihkocak salihkocak

dediğim gibi 300 metrelik misine aldım benm makina 0.30 dan 480 kaldırıyo şimdi nabıyım şok yapmakta canımı sıkıyo 500m lik surf için uygun bir misina biliyosanız söylermisiniz yada bir çözüm :D

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER..

2. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    SHIMANO Catana BX 240 Tele
    Favori Makine:
    SHIMANO BIOMASTER 5000 CFB
    Salih kardesim selam.
    Cozum 1 ;

Misinanı tekrar kendi makarasına sar ve makinanın makarasının altını, makara genisliginde kestigin kartonla yeteri kadar dolayarak bantla yapıstır. Misinanı tekrar sarabilirsin.

Cozum 2 ;

http://www.ozkurtav.com/asp/group/21/Super-Soft

Yada, arzu ettiginiz bir markanın, makarasını seri olarak ( Kopmamıs olarak birbirinin devamı ) istediginiz adette alabilirsiniz.

Umarım cozum olur. İyi dileklerimle. Tevfik.

3. Salihkocak

Salihkocak salihkocak

tevfik abi internetten alışverişlerde kopmamış halde istenilebiliyomu biliyomusun peki

4. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Salih kardesim elbet alınabilir, ama İstanbul'da Yasıyorsanız eger, ne gerek var online alısverise. Bizzat git, kendin inceleyerek, arzu ettiginiz, icinize sineni al.
    İnternetten alma zorunlulugun olursada, once telefonla istedigin marka ve kalınlık teyidini once al, sonra siparisini vererek havalesini yaparsın. Daha olmadı 600 m.lik bobin alabilirsin.

5. aslanbora

aslanbora ümit yeng

Favori Kamış:
    SPRO 2.10 spin
    Favori Makine:
    shimano exage 2500
    En İyi Avı:
    levrek palazı * 600 gr.
    tevik bey merhaba, ben de izmirde yaşadığım halde zaman zaman netten sipariş veriyorum. izmirde onca dükkan varken üstelik. sebebi de çoğu zaman hafta içi kemeraltına git, arabana rica minnet park yeri bul üstüne de 6 tl park parası ver, yürü dükkanı bul, sıcakta terle, abur cubur ye sonra onca yolu geri dön, mesai saatından 2-3 saat çal.. oysa oturduğum yerden kahvemi içerek alışveriş yapmak çok keyifli. kargo bedeli de 8 lira gibi bişey. yani daha ucuza ve rahata iş bitiyor. bir de 2-3 gün sipariş beklemek olmasa daha hoş olacak. sanırım büyükşehirlerde yaşayan diğer arkadaşlarda bu sebepten netten alış veriş yapıyorlardır.
    saygılar.

6. vessa

vessa gürel

Favori Kamış:
    Alivio CX Surf TE
    Favori Makine:
    Daiwa WindCast X5000
    En İyi Avı:
    5.7 aynalı
    bunu dusunmek ıcın kahın olmaya gerek yok altına baska eskı mısına sar nasılsa 300 mt atamayacagına gore sorun olmaz ve pelıkan dozer super kalıtelı bır mısınaadır ben kullanıyorum ve sok yapmayada hıc gerek yok 30 lukla rahat 150 gr kursunu atıyo

7. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Umit kardesim, alısveris zevkleri farklıdır. Sizin degerlendirmelerinize de saygı duyuyorum. Ben Bursa'dayım ve hemen hemen 15 gunde bir alısveris yaptıgım magazaya gider, en son neler getirmis, ne var,ne yok teker teker inceler, urunleri yakından tanırım. Almam gereken ihtiyaclarımı alır, almak isteyip de olmayan urunleride, yanımda telefon ettirerek, alısveris yaptıgım magaza uzerinden isterim. Hatalı ve yanlıs urun olursa, o urun kabulum degildir. hemen orada bırakarak tekrar telefon ettirerek dogru olanı ıstetirim. ( Boyle bir sorunla henuz karsılasmadım.) İnternette 100 Tl.ise, Bursa'da ki arkadasa toptancı fiyatı uygulanıyor, 60 Tl. ye geliyor. Bende 80 Tl.ye alıyorum. Hem İstanbul'daki satıcı, hem Bursa'da ki satıcı,hemde ben kazanıyorum ve elime alarak, urunu inceleyerek, sıfır riskle.
    Bu da benim tarzım.Kal saglıcakla. Tevfik.

8. ismet22

ismet22 M. İsmet Dağtekin

Favori Kamış:
    Albastar BBC Holiday (1.90m,5-15gr),Cormoran Profiline parçalı kamış 1.95m, Mitchell Goliath 2.10m
    Favori Makine:
    Shimano Alivio 1000FA, Albastar GSB40-emektar :)
    En İyi Avı:
    Çipura 300gr, Ahtapot 1kg
    Oskar KEVLON ya da INVISILINE modelleri aşağı yukarı aynı mukavemette ve 500mlik olan bobinleri mevcut. ben 022 lik kevlon kullanıyorum dip oltası için, 75 gramlık kurşunu kopma düşüncesi olmadan atıyorum. Dipte ufak çaplı bir kayaya takılırsa bile ya iğne kırılıyor, ya da biraz sıkıntılı da olsa kaya geliyor oltanın ucunda.

9. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    kıyı balıkçılıgı standart malzeme oltakamışı ve makine
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    her av iyidir yeterki usule uygun olsun
    300 m bile tekparça sana fazla ..o kadar mesafeye atışmı yapacaksın..?? gerekyok masrafa lt tarafını doldur yada aynı kalınlıkta başka misina sar..:)

İnce hesap , aslında mantıklı...:D