gözlükte buharlaşma

Konu, 'Zıpkınla Balık Avcılığı' kısmında ial_35 tarafından paylaşıldı.

1. YAŞAR TAŞKIN

YAŞAR TAŞKIN yaşar taşkın

Favori Kamış:
    OLTA
    yosun deneyin biz çocukluğumuzda kıydan pavurya toplarken takardık gözlüğü yosunla silerdik çok parlıyordu vwe buharlaşma olmazdı

2. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..
    Elma kabuğu araba camında çok işe yaramıştı, haklısın.. Türkiyede dereceleri olan Rallici bir arkadaşım önermişti. İlk önce dalga geçiyor sanmıştım:).. Ciddiymiş.

3. svr0607

svr0607

Favori Kamış:
    Şu sıralar sadece zıpkın
    En İyi Avı:
    71cm 1.6kg denizturnası,1.2 kg levrek 10 kg civarı bir akya gözlerimin önündeydi....
    dalışa başlarken sağlam:D:D bir tükürüyorum ve beni 3 saat kadar yani sudan çıkana kadar gayet iyi idare ediyor...Arada içine su girse bile buharlaşma olmuyor...Bu işin asıl bilimsel yanıysa deniz suyundan ziyade başka maddeyle yıkanan gözlük camında kalan sıvının kimyasal olarak farklı buharlaşma noktalarının olmasıdır...Aksi takdirde deniz suyuyla yıkanan gözlük zamanla yağmur yağdığı sırada yolda giden bir arabanın camında havanın suya dönüşmesi gibi buhar yapacaktır..Sonuç olarak ister tükürün ister sprey sıkın..BAşka her türlü sıvıyı kullanabilirsiniz:D:D:Dama bence tükürük en iyisi...Koku demeyin bana sanki balıklar çok hoş kokarmış gibi..Koku görmek istiyorsanız kumluk yerde bir kefal vurup temizleyin..Yiyemeyecek hale gelirsiniz...

4. Wetblue

Wetblue CUMHUR

Favori Kamış:
    DAIVA ST.9070 + ALBASTAR-Target 1,80 Two Piece
    En İyi Avı:
    Lagos 7,5 kg.
    Denediğim yollar .Tükürmek-Diş Macunu- Patates. Tamamı kuruyup çalkalandığında işe yarıyor.

5. murattt

murattt murat

Favori Kamış:
    olta ve zıpkın
    En İyi Avı:
    akya 1kg dan biraz fazla
    arkadaslar ben mazemelerimi aldigim magza sahibinden duydugum olayi anlatiyim size;
    gozlugu 1kereye mahsus sicak suda bekletiniz 3-4 saat (1kova sicak suda) we icine 1 az bulasik deterjani koyunuz. suyun soguklugu elinizi yakmicak elinizin dayana bilecegi bi seviyeye geldiginde bir sunger ile iyice ovalayarak siliniz. we ertesi gun dalişa gittiginizde yuzunuzu deniz suyu ile iyice yikayip tükürme taktigini gözlüge uygulayin we berrak bi gorus elde edin bu taaaki gozlugu yuzunuzden cikarana kadar etkili. ben bunu aldigim 2 gözlukte yaptim we gorus cok net we bugu yapmiyor gozluklerim bu sayede ama tukurmek istemiosaniz ozel spreyler war onuda kullana bilirsiniz cressi nin spreyi cok guzel onu burda bulamadim ama siparis werdim. :)

6. erimozel

erimozel Erim Özel

Favori Kamış:
    Apnea powerpoint 75 ve bi dolu olta
    En İyi Avı:
    Kefal 1 kg
    Evet bende benzer bir yöntem kullanıyorum suya girmeden bulaşık deterjanı döküp süngerle bir defa yıkıyorum suya girincede sağlam bir tükürüp suya sokup çıkarınca iki üç dalış gidiyor cam gibi görüş...

7. murattt

murattt murat

Favori Kamış:
    olta ve zıpkın
    En İyi Avı:
    akya 1kg dan biraz fazla
    bunu sadece bir kereye mahsus yaparsan daha iyi olur cünkü detarjan kokusu gelebiliyor deterjani cok kullanirsan.

8. erimozel

erimozel Erim Özel

Favori Kamış:
    Apnea powerpoint 75 ve bi dolu olta
    En İyi Avı:
    Kefal 1 kg
    Bi kaç kere yıkamıştım artık bıraktım bende :)