Gökova'da kıyı balıkçılığı - balık avı

Konu, 'Bölgeler' kısmında crazy_fısher tarafından paylaşıldı.

1. ozan

ozan Ozan

memleketi ucuza satmayacak birisi olursa iyi olur gibi görünüyo bakalım bulacağız böle birisini.:mad:
    gidiyomuyuz izmire ben adını yazdım organizasyona

2. crazy_fısher

crazy_fısher burak sökmen

Favori Kamış:
    zıpkın,olta,
    En İyi Avı:
    5kg levrek:)3,5 kilo beyaz laos(kum gridası)
    elbette.gidelim biraz balık tutarız.

3. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    Hafta sonu önce marmaris selimiye köyü pazar günü dönüştede akyakaya uğrayacağım arkadaşlar nasıl balık durumu gece 1-2 saat şansımı denesem çıkıyormu bişeyler bu aralarda.

4. ozan

ozan Ozan

şuan gökovada olan yok. burak konyada ben antalyadayım bu bakımdan ne çıkıyo bi bilgi yok ama burak haberdardır yazar bişeyler herhalde

5. crazy_fısher

Favori Kamış:
    zıpkın,olta,
    En İyi Avı:
    Sokkan kefal çıkıyo bolbol.
    Bu arada dip not:iki hafta kadar önce babam küçük kefalle 2 kilonun biraz üstünde bi akya yakalamış.
    dondurucuya atmış.Beni bekliyo:D

6. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    tebrikler babanıza :) Akyakanın ne tarafında yakalamış Akyayı birde gecemi yakalamış ? malum ben ancak gece 1-2 saat kıyıdan takılıcam :eek: milleti yatırdıktan sonra:D

7. crazy_fısher

Favori Kamış:
    zıpkın,olta,
    En İyi Avı:
    maalesef.öğlen 1 de.ama şans işte.normalde sabah ve akşamları yakalanır.bilirsiniz.hangi bölgelerde avlanırsınız onu söyleyin ben size yöntem söyleyeyim:Dakyayı akçapınar deresinin döküldüğü yerden almış babam.;)

8. crazy_fısher

Favori Kamış:
    zıpkın,olta,
    En İyi Avı:
    İzmirdeki haziran temmuz ağustos eylül ekim av takvimi.

Haziran ayı Mercan ve Karagöz devam, erkek mercanlar ve gopesler artik iyice iri, kıyıda canlı isparoz ile levrek alınır, sirti ile sinarit avlanılabilir, trança yakalama sansınız var, Haziran sonuna doğru Kalamar baslar. Temmuz, Ağustos, Eylül Ekim aynen devam eder

9. sergo

sergo serkan

burak kardeş slm kısmet olursa 29.05.2009 akyakadayım butun dalıştı oltaytı takımları hazırladım yanlız bırısının bana yardım etmesını ıstıyorum akyakada nerelerde zıpkınla balık avı ve olta avı yapa bılırım ban yardımcı olursanız cok sevinirim benım gelıceğım hafta ordaysan buluşa bılırız.telefonumu verırım cok sabırsızlanıyorumm kalın sağlıcakla.bol bereketli avlar RASTGELE.

10. crazy_fısher

Favori Kamış:
    zıpkın,olta,
    En İyi Avı:
    Özelden bana numaranızı atın.Görüşmeye çalışalım.Akyakada istediğiniz heryerde zıpkınla av yapabilirsiniz.Oltada ise ne istediğinize bağlı olarak mekanlar değişir;)

11. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Amma oyalandın/oyaladın kardeşim. Hani, nerede levrekler.:rolleyes: :mad:

12. crazy_fısher

Favori Kamış:
    zıpkın,olta,
    En İyi Avı:
    Allah seni inandırsın daha kefale bile gidemedim yav.Domuz gribimi ne oldum ben.Kalkamıyom yataktan.:( :p :D

13. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan

Geçmiş olsun, şifalar olsun.:eek: :)

Olacağı buydu, dedik ki fazla "atma":D

14. ayarr

ayarr can

Favori Makine:
    firebirt
    Gökovada bir balık organizasyonunda tanışsak.

15. lodos_bt

lodos_bt Bülend Turan

Favori Kamış:
    Shakespeare 4,20 surf
    Favori Makine:
    Daiwa
    En İyi Avı:
    500 gr Çupra
    ah gökova ah ah

Öncelikle herkesin geçmiş bayramını kutluyorum. Ben de bayram tatilini gökova'da geçirdim. Orada geçen sene kamışla kilolarca levrek tutanlara mı kızsam, ya da tekne üstünden zıpkınla tek atışta 3 tane levrek tutanlara mı kızsam...Şans bu olsa gerek bir tane bile levrek tutamadan döndüm. Azmak ta zıpkınla su yüzyine yosun yemeye çıkan sarpalara bile zıpkın atılıyor. (En etkili avlanma yöntemi bu olsa gerek). Neyse marmarise tekneden avlanmaya gittik ve iyi mercan ve barbunlar vurduk....Resimler eklenecektir....Saygılarımla

16. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Bülent bir gariplik var sanki :confused:

Marmaris'te zıpkınla barbun avı nasıl oluyor!? Gökova'da olta ile av yasağı mı var? İki cümle izahat alabilir miyim? ;)

Teşekkürler.:)

