Gölette Balık Yetiştirme

Konu, 'Tatlısudaki Canlılar' kısmında ekremd tarafından paylaşıldı.

?

2 dönüm su yüzeyine, 1 metre derinliğe sahip gölette ne tür balık yetiştirilmesini önerirsiniz?

 1. Yayın

  50,0%
 2. Kefal

  50,0%
 3. Turna

  25,0%
 4. Sazan

  75,0%
 5. Diğer

  oy sayısı 0
  0,0%
Birden fazla oy kullanılabilir.
 1. ekremd

  ekremd Ekrem Duygu

  Yaş:
  57
  Mesajlar:
  2
 2. ekremd

  ekremd Ekrem Duygu

  Yaş:
  57
  Mesajlar:
  2
  Merhaba,
  Grubun yeni üyesiyim. Göletimde, deneme amaçlı balık yetiştirmek istiyorum. Yayın, turna, kefal, sazan? Ne yetiştirmemi önerirsiniz?

  3 yıl kadar önce dereden yakaladığımız parmak boyundaki kefaller, 2 - 3 ay sonra iki katı boyutlara ulaşmışlardı. O dönemde otomatik su beslemesi yapamadığımdan Temmuz-Ağustos'ta gölet kurudu. Balıklar yok olmuştu.
  Gölette bol miktarda su kaplumbağası ve kurbağa vardır.
  Dere akarı güçlü değil. Su, çevredeki yoğun tarım ve hayvan yetiştiriciliğinden temiz olduğunu söyleyemem. Ancak, derede bolca kefal görülüyor. Su seviyesini korumak için 50-60 Ton/Gün ilave sağlamamak gerekiyor. Kurduğum sistemle uzaktan su yönetimini artık yapabiliyorum.

  Bilgisi ve tecrübesini paylaşarak, amacıma destek sağlamak isteyenlere şimdiden çok teşekkür ederim.
   
 3. sadrainman

  sadrainman ali

  Yaş:
  34
  Mesajlar:
  26
  Merhaba bu konu hep benim de ilgili mm i çekmiştir köyünde yapay bir gölet yapıp balık yetiştirmek.aslinda yurt dışında taylant endonezya hindistan gibi yerlerde var fish farm diye geçer.golet kuruyor deyince aklıma ilk yayın geldi pazarı kısıtlı yavaş büyür çok büyük boyutlara ulaşır k.marasta yeni bitane çiftliği kurulda Mersin balığı Adana İmamoğlu ilçesinde kuruldu zor ölen bı balık çok ilkel milyon yıllık neslini devam ettiren bı tür zor ölür havyar dediğimiz yumurtası çok kıymetli havyar adı o bsliktan gelir zaten .sazan da güzel yetişir ama yavaş büyür pazarı kısıtlıdır bnm önerim ilginç gelebilir ama kurbağa yetiştirmeni öneririm ülkemizde pazarı yok ama ciddi boyutlara ilasirsan ihracatini yapan var sehir olarak gider görürsün kendini geliştirmek için fikir edinirsiniz Uzakdoğu ve Fransa'nın ihraç ilkeleri hatta bı şehrimizde lokantası da var diye biliyorum tatlı su kereviti de aklında bulunsun balık türleri için biraz zor olur kuruyan gölette yetiştiricilik
   
 4. balikcitayfun

  balikcitayfun Tayfun Göktaş

  Yaş:
  29
  Mesajlar:
  55
  Yayın ve Sazan...
   
 5. guney

  guney Güney

  Mesajlar:
  319
  Şehir:
  ankara
  En İyi Avı:
  dostlarım
  çok soğuk bir iklime sahip değilse konum, hepsi olur...