Güle güle turna cık

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında fubo tarafından paylaşıldı.

1. fubo

fubo

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    5 kilo turna
    Evet aslında av hikayeleri avcılar için hiç bitmez,yani bende de çok var ama küçük bir olayımı anlatmak istiyorum.

Bizim burda turna,levrek gibi dişli balıkların sezonu 13 mayısta açılıyor,tam 13mayısta herzaman gittiğim yere (fransa da küçük bir köy st.jean de losne gerçi ben de orada oturuyorumda her neyse) evin biraz ilerisindeki kanala doğru çıktım inceden bir yağmur var ama kim takarki uzun zamandır beklenen gün gelmiş talı suların efendisi yle savaş başlamış neyse herzamanki yerime geldi biraz ıslanıyorum biraz üşüyorum ağzımda bir sigara (şükür kurtuldum 2 haftadır içmiyorum umarım devam eder :) ) oltanın ucunda en sevdiğim rapalam ha babam at hababam çek daha aradan yarım saat geçmediki o da ne misina bir sağa bir sola gidip geliyor adrenalini iliklerime kadar hissedebiliyorum, oda ne işte savaşcımız, savaşı kaybetmiş suyun üstünde göründü bile öğle kepce felan kullanmadığıım için güzel bir hareketle aldım kıyıya herneyse güzel bir turna yaklasışk 3 k.g yakın neyse tuttum evin yolunıu eve getirdim güzel güzel havamı atıyorum iş temizlemeye geldi karnını bir yardım oda ne havyarını dökmemiş o turna daha okadar üzüldümki anlatamam neyse asıl olay bununla bitmiyor aradan bir hafta felan geçti geçmedi ben gene elimde makinam ucunda en sevdiğim rapalam bir yandan yayın oltalarım lafı uzatmayayım birden oltanın ağarlaştığını ve misanın gezdiğini görünce savaşxcımızın geldiğini anladımgene bu seferki yanlız bayağı iyiydi gelişinden anlıyorum evet az sonra turna kkıyıdaydı ve benim yakaladığım en büyük turnalardan birisi karşımdaydı ( ilk üyeliğimde eklemiştim resmini ama konu silindi kendi boyum 192 cm balığın kuyruğu belimde gagasının ucuysa kulak memesi hizama geliyor resimde balığa sonra ne mi oldu yazının devamında) ama içimde bir his diyorki ya bunun da havyarı varsa bak senin de çocuğun olacak azkaldı diğor. Sürekli içimde böyle bir his var bir yandanda bırakmam diğorum kendime ben bunun için saatlerdir buradayım bu ikilem arasında topladım oltaları eve döndüm o sıra komsunun fransız oğlu balığı görünce şok tabi dedik bir resmimi çek dedim, çekti saolsun balık hala canlı bir yandanda diğorumki ölse ne güzel olur öldü hiç olmazsa su içimdeki histen kurtulurm ama yok öleceği felan canavar gigi neyse eşimle de konustum dediki sen hiç tuttuğun balığı bırakmak istemezdin hadi gidip bırakalım aldık gittik geri tuttuğum yere içimdeki ses hala bırakma diğor bir yandanda ölsede bana kalsa diğorum mübarek kuzu gibi neyse suya yatırdım kuzu gibi kıyıda hemen sersem olmuş balık tabi 10 dakika felan ters olarak duruyordu biryandan da sevityorum felan elimle oksuyorum birden düzeldi ve tren gibi kuyruğunu sallayıp gitti arkasından sadece eşimle el salladık ve güle güle dedik tabi sonra gene gittim ava gene turnalar yakaladım şükür hiç birinden havyar çıkmadı...

başta dediğim gibi anı çok vakit bukdukca yazıcam

2. tolkien

tolkien Onur G. HİTİT

Favori Kamış:
    Olta
    Favori Makine:
    Alba
    En İyi Avı:
    5 kilo alabalık
    Valla helal olsun... :cool: İmzanıza isim ve doğum tarihinizi de yazarsanız daha güzel olur.

Saygılarımla...

3. Ellerine SAĞLIK , çok güzel bir anı :) devamını bekliyorum :)

4. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..
    Keşke sizin vicdanınızı rahatsız eden o bilinç ve sorumluluk duygusu tüm dostlarımızda olsa:(

Güzel hikayeydi, teşekkürler..