Gökova'da kıyı balıkçılığı - balık avı

Konu, 'Bölgeler' kısmında crazy_fısher tarafından paylaşıldı.

1. pelikan01

pelikan01 Hakan Yasar

Favori Kamış:
    DAM Steelpower Tele Surf 390, Okuma Salina Seaspin 240 - 10/40
    Favori Makine:
    DAM Quick SLR Surf 560 FD, Okuma Trio 40S
    En İyi Avı:
    Akya 2 kg.
    Gökova 'da yapılacak bir etkinliğe icap edebilirim.

2. crazy_fısher

crazy_fısher burak sökmen

Favori Kamış:
    zıpkın,olta,
    En İyi Avı:
    5kg levrek:)3,5 kilo beyaz laos(kum gridası)
    Azmakta balık tutmak çok kolaydır aslında.Ama mekan ve zaman bütünlüğü gerekir.Ve çok çeşitli kefal türleri, birkaç farklı levrek türü vardır.hepsi farklı bölgede farklı zamanda farklı yem yer.aynı anda ve aynı yerde sadece çizgiyle ayrılmış gibi yanyana atılan iki oltada farklı yemlerle farklı tür kefaller tutulur.oltaların yemlerini takas ederseniş eliniz boş kalır.;)

Sevgili DicentrarchusLabrax;
    Ayıp oluyo ama.Neredeyse tüm sırrımı vermişsin.Biraz daha yazsan gökovada insanlar balık tutabilecek nerdeyse.Ama allahtan eksik :D
    Dediğin gibi.Gökova öyle biyerdirki.Orada ya hiç tutamazsın yada büyük tutarsın.Ama sırrını çözene kadar beklersin.Öyleki 17-18 cm levreği almazsın yada 20-25 cm kefali balıktan saymaz salarsın.Hatta yeri gelir bir büyük rakı boyutunda mırmırlar gelir oltana gerisini salarsın.
    RASTGELE.
    Diğer arkadaşlar;
    Eğer etkinlik düzenlerseniz siz düzenlersiniz artık.Ben katılırım.Gökovadan uzaktayım şimdilik.Çok uzakta :(((

3. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Burak nasılsın, hala Ankara'da mısın gubani?:rolleyes: :)

4. crazy_fısher

Favori Kamış:
    zıpkın,olta,
    En İyi Avı:
    valla bi takıldım bidaha ayrılamadım.bırakmıyo beni burası.Hayat nasıl balıkavında.Uzun zaman oldu:eek:

5. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Hemen her gün denize gidip, aylarca deniz görememek tabiki çok zordur. Yine de hayırlısı olsun diyelim, işlerinde de başarılar dilerim.:)

Site bu sıralar nispeten durgun. Malum, kış durumları balık ve balıkçıyı olumsuz etkiliyor. Ancak eli kulağında birkaç hafta içerisinde ortalık şenlenir. Tadında bir sezon olsun inşallah.:)

6. crazy_fısher

Favori Kamış:
    zıpkın,olta,
    En İyi Avı:
    İçim gidiyo zaten.Aklımda gökova var hergün.ama ilk fırsatta kaçmayı düşünüyorum.Beni beklediğini biliyorum levreklerin :D
    Levreklerin tam zamanı

7. bb_71

bb_71 Bedri Bahtiyar

merhaba ben Denizli'den yazıyorum. Aslında bir Karadenizli Ordu'lu olmama rağmen eş durumundan burda muzdaribim:). Denizsiz bir Denizli. ama olsun yakınlarda deniz var nasıl olsa.

2 sene kadar önce arkadaşlarımı zorlayıp, kandırıp akyakaya götürdüm. ben de ilk kez gittim. küçük bir tersanenin yanında kıyıdan acemice uğraşlarımız tabii ki sonuç vermedi. birkaç kez geldik ve sonu yine aynı oldu. sonuçta benim umutsuz ve bir o kadar da olumsuz arkadaşım "balık yok kıyılarda" dedi ve artık her seferinde bunu öne sürerek gitmek istemiyor. bazı yorumları oda arkadaşım olan olumsuzuma okudum. fakat sirke gibi bir suratla "hikaye onlar" dedi:(......

yorumları, paylaşımları okuyunca bu gökova ekibinin içinde ben de olmalıyım dedim. denize hasret, denize aşık birisi olarak bana en yakında bulunan bu cennet mekanda balık tutmak ve gökovayı tatmak beni çok mutlu ediyor.
    29 ekim tatilini değerlendirip arkadaşlarımı kandırıp götürmek istiyorum. lütfen balık tutmamızı sağlayıp elime koz verecek ipuçları verin bana.

Saygılarımla.

8. ozan

ozan Ozan

linkte burağın bütün konuları var. hepsi artık hikaye arkadaşınızın dediği gibi. yaşanmış olay ;)

http://balikavi.net/forum/search.php?searchid=2001158

9. crazy_fısher

Favori Kamış:
    zıpkın,olta,
    En İyi Avı:
    Evet arkadaşlar bu çevrede balık avı yapan üyeler için konu yukarı:D

10. hasan03

hasan03 Hasan

Selamın aleyküm cümleten
    Ustalar üstatlar konu baya eski kalmış fakat ben çok yeniyim DatÇada yım avlanmaya calisiyoruz bu bölgede sahte atcek ile neler avlayabiliriz mevsim ve mera olarak önerilerinizi merak ediyorum. Datça merkezi ne yakın bölgeden barakuda aldım başkada iki aydır hiç birşey vurmadi acaba mevsimle alakalı mi bahara yada yaza açılır mi