Göcek Tavsiyeleriniz

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında Timur_T tarafından paylaşıldı.

1. Timur_T

Timur_T Timur Türker

Favori Kamış:
    Shimano Nexave BX
    Favori Makine:
    Shimano Exage 3000 MHSRC
    Arkadaşlar herkese merhaba. Forumu sürekli takip ediyorum çok güzel bilgiler aldım emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Sizlere sormak istediğim birkaç sorum olucak. Forumlarda aradım ancak tatmin edici bilgilere ulaşamadım. Tanışma bölümünde de belirttiğim gibi balık avına çok acemi değilim ama tecrübem çok fazla yok, özellikle ege ve akdenizde.

Bayram tatili için Göcek'e gidiyorum küçük bir tekne kiraladık koyları gezeceğiz. Ben de kaptanla konuştum botu kullanabileceğim istediğim zaman. Vakit kaybetmemem için özellikle uğraşmamam gereken balıklar ve yöntemler var mı? Ben yanımda sırtı ve yemli dip takımlarımı götürüyorum. Palamut, kolyoz ve mercan ve tabi ki sinarit :) baş hedeflerim. Kabaca şu kadar açıl şu kadar derinliği dene gibi tavsiyelerinizi bekliyorum. Tabi ki kimseden de mera paylaşmasını beklemiyorum :)

Şimdiden teşekkür ederim
    Timur

2. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    SHIMANO Catana BX 240 Tele
    Favori Makine:
    SHIMANO BIOMASTER 5000 CFB
    Timur kardeşim merhaba.

Göcek + tekne 4X4 .

Şu dönemde Eki ayı sonuna kadar Göcek'de tekne olmadan avcılık hemen hemen imkansız gibi. Çünkü tüm iskele ve kıyılar 100 lerce yat ve teknelerle doludur.

O bölgelerde, sırtı ile Turna alabilirsiniz. yemli olacak avlarınızda, Akya,Lagos,Levrek, Çipura,Mırmır gibi balıklar alabilirsiniz. Bol bol da balon alrsınız diyecektim, ama bu sene yok denecek kadar azalmış.

Katrancı koyunu şöyle bir gezinin. Manzarası iyidir.

İyi ve zevkli bir tatil dileklerimle.

3. Timur_T

Timur_T Timur Türker

Favori Kamış:
    Shimano Nexave BX
    Favori Makine:
    Shimano Exage 3000 MHSRC
    Tevfik bey tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim, deneyeceğim :)
    Selamlar,
    Timur

4. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Canlı yem bulma şansınız pek yok gibidir. Donmuş teke ve piliç ve diğer yemleri kullanabilirsiniz. İmkanınız ölçüsünde tedarikli olmakta yarar var. Oralar turistik yer ya. Adamın gözünün içine baka baka................

5. Timur_T

Timur_T Timur Türker

Favori Kamış:
    Shimano Nexave BX
    Favori Makine:
    Shimano Exage 3000 MHSRC
    Turistik yerer malum o konularda :)
    Çapari yapsam oralarda yemlik kolyoz alma imkanım var mıdır bu zamanlarda acaba?

6. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Kıyıdan canlı sardalya alınıyor, Kolyoz'a rastlamadım. Ama kıyılarda bu sezonda pek mümkün değil, Çok yoğun tekne yığılması vardır. Bir tek kayıkcı ( Kayıkhane ) iskelesi müsaittir.

Carrefour'un yanında balıkcı vardır. Ondan kalamar ve yemlik balık tedarik edebilirsiniz.

7. Timur_T

Timur_T Timur Türker

Favori Kamış:
    Shimano Nexave BX
    Favori Makine:
    Shimano Exage 3000 MHSRC
    Tevfik bey yardımlarınız için teşekkür ederim. Tekneye binmeden önce balıkçıya uğrayıp alırım yemlikleri :)