17. karababa62

karababa62 Murat KARADUMAN

Favori Kamış:
    malzemem yok
    Favori Makine:
    erma panther makine,albastar kamış
    En İyi Avı:
    sazan 800 gr,alabalık 500 gr.
    yine hayalkırıklığı

Azmak'ta bir sürü kefal varken birtanesini bile yakalayamamak adamın zoruna gidiyor,yok mu bu balığı yakalamanın bir çaresi?azmakta balık tutan varsa beri gelsin:)

18. DicentrarchusLabrax

DicentrarchusLabrax Ulaş Çekiç

Favori Kamış:
    At-Çek
    Boşuna dememiş Kaptan Cousteau; "Yaşarken cenneti görmek istiyorsanız, mutlaka Gökova'yı görün" diye...
    Rahmetli Şükrü (Gökbulut) Amcam sayesinde tattım Gökova'yı. "Burada balık tutamazsın, yada çok büyük tutarsın" demişti.
    Orman kampında geç saatlere kadar süren bol çekişmeli okey partilerini dinleyerek çadırda uyur, sabah erkenden düşerdim yola. Azmak,burun,albay koyu,çınar. Neresi çekerse beni. İçimdeki heyecen hiç azalmadan up uzun yürürdüm. 3-4 sene yaz tatili boyunca bir tane bile balık tutamadım doğru dürüst. Bir öğlen vakti, Turnalı'da sıcaktan bunalıp oltasını toplayan bir amcanın verdiği tektek'lerle beton iskelenin altındaki papaz balıklarıyla oynarken, hızla gelip kurşunsuz sinek oltadaki iki yemi birden yutuveren kiloluk turnaya kadar. Gözümle görmeme rağmen turnanın yuttuğu yemlerin oltanın ucundakiler olduğuna inanamamıştım bir an. Sonrası çabuk geldi. Azmaktaki iskelenin altında bol sivrisinekli durgun bir akşamüstü sardalyaya yaptığım dip kıbrısına gelen irice kefaller. Hertarafımı çizik içinde bırakan çalıların arasından inip kayalardan attığım oltaya gelen lahoslar, kumsaldan çıkan dil balıkları,mırmırlar,lidakiler, kıyıdan topladığım yosunlara delice saldıran lezzetli sokkanlar, bembeyaz ısparozlar..
    Akya girerdi bazen içeri, geceleri kocaman kefaller atlardı azmakta. Cüretkar levrekler dolanırdı. Yeme dönüp bakmazlardı bile insanı çıldırtırcasına..
    Rüzgarlı ve dalgalı bir akşam üstü, belki yine mırmır gelir umuduyla parakat yemleyen balıkçılardan aldığım kalamar bacaklarını oltaya takıp, sığ suda 40-50 m. denize girip azmağın kazdığı derin akağın içine attığım oltanın akıntının gerdiği misinasının birden boşalmasına kadar. ilk başta ne olduğunu anlayamasam da, inanılmaz bir dirençle karşılaştığımda adrenalin çoktan damarlarımdaydı. Sığ sudan sıçrayınca levrek olduğunu gördüm. Ne kadar uğraştım bilmiyorum. Ama kıyıya çıkınca dudağının kenarına takılan iğneden kurtuleverdi. Hemen kapanıp üstüne kucakladım balığı. Beni uzaktan izleyen babam geldi yanıma. Eve giderken manav tartısı 3500 gr. gösterdi. Sonra farkettim, misina parmağıma oturmuş, kıyıda balığı zaptetmeye çalışırken galsaması kesmiş elimi. Ertesi gün aynı yöntemle 1-2 kg.lık levrekler,bu sefer daha bilinçli br şekilde girdi balık çuvalına. Sonrasında sürekli olmasa da, her fırsatta Akyaka 'daydım. En son geçen sene Turnalı'da sabahın ilk ışıklarında sürüyü çevirip ziyafet çeken palamutların sofrasına zorla ulaştırabildiğim Yo-zuri'ye hayır diyemeyen iricesini alabildim dışarı. Aynı gün çınar koyunda aynı sahteye gelen akya yavrusuyla büyüdüğü zaman tekrar görüşmek üzere anlaşma yaptım.
    Öyle bir yer ki Gökova, bilenler bilir, gözünüzle görürsünüz kocaman levrekleri, kefalleri, fakat naparsanız yapın tutmanıza izin vermez. Çıldırtır insanı. Belki size alışması gerekiyordur. Sonra çok cömert olabiliyor.

Herkesin tatması dileğiyle..
    Huzurla uyu Şükrü Amca..

19. pelikan01

pelikan01 Hakan Yasar

Favori Kamış:
    DAM Steelpower Tele Surf 390, Okuma Salina Seaspin 240 - 10/40
    Favori Makine:
    DAM Quick SLR Surf 560 FD, Okuma Trio 40S
    En İyi Avı:
    Akya 2 kg.
    Sevgili Ulaş,

Çok içten yazmışsın. Hemen bir solukta okudum.
    Çok teşekkürler paylaşımın için.

Ayrıca Gökova çok sevdigim bir yerdir. Öyle ki ilerde yerleşmeyi bile planlamıyor degilim hani ;)

20. davulcu

davulcu kaan

gökovada bi etkinlik planı olacaksa lütfen haberimiz olsun bende fethiyedeyim yada, buyrun bana gelin hiç farketmez :)

Son düzenleme: 11 Şubat 2010