Gunlerden bir gundu1(22 kg baligin oykusu)

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında Huseyin Alp Arslan tarafından paylaşıldı.

1. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish

Gunlerden bir gundu. Tipki dun gibi hatirladigim gunlerden bir gundu. Zeki Baba'yla sabahin karanliginda limanda bulustuk.Teknesi Orfoz'da herzamanki o sogukkanli, tepeden bakan kendine guveniyle bekliyordu.Hava temiz, deniz karincalarin su icebilecegi kivamdaydi. Malzemeleri ve yemleri yerlestirdik. Yolculugumuz Auckland limanina 2 saat mesafede Great Barrier Adasina.Saatte 17 -20 knot yapan 6 m fiberglass teknemizle.Yavasca dubalardan ipleri cozup rolantide koyverdik liman cikisina. Icimde ki o tatli, ilik yasama sevincini ben hep bu gunlere saklarim. O gun o an nerdeyse artik agzimdan tasacak.Boylesi guzel,soz vermis sartlar zor bulunur deryalarda. Fakat facayi bozmamaya calisiyorum.Serde Bogaz balikciliginin raconu var. Sevincimi zekinin soguk vakur edasini odunc alarak sakliyorum. Limanin guvenlik sahasindan cikiyoruz ,boguk bir haykirisla 200 beygirimiz sahlaniyor.Haydi rastgele!Onumuz acik deniz degil, acik okyanus! Karanlik zift olmus, gerimizde kalan isiklari bile buluyor, birer birer insandan ne kaldiysa siliyor. Denizciler bilir o ozgurluk duygusunu, yildizlar ve yakomozlarin arasinda benligin yok olusunu. Teknemiz yararken engini, basi bir ritim tutturmus vuruyor dengini. Adranalin damitmis bir kamci olmus nem varsa.
    Ansiz, bizim gibi yalniz gocmen bir dalga, terso olmus, bir tokat atiyor bordamiza. Sendeliyorum Zeki Babanin tarafina.Gulumsuyor, alayci. Sever beni ignelemeyi. EEE nede olsa Sultanlarin denizinden gelme oltaciyiz.Bu isi her zaman ask icin yaptik, ask icin yapacagiz. Onun gozlerinde tatli deli bir zuppeden baska bir de sevgiyim. O ise Ege'ye baskaldirmis, felegin bilmem kac sillesini bukmus eski bir paragatci. Ekmegine kulaclariyla tutunmuslardan. Boyle olunca aramizda hep tatli bir cekisme, bir taslama. Sag eli dumende sol elini dostca kelepceliyor omzuma. "Sustun be Alpim! Patlat bir siir sizin oralardan..." "Paragatci" deme... Saklar kendini, oylesi emreden, maco yalcin kayanin ardina. Uzanirsan, cikarsan o deli yamaca, bir kalbi pamuk , bir tarih, bir siir asigini bulursun kuytuda.Neyse..Emir buyuk yerden geldi deyip kukruyorum, simdi gunesin sadece kavunici bir cizgi oldugu ufka."Bin atli akinlarda cocuklar gibi sendik/ Bin atli o gun dev gibi bir orduyu yendik./ Haykirdi ak tolgali beylerbeyi , 'ilerle!' / Bir yaz gunu gectik Tuna'dan kafilelerle!...." Dokuluyordu cagil cagil aruz dizeler dudaklarimdan, zaptediyordu simdi Pacifigi Yahya Kemal'den kalan.Biz degildik de kimdi o akincilar! Bak iste.. Bir degil ikiyuz beygiri almisiz altimiza,doludizgin kosuyoruz bu yabanci sularda.Dedim ve irkildim birden ,bogazim burkuldu. Icime dogdu bir sey, kalbimi yumdu. Zeki Baba! "Zafer eksik!" Bugun siradan bir gun olamazdi. Mujdeler olsun! zafer bu gunun yuzune saklanmisti. Zeki artik dayanamadi...Patladi kahkahalarla.."Ahh be Alpim, sen icmeden sarhossun!"Nesi var icmeden sarhos olmanin? Baki kalan bu kubbede bir hos seda imis.Herkes dertte, herkes kederde! kimseden kalmayacaksa benden kalsin o hos seda bu arza, bu ummete.
    Iste boyle harala gurele, zinciri kirdik geldik gelecegimiz yere. Gun acmis ,Ada butun ihtisamiyla pamuktan bir sis yumaginin icinde sabah mahmurlugunu atiyordu.Yol kestik, adanin sagina dogru suzulmeye basladik.Gelgitin en yuksek noktasina 2.5 saat vardi. Su da gunle uyanmis, akintiyi doruga cagiriyordu.Zeki
    buralari avucunun ici gibi bilir. Bir de her kose bucagi haritalardaki ismiyle degil
    Egenin cismiyle transforme eder. Mesala "Efendim surasi Kokana Taslari, burasi
    Guvercin Cukuru, orasi Yelken Kaya..." Baba dedim, "Sen iyi aya gitmedin, Allah(CC) muhafaza Alacatiyi oraya da gotururdun." Gulumsedi.." Hadi vidi vidi etmede basa firla, demir atacagiz." Yaklasik 100 m ilerde su derinlerden cikmis bir yekbare kayaya sakin kopuklerle yaslaniyordu. Avlagin boylesi samda kayisi.
    Zeki Tekneyi duzeltti, dikkatlice ciktigim basustunden kaptigim demire "Koy ver"dedi.Sessizce saldim onu duru derinlere, kalamayi ayarladim, caktim kazik bagini.Is tamam.Tekne nazli bir kiz gibi eteklerini topladi, efendice yerine coktu, basini verdi sulara.Gozlerim tariyor...Simdi her sey bir baska dilden konusuyor.Takimlar cikiyor, duzen kuruluyor. Ses yok..Her sey pur dikkat , gozler tariyor.Bir catal kuyruk dalacakmis gibi yapiyor, bir kac marti bicak acmis, gokte voltaliyor. Suyun her kivrimi, her rengi, her hareketi, her sesi
    simdi birer harf olmus okunuyor.Gozler tariyor..Gozler tariyor..Gozler bir anda aradigini buluyor ve balik bulma cihazina takiliyor(!).Ehh Tufek geldi mertlik bozuldu durumlari."Zeki Baba 23 metre ve bir fare bile yok." diyorum.Dememe
    kalmadan gokten gelmeyen iki uc damla dusuyor suya. Kayanin akintiya yaslanmamis tarafina.Suyun yuzunde inceden su cemberleri merkezinden uzaklasarak buyuyor. Bir gorunup bir kaybolan belli belirsiz civildasmalar takip ediyor bunu.Suyun tenine bir anda jilet atiyorlar sanki.Ciziliyor..Sukurlar olsun..Gozler hala ise yariyor.Makinasi uzerinde, hafif, esnek bir kasik kamisi kapiyorum.Mahpuslu firdondusune, olta kutumdan cikardigim iki 5.0 numara celik ignenin ardi ardina baglanmasindan yapilmis 40 cm firdondulu kostegi oltaya mahpusluyorum.Ince bir sardalyayi ilistiriyorum ignelere. Kursun yok..
    Kayanin ardina dogru firliyor yemim telasla.Bingo ..Suruyu urkutmeyecek bir
    noktadan is basi yapiyor.Yavas yavas oltayi sararak yemi atak noktasina tasiyorum.Sular karisiyor.Ustunde.Tasma.Makina ciglik cigliga bosaliyor.Kamis
    bir yay simdi..Beni Zeki takip ediyor. Makinanin rezistansini artiriyorum.2-2.5 kg
    iki Kahawai (arripis trutta) tekneye aliniyor. Livara koyarken, "Bunlar cok buyuk yem olmaz "diye diye dusunuyorum ama Zeki baska fikirde.Yemleyip devam ediyor isine.Ben de hizla donuyorum aksiyona. Yarim saat icinde ayni buyuklukte 5-6 Kahawai daha katiliyor. Umutsuzum "Zeki Baba ne yakalayacagiz bunlarla? diyorum. Kopekten baska hangi baligin agzi 50-55 cm koc gibi baliga acilir. "Sen merak etme" diyor. Kahawailari canli tutmak icin daha fazlasina tenezzul etmiyoruz. Artik zamani.Yemlerin buyuklugune duydugum kaygidan baska her sey yerli yerinde. Baba bir Daiwa Sealine cikrik makinali Sheakspear Ugly Stick kamisi kapiyor.Ben balonu sisiriyorum.8.0 Gamakatsu canli yem ignesi 3m 60kg'lik bedene baglaniyor.Takimin ana misinasi
    10 kg. Firdondunun uzerine balonu takiyoruz.Pesinde oldugumuz okyanusun zeybegi Kingfish (Akdenizde kuzu diye taninan baligin ikiz kardesi ama aynisi degil.Bu seriola lalandi.Akdenizdeki seriola dumerili) balonlu olta suda canli yemle gezdigi icin bir tekneden iki balonlu olta kullanilmaz.Kisa surede bir birine girerler. Yarim saatlik aralikla oltanin basina sirayla birimiz gececek.Edebimiz buyuk olanin ilk sirayi almasi.Zeki Livardan cikardigi en kucuk kahawai'yi sirt yuzgecinin baslangici, ense diye tabir ettigimiz yerden tek bir saplamayla igneye ilistiriyor.Yemin en kucugu en az 50 cm.Olmaz bu kadar diyorum.Bizim parakataci oltanin dengesi diye bir sey bilmiyor diyorum. Kingfish bir seydir ama azman kingfish bambaska bir seydir.Kismetin bu kadarini ilk kingfish avimda nerden bulayim?Zeki hic orali degil, sallandiriyor teknenin ardindan canli yemi, yem ozgurlugunu kavustum saniyor, fisekliyor.Balonu parmaklarimin arasindan kapip suya ulastiriyor."Attim agzina girsin bogazina! da baba, tunel mi bu bogaz?Balon tekneden yedi- sekiz metre otede. Yemimiz dinginligini buldu.Zeki
    kamisi teknedeki deliklerinden birine yerlestirip, "Hadi kahvalti vakti"dedi. Oturduk nevalenin basina.Benim gozler balondan ayrilmiyor." Hadi guzel Allahim(CC) rast getir.Kismetimizi ver bize."Zeki Baba hem parakataci hem de
    Nazim, Ahmet Arif delisi.Gozlerim balonda, basladim mirildanmaya."Akiyordu su gosterip aynasinda sogut agaclarini/ Salkim sogutler yikiyordu suda saclarini....Oylesi bir baris oylesi bir huzur sardi tok bedenlerimizi her misrada.Unuttuk herseyi.Gurbeti, gocmenligi, yalnizligi hasreti.Sicak cayi yudumladi eksiksiz dizeler."Birden bire bir kus gibi/ vurulmus gibi kanadindan..." Pattttttttt! Sapsal suratlar bir saniye bir birinin gozunde kilitlendi. Biranda o gozler durumu kavrayan pariltilar yandi."Balon patladi!" Kamis deliginde sekiz olmus. Cikrik car car koyveriyor. Zeki oltayi kapmadi, oltaya pence atti.Hemen
    iki cok saglam bir tasma cakti. Balik ustunde. Gimbal kemer yok! Saplamis dipcigi koltuk altina. Ama kamis kipirdamiyor.Esikte.Zeki Baba jimde 100 KG Bench press basan adam. Her kafada sanki Mike Tyson'dan aparkat yiyor.Keyfe bak.Ve sonra "snapppppppppp" iste bu kadar. Zeki Baba elinden elma sekeri alinmis cocuk gibi oyle bosalan kamisla kalakaldi.Kingfish 1-tekne 0. Pektabiiii... gene faca bozulmayacak. Guleyim mi agliyayim mi bilemiyorum.Takim kutusuna kosdum. "Ahh..Domuz parakatci, kacirdi baliklarin sahini.Bilmez bu dugum atmayi.Ona ne Ilhan, ne de Zait Reis el degdi.Birdaha gelir mi bu sans. Ama gelirse senin olum, senin! Bunlar suru gezerler. Haydi mohikanlarin sonuncusu, senki Bogaz balikcisi,onun son saltanatinin cocugu, tacsiz veliahlarindansin, gucendirme reislerini. Goster uc bin yildan damitilan hunerini".Iste boyle yaratiriz super egomuzu. Genelde de pislik olur saciliriz etrafa. Ve gercek ders tekrar hatirlandi."Anda kal, birak benligi.Altarafi bir balik, kanitlayacagin hic bir sey yok."Bununla sesler sustu. 8.0 igneye ozenle dugum atildi. Yeni bir balon sakince sisti, baglandi.Kismete teslim olundu.Yem tekrar ise kostu. "Zeki Baba, canin sag olsun!olur boyle seyler, asagisi taslik, zedeliyor misinayi." Patttttttt! Ey guzel Allahim(CC) bu kadar mi cabuk!

Arkasi bolum 2 de.
    Yukaridaki linkden baligin resmine erisebilirsiniz.

2. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Gunlerden bir gundu (bolum2)

Kamis sanki asagidan bir el cekiyormus gibi hic kasilmadan egiliyor.Yavas yavas. Kamisi elime aldim. Herseyde saglagimdir ancak balikta solak. Eskiden ingiliz makinalarinin hepsi soldan kolluydu ve bu kolda sabitti. Kamis oltayi sagdan idare edip, soldan makinayi kullanmaya alisdim.Elimdeki cikrik makina saglaklar icin.Ne yapalim, bu is boyle olacak. Hic tasma vurmadim.Balik nasil olsa uzerinde. Kacsaydi coktan kacardi.Kiskirtmaya gerek yok.Kamisa sadece guzel bir kemer verdim.O zaman ilk defa gercekten kiminle dans ettigimi anladim. Maasallah kipirdatamiyordum musibeti. Sanki oltayi bir denizaltina takmisim,oyle banamisin demeden gidiyor. Rezistansi hafifce kistim.Cok dikkatli olmaliydim aksi takdirde misinayi patlatirim.Gene "bana misin!" demiyor.Makaradaki 350 m misananin 150si coktan gitti.Zeki sag olsun gozle kas arasinda demir aldi ve tekneyi akisa birakti. Boylece balikla aciga kayaliklardan uzaga ciktik.Ama zeybek ya ! Bir orda bir burda.Simdi en korktugum, ters yone donup kiyiya dogru kacmasi.Boyle bir ani donuste misinayi teknenin omurgasina yada pervanesine kaptirabilirim.Tam dusun dugum gibi hic affetmek yok.Direk daliyor ,kiyiya dogru yon degistiriyor.Hic bekletmeden kamisin basini suya daldirarak soldan saga geciyorum.Fakat nerdeyse kamisi elimden kacirmak uzereyim.Simdi olay durup durup cok saglam kalkislara dondu, bel-mel birakmiyor.Neredeyse "Zeki yetis!' diyecegim.Ama
    erkeklige $*# surdurmuyorum.Son gucumle kamisin ucunu kaldirdim, baligin kafasini tekneye cevirdim , ve "kaldir, indirirken bosluk vermeden topla" teknigiyle misina kazanmaya basladim.Bileklerim, belim, dizlerim isyan ediyor.
    Balik su anda bir yaprak gibi sizilarak geliyor.Bunun onu dinlendirdigini biliyorum.
    Bu sartlarda 100m kadar sardirdim.Ama topukladi topuklayacak,icime doguyor.
    Muneccim degnegi dokunmus ,aninda makina gene trene takilmis gibi bosaliyor.
    Kamisi kirdim kiracagim.Kupesteye cokertiyor beni.Neyseki bu sefer 30-40m kisa ama gayet saglam bir kosu.Tekrar misina kazaniyorum.Simdi gene yalpaliyarak ,suzulerek genis cemberlerle donerek geliyor.Baligi gorduk gorecegiz. Gozumuz suda.Cekmeye devam.Zeki kupesteden egilmis bakiyor.
    bir anda bir cakinti goruyoruz.Gene topukluyor.Gene kamis sekiz ,gene kupestede patliyor vucudum, ancak bu sefer bunun son oldugunu biliyorum.10m gitmeden "pes" ediyor.Gayet dikkatli sararak donduruyorum kafasini. Bir anda dipte gunes doguyor , "wauw bu balik nerdeyse benim kadar."Muhtesem bir balik.Firdonduye kadar misinayi topluyorum.Firdondunun gerisine Zeki uzaniyor.Guclu, uzun fakat sakin kulaclarla bedenin uc metresi ellerinde tukeniyor.Parmaklarini baligin galsamalarina sokup ,Efe sokuyor zeybegi kupesteden iceri.Garip bir dinginlik var."22-23kg'dan assagi degil diye tahmin yurutuyor Zeki.Evet! Sular bugun bana guldu. Bu yasam boyu hatirlanacak bir hediye.Tam 45 dk surdu bu hadiyeye benim demek.Sukran doluyum herseye. Tekrardan kerterizimize donuyor, demir atiyoruz.Zeki
    2 deneme daha yapiyor, ikisine de hic bekletmeden yapisiyor zeybekler. Ikiside patlatiyor.Kingfish 3-Tekne 1. Bu baliklara ve bugun bizi secerek onurlandiran
    hediyemize saygi yukluyuz. Muhtesem bir gune ve ona ait herseye hoscakal diyerek topluyoruz demiri.Cikiyoruz donus yoluna. Ben bitiremedigim siire devam ediyorum."Atlilar, atlilar,kizil atlilar./Atlari ruzgar kanatlilar/ Atlari /at / Ruzgar kanatli atlilar gibi gecti hayat./

Gunlerden bir gundu. Vatandan uzak. Evimize donduk boylesi bir oykuyu icimizde saklayarak.

3. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Bu sefer eminim oldu.

[​IMG][/URL][/IMG]

Iste Zeki Baba. Hatamizi affettirelim.Zeki Baba Yeni Zelanda da basarili
    bir is adami ve gariplerin siginagidir. Sadece iyi bir balikci degil, ayni zamanda buyuk bir denizcidir. Hayatta yon kabiliyeti bu kadar keskin bir tane daha insan gormedim. Bir keresinde yine Great Barrier adasindayiz, sis basti. Goz gