Göl balıkları için olta takımı

Konu, 'Takım Çantası' kısmında iznikli tarafından paylaşıldı.

1. iznikli

iznikli MURAT

Merhaba arkadaşlar siteye yeni üye oldum.Kendime hazır bi olta takımı almak istiyorum.Çantasıyla bütün alet edavat herşeyiyle yani...izmirde alabileceğim bi yer var mı acaba..yardımlarınız için teşekkürler..

2. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    Murat aramıza hoş geldin.Sana keyifli paylaşımlar diliyorum.Bize kendini tanıtırsan seviniriz.Ayrıca göl balıkları ile ilgili arkadaşlar sana bilgi verecektir.Ama Çanta ,alet ,edavatıyla başlangıç seviyesindeki bir arkadaşın masrafı 100-150 YTL arası olur düşüncesindeyim.Tabi çanta,kamış,makina,bir kaç misina,kurşun yedekler vs.Bu takım ustalaşana kadar ufak eklemeler haricinde yeterli olur.Daha sonrasında zaten ne alacağına kendin karar vereceksin.

3. darkdream1977

darkdream1977

Favori Kamış:
    mantarlı - makinalı takım
    En İyi Avı:
    yayın 8 kg ( elle :) )
    Yeni başaldıysan birden girme masrafa
    Sana şimdilik şöyleee 15 20 kanca biraz çeşitli boy ebatlarda kurşun,gideceğin yerlerdeki balıklara göre kalınlıkta misina göle gideceksen 6 mt lik bir kamış,bi kaç tane mantar fırdöndü ,filkete ,istersen ortalama 40-45 ytl ye mal edebileceğin bir takımda makinalı olta yeter.Veya bir kaç tane kasnaklı taban takımıda alabilirsin başlangıç olarak.
    Yoksa şöyle orta karar bir takım dizim dersen ohooo çok para.

4. iznikli

iznikli MURAT

Sağol abi teşekkürler.Ben aslen iznikliyim.Ama izmirde öğrenciyim yaz tatiline giderken tüm takımı alıp öyle gideyim diyorum..Para olarak o civarlarda parayı gözden cıkardım artık:)Tek istediğim hazır bi takım olsun herşey içinde olsun istiyorum..Çantayı alıp çıkayım yani dükkandan:))

5. burman

burman BURAK YILDIRIM

Favori Kamış:
    Cormoran Bullfighter 10-30gr &Yozuri crystal minow C5.Quantum 3-8gr extralite
    En İyi Avı:
    En iyi avım ,en iyi avımdan daha büyük olacak.
    Online Alışveriş

Murat Kardeşim bence ne yap biliyormusun. Balıga gidecegin yerlerin adını ver.Ondan Sonra şu online alısveriş yapan sıtelerden birinden(avmarketi.com ve albashop.com vs) sana malzeme seçelim sende bunları satın al kapına getirsinler.En duzgunu böyle olur. :)

6. FARKAS

FARKAS Atila

En İyi Avı:
    ÇARŞI DOSTLUĞU
    arkadaşım bence usta birisinin takım çantasını incele bende senin gibiydim ve hevesliydim ne varsa ne gördüysem aldım ama aldıklarımın hepsinin boş olduğunu gördüm. çantamda bir dünya belki de hiç işime yaramayacak takım mevcut. son bir kaç haftadır bu forumdan tanıştığım dostlar ile balığa gitmeye başlayınca bunu çok iyi anladım. çünkü acemi iken herşey insanın gözüne çok hoş gözüküyor. şahsi fikrim gerçekten işi bilen birisi ile alışverişe git ve gerçek ihtiyaçlarını al yada arkadaşların söylediği gibi netten alışveriş yap yoksa para harcamakla bu iş olmuyor. birde senin istediğin gibi hazır çanta yok içini sen ne istersen o ile dolduruluyor.

Son düzenleme: 28 Mayıs 2008
  7. themad2

themad2 Serdar

Bu malzemeleri satan siteler var girip ucuzlarından bakın ve alın bir kaç balıktan sonra oltanın eksiklerini siz görürsünüz ve ulaştıktan sonra siz istediğinize kara verirsinz.
    Ama yeni başlayanlar için göl balıkçılığı sıkııcı olabilir atıp beklemek sabır ister hele yeniler için çok zor olur.Bu yüzden bende debiz balıkçılıgıyla ilgilendim.:)

8. wolfalone

wolfalone SERDAR

Favori Kamış:
    AlbaStar Morlion kamış,Banax SX 2000 Makine
    En İyi Avı:
    İznik sazanı 5,5 kg Turna 3 kg
    Murat aramıza hoşgeldin keyifli paylaşımlar İznik merkezden misin

9. iznikli

iznikli MURAT

herkese teşekkür ediyorumm ilgilendiğiniz için...o zman en iyisi internetten yapayım alışverişi..iznik gölünde avlanıcamm..bildiğim kadarıyla genelde yayın sarıbalık,israil sazanı oluyo gölde..ona uygun bi takım yapmam lazım..

10. iznikli

iznikli MURAT

evet iznik merkezdenim abi ama yalnızca tatillerde geliyorum okul zamanı izmirdeyimmm

11. iznikli

iznikli MURAT

teşekkür ediyorumm..ozman güzel bi liste çıkarmam lazım ona göre sipariş vermem lazım yardımcı olursanız sevinirim..

12. wolfalone

wolfalone SERDAR

Favori Kamış:
    AlbaStar Morlion kamış,Banax SX 2000 Makine
    En İyi Avı:
    İznik sazanı 5,5 kg Turna 3 kg
    Murat kardeşim bende sezon açıldığında her hafta sonu İznik gölündeyim Göllüce köyünde Lefkit,sazan,yayın yapıyo sana uygun takım hakkında yardımcı olmak isterim İnternet üzerinde alışveriş yapmanı tavsiye etmiyorum
    yani alacağın malzemeyi bizzat görmeden alma derim ben sonra hayal kırıklığına uğraya bilirsin Sadece bir tavsiye Özelime msn adresini yollarsan İzniğe geldiğinde görüşürüz

13. burman

burman BURAK YILDIRIM

Favori Kamış:
    Cormoran Bullfighter 10-30gr &Yozuri crystal minow C5.Quantum 3-8gr extralite
    En İyi Avı:
    En iyi avım ,en iyi avımdan daha büyük olacak.
    Tabiki yardım ederim.Bak Serdarda yardım edecekmiş. Sen aklına ne takılıyorsa sor özel mesaj at istedıgıne. Yılma..:) bazen mesajın görünmez ,bazen öle olur ,böle olur ama emın ol ıstedıgın bılgılerı alıcaksın. Ben 10 senede ögrenemedıgımı 1 senede ögrendim ,burda bilği kum gibi :)

Son düzenleme: 29 Mayıs 2008
  14. ercanguven

ercanguven Ercan

Favori Kamış:
    Spin kamış & fly
    En İyi Avı:
    Balık
    Sanal ortamda alışveriş yapma,malzemeye elin değsin,arkadaşlarında dediği gibi sonra hayal kırıklığı yaşarsın.
    Gerektiğindede yanlış malzeme alacaksındır,çünkü malzeme önce balıkçıyı kandırır,balıkçıda hangi yem hangi balık için olduğunu öğrendikten sonra balığı kandırır.
    Sana şimdiden rastgelsin.

15. fatih

fatih fatih gürtekin

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    nızı salın gitsin seneye daha büyüğünü yakalarsınız.
    sazan yayin avlayacağini düşünerek ben aklima gelen 3-5 malzemeyi yazayim eksiklere arkadaşlar numara verip devam eder.

1-en az 50 lik 60 lik idealbence en az 3- rulmanlı seni yari yolda birakmiycak kalitede makina.modeline kendin karar veririsin. 30 milyondan 150 milyona hatta dahada fazlasina makina mevcut.

2- uzağa atişlar için tasarlanmiş 100-200 gram atarli kamış

3- takım çantası -bence elektrikçilerin falan kullandiği yapi marketlerde zebil gibi olan çantalar ii .koçtaş ta falan bulabilirsin.

4-100 gram kurşunlardan epey al

5- sazan için 0.40 yayin içinde 0.60 lik misina[yeşil renkli] 1000 mtliklerden alirsan ucuza gelir.

6-sazan için 2-4 numra bronz iğne 100 lük kutularda kiler ucuza gelir. yayin içinde 3 lü kanca alabilirsin.

benim kullandiklarim bunlar 7-8 diye arkadaşlar devam eder umarım.birde tüm malzemeleri ayni yeden alicaksan çikardaklari fiyatin %50 sinden fazla verme derim.

Son düzenleme: 6 Haziran 2008
  16. yolgezer

yolgezer Volkan DENİZ

Favori Kamış:
    LINEAEFFE TURNAFRESH
    Favori Makine:
    OKUMA POWER LINER PL 865
    En İyi Avı:
    turna-3 kg.(uluabat gölü)
    6 maddeye katılıyorum. benimde aklımdan geçen malzemeydi... :D:D:D:D

17. mudeli

mudeli Gökhan

Favori Kamış:
    shimano
    Favori Makine:
    okuma
    En İyi Avı:
    selimhan 4300 gr
    SERDAR KARDES BENDE SITEDE YENIYIM ISTANBULDAN BURSAYA ISLERIM ICIN GIDIP GELIYORUM .BIR BURSAYA GIDISIMDE CANIM SIKKINDI DONDUM IZNIK GOLUNE GITTIM KIYIYA OYLESINE SAHTE BALIK ATTIM CEKTIM BIRSEY CIKMADI DURUM SUAN NE BILMIYORUM BALIK VARMI NE ILE AVLANALIM SEN NEZAMANLAR CIKIYORSUN BALIGA BI YARDIMCI OLSAN BELKI GOL BALIGI DENIZDEN DAHA KEYIFLIDIR.

18. umurlu147

umurlu147 aydın

merhaba arkadaşlar ben yeni üyeyim sazan avcılıkta amatörüm mantarlı avcılık yapıyorum yem ve teknik bilgiler için yardımcı olursanız memnun olurum herkese rasgele