gümüşyakada mırmır avı.....

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında kilicbey tarafından paylaşıldı.

1. kilicbey

kilicbey İsmail Kiliç

En İyi Avı:
    MIRMIr. 1.5 Kg LEVREK2 Kg Köpekbalığı 1 metre.
    Kızgınlıklarımdan dolayı gördüklerimi yazmayıda unuttum. Arkadaşlar bu mevkide gece şamandıralı düzenekle eşkina alan baba ve oğlunuda gözlemledim, onlarda da benim ve diğer oltacılar gibi ağlardan olan şikayeti en üst seviyedeydi.

2. kilicbey

kilicbey İsmail Kiliç

En İyi Avı:
    Bu gün saat .13.30 sıraları yem almak için sahile indiğimde iki gencin levrek yakaladıklarına kulak misafiri oldum, nerede yakaladınız diye sorduğumda, geçen hafta Gümüşyaka Aksu sitesinin oradan dediler yaklaşık 1 kilonun üstündeymiş , bende akşama doğru sezonu kapamak üzere Gümüşyakaya doğru yola çıkacağım . Şu anda orada bulunan herkese rastgele.

3. kilicbey

kilicbey İsmail Kiliç

En İyi Avı:
    Dün akşam 20.00 ile 23..00 arası gerçekleştirdiğim av neticesinde 2 ispendek 3 ispari ve hayatımda yakaladığım en büyük kum kayabalığı ile eve döndüm . Havanın poyrazdan ve tatlı sert esmesi bu avda bana umut verdi , daha atar atmaz ilk ispari oltadaydı akabinde yaklaşık 30 cm lik ispendek daha sonra yine ispari ve dördüncüde yine güzel bir ispendek ve finalde bir ispari . Bu arada sadece kamışıyla gelen bir oltacıya verdiğim kanca misina ve yemler sayesinde kendiside bir levrek yakalamıştır . Görüntü hava karanlık olduğu için alamadım birazdan resimlerini çekeceğim.

4. kilicbey

kilicbey İsmail Kiliç

En İyi Avı:
    Cuma günü saat 22.0 den 01.00 kadar yapılan denemeler neticesiz kaldı , 3 saat sonra yani 04.00 dan 08.00 kadar tekrar olta salladım , netice sıfır, akşamleyin farklı noktada tekrar denemeye devam ettim, netice yine hüsran, fakat aldığım bazı duyumlara göre 2 bacanak otel iskelesinden sabah erken saatlerde 16 adet mırmır yakalamışlar, dedimya sadece duyumdan ibaret , ne kadar doğru bilemiyorum.

5. dersim

dersim hüseyin

doğrudur ismail doğrudur,bidaki sefere giderken sende bacanagını götür sonuç hüsran olmaz:D :D

6. kilicbey

kilicbey İsmail Kiliç

En İyi Avı:
    Abi ben iki bacanağımıda götürdüm lakin hiç bir şekilde faydasını görmedim.(acaba ikisi fazlamı geldi):eek::D:D:p:p

7. dersim

dersim hüseyin

olabilir ismail ben bende bacanak yok otel önündeki iki bacanakmış üç olunca terazı şaşabilir:D :D :p

8. kilicbey

kilicbey İsmail Kiliç

En İyi Avı:
    Abi cumartesiyi pazara bağlayan gece 02.0 03.00 halı saha maçına çıktım , sonuç olarak aldığım darbeler neticesinde sağ ayağımın orta parmağında morartılı bir ezilme , kalecilik yaptığım esnada ise uçuş sonocu nda iniş takımlarım açılmayınca sağ kanadım ortadan morardı ayrıca sağ gövdemin üzerine yaptığım sert inişten dolayıda kaburgalarım felaket ağrıyor , derin nefes alınca ve eğilme durumlarında hatta biraz gülmeye kalktığımda müthiş ağrıyor.Benim neyime 40 yaşından sonra maç yapmak:confused:

9. hidalgo

hidalgo mustafa yarapsanlı

En İyi Avı:
    15.600 gr levrek 29.500 gr orfoz
    arkadaşlar doğru söylemiş 7 no iğne gerçekten küçük biz mırmıra ref.496 mustad 4 no kullanırız ayrıca gümüşyaka merası levrek bakımından zengindir fakat kösteği biraz uzun ve 0.35 kullanmakta fayda var. tabi bizden söylemesi bol şans ve bol avlar..

10. kilicbey

kilicbey İsmail Kiliç

En İyi Avı:
    Merhaba Mustafa, ben hala 5 ila 7 numara arasında kancalar kullanmaktayım ve henüz iğnemi yutupta kösteği patlatmadan kurtulan ne mırmır nede levrek oldu, kösteği patlatmalarınında en büyük sebebi kalamayı açık bırakmayı unuttuğumdan , şu ana kadar kanca açılması gibi bir sorunda yaşamadım , çünki ben kamışları kumsalda neredeyse 90 derecelik açıyla yani tam diklemesine bırakıyorum , bu vesileyle kancaya yakalanan balık tam asıldığında kamış suya doğru eğiliyor , bu esneme sayesindede gereken boşluk oluşuyor. Yakaladığım balıkların % 90 nı kancayı mideye değilsede ona yakın yerine kadar yutmuş oluyor , bu yüzden balığın hemen hemen hiç şansı kalmıyor, ayrıca dikken balığın kamışı ileri eğmesiyle fiziksel olarak tekrar geri gelişi gerçekleşiyor buda benim tasmalama yapmama gerek bırakmıyor. Tamamen tercih meselesi.;)

11. cakometti

cakometti ersan

Favori Kamış:
    century TTR 14 ft - daiwa prime caster surf 450
    Favori Makine:
    abu chrome rocket 6500 CT - Abu Ambassadeur 7000I C3 CT Mag
    Selam, :)

Bu günlerde Gümüşyaka' yı bilmem ama Tekirdağ' da çok iyi ve oldukça iri mırmır yaptığını söyliyebilirim, yem olarak boru kurdu iyi çalışıyor, ekstra olarak ta ender de olsa levrek alma şansınız var, yem ise sülünez...

İğne konusuna gelince, ben de genelde küçük iğneleri tercih ederim, 6-7-8 nol lar tercihimdir, kurdun kalınlığına göre değişirler.. Hani iğne ye yem takmak denir ya, ben yeme iğne takmak diyorum buna... Rasgelsin:)

12. kilicbey

kilicbey İsmail Kiliç

En İyi Avı:
    Aleykümselam Ersan abi,inşallah bu hafta sonuna doğru gümüşyakadada olurlarda hiç değilse bu sene bir siftah yaparım, bu hafta sonu gümüşyakada benim için büyük ihtimalle son olta atışım olur, malum önümüz ramazan, levrek gümüşyakada bulunan bir tür, bu aralar ispendek çoğunlukta, onlarda kancayı yuttumu tekrardan geri salınma şansını yitiriyorlar:( Suda zıpkınla dalan bazı dostlar irilerinden 7.8 li sürü şeklinde iri mırmır görmüşler fakat oltaya gelen yok ,seninde dediğin gibi iğne meselesi tamamen tercih meselesi:) Sanada rastgelsin abi.

Son düzenleme: 3 Ağustos 2010
  13. kilicbey

kilicbey İsmail Kiliç

En İyi Avı:
    Birazdan Gümüşyakaya yolculuğum başlıyor, tahminime göre saat 21.00 de oltam suyla buluşur, orada bulunabilecek dostlara duyurulur.

14. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Yüreğim seninle İsmail.

Kabul edersen dualarım da.:D

Rastgelsin gubani.;)

15. kilicbey

kilicbey İsmail Kiliç

En İyi Avı:
    Sağol abi, duaların benim için baştacıdır, her ne kadar bazı dostlar kıymetini bilmesede, ben bilirim, bu arada sen hala Murat ustalarımla berabermisin?;):)

16. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Bol buldum diye Allah ne verdiyse yapmayasın. Limitlere dikkat et, 21 cm boy, azami 5 kg.:cool:

:D :p

Dün geldim, memleketteyim şimdi.

17. kilicbey

kilicbey İsmail Kiliç

En İyi Avı:
    Sen söylersinde ben unuturmuyum abi;) desene hasretlik bitti.:)

18. carp

carp Mehmet

Abi nasıl gitti av?

19. kilicbey

kilicbey İsmail Kiliç

En İyi Avı:
    Merhaba Mehmet, bende raporu yazıyordum.

Gümüşyakada olta atmayı yada denize girmeyi düşününler bu isteklerini en az 15 gün ertelesinler, sahilde dalgaların sebep olduğu yıkımı giderebilmek için yapılan istinat duvarı nedeniyle deniz çamur deryasına dönmüş , hava poyraz yaparsa Aksu sitesinin o taraflardan denize girmek mümkün, olası lodosta ise tüm sahil çamura bulanabilir.

Cuma akşamı saat 22.00 da ancak olta atabildim , saat 24 de kadar oltamı 1 adet eşşek istavritinden başka ziyaret eden olmadı , yıllardır o bölgede olta atarım ilk defa kıyıdan istavrit aldım:cool:Cumartesi saat 14.00 ten itibaren yaptığım av neticesinde 1 . adet 36 cm lik ispendek ve 3 ispari haricinde ziyaret eden olmadı

Bu arada bende acayip amele gibi yanmışım.:p:p:p:D:D

20. kilicbey

kilicbey İsmail Kiliç

En İyi Avı:
    Bu akşam yine sahilde olacağım.