gümüş balığı

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında myigit tarafından paylaşıldı.

1. myigit

myigit

Favori Kamış:
    olta, zıpkın
    En İyi Avı:
    Alabalık 1kg
    Arkadaşlar Ankara'dan nereden gümüş temin edilebilir. bu balıkları nasıl saklarız. Bunun için bildik bir yol varmı? Gümüşe kancayı nasıl takmalıyız. aydınlatırsanız sevinirim.

2. ercanguven

ercanguven Ercan

Favori Kamış:
    Spin kamış & fly
    En İyi Avı:
    Balık
    meriç

gümüş balığını imrahor dan yakalayabilirsin, eğer hafta içi yakalarsan evinde bir akvaryumda bekletebilirsin ,götüreceğin zamanda bir bidon işini görür tabiki içine hava veren pilli makinalar var ondanda alman lazım, gümüşü tutmak için gümüş ağı var veya beşlik bidonunağzını huni şeklinde kes ve ters çevir yanlarını dik içine ekmek olabilir, ama ben normal bisküvi atıyorum balık nekadar yediğini bilmediği için şişip sonra ölebiliyor.balığı yem olarak kullanmak içinde genelde sırtından takılıyor bazen alt çeneden bazen kuyruktan da takıyorum.rastgelsin:) :)

3. ETAYLAN

ETAYLAN Erhan TAYLAN

Favori Kamış:
    SHIMANO COMPRE SPINNING
    Favori Makine:
    Pflueger President Spinning
    En İyi Avı:
    turna
    yiğit merhaba yakalamayla uğraşmayayım diyosan kıbrıs caddesinde ufuk var tam adresini bilmiyorum ama caminin altında ondan alabilirsin.rasgele

4. turna

turna

Arkadaş başka yerde arama CHALGICI ( levent bey) arkadaş bu işi yapıyor
    hem site arkadaşımız.özelden mesaj at hemen cevap verir.

5. CHALGICI

CHALGICI

Favori Kamış:
    GENELDE ZİLLİ DİP,MAKARALI
    En İyi Avı:
    14 KG YAYIN..TABİKİ K.IRMAK VE 1,5 KİLO TURNA,4,5 KG.SAZAN
    mehmet ağbicim öncelikle düşüncen için çok teşekkür ederim.ben bu mesajı ilk yazıldığı gün gördüm.lakin geçici bir süre o işe ara verdim.öyle icab etti.ama en kısa zamanda tekrar başlıycam,ben o zaman herkese tekrar mail atarım.

tekrar şahsınıza teşekkür edrim...mutlu kalın.

6. GurhanANKARA

GurhanANKARA

Favori Kamış:
    1.80 kamış,diamond RD630 makina
    En İyi Avı:
    Gümüş Balığı ( 6 gram )
    Gümüş yakalamak da amatör balıkçığın bir çeşididir bence.Turna yakalarkenki kadar olmasada gümüş yakalarkende ben zevk alıyorum :)
    O sebeble satın alma olayına hiç girmedim.
    Kurtboğazına ana girişe varmadan 150 metre önce Çığır köyü yol ayrımı var.O yola dönüyoruz ve Köye girmeden sağa toprak yol ayrımı var oradan çıgır deresi geçiyo.Tertemiz bir suyu ve çok bereketli gümüş balığı var..5 dakikada 10 adet gümüş yakalıyorum ve baraja geçiyorum hep.

7. Spider

Spider Mert Eren

paylaşım için teşekkürler gürhan,

av organizasyonu da yaparız umarım bi ara..

8. emrecan

emrecan Emrecan

Favori Kamış:
    Shimano
    En İyi Avı:
    turna 95 cm
    çok tesekürler abi paylasımın için.....:D:D:D:D

9. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    gümüş balığı yeni tebliğe göre zararlı türlerden sayıldı ve yemlik balıklar sınıfından çıkarıldı.Sırf ticaretini yapmak için yazılan bu mesajın kaldırılmasını yönetimden talep ediyorum. Selamlar.:)

10. sazancıı

sazancıı gökhan batu

Favori Kamış:
    Daiwa mini spin 180
    Favori Makine:
    Shimano catana 2500 FB (Fener Bahçe:)))
    En İyi Avı:
    55 CM. TURNA, 52 CM. SUDAK, 6,5 KG. AYNALI,5 KG YAYIN
    :mad: Çizelge 3 - Yemlik balıklar

(2) Bir amatör balıkçı livar ya da canlı yem kovası içerisinde, çizelgede yer alan türlerden, en fazla 30 adet yemlik balık bulundurulabilir.

(3) Ekolojik açıdan zararlı ya da potansiyel zararlı balık türleri canlı yem olarak kullanılamaz.
    (4) Yemlik balıklar, avlanması hedeflenen türün avcılığının serbest olduğu dönemde avlanabilirler.

(5) Yemlik balık boyu azami 12 cm olup, bundan büyük boylar, avlanabilir balık sınıfında değerlendirilir.

(6) Yasal sayı ve boy sınırlamaları dâhilindeki deniz ve tatlı su balıkları yem amacı ile kullanılabilir.

(7) İçsularda yemlik balıkların canlı olarak başka bir içsuya nakli yasaktır.

Gümüş yemlik balık değil.
    Yemlik balık olsa bile bir avlaktan başka avlağa YEMLİK GÖTÜRMEK YASAK.
    Ankarada malesef turna için bolbol satırıyor :mad:

11. angler06

angler06 Ümit

Ortalığı karıştırmak istemem ama, bildiğim kadarıyla Ankara'da yemlik gümüş (Atherina boyeri) diye satılan balık inci balığı (Alburnus alburnus) avlaktan avlağa taşınmadığı sürece bir sıkıntı yok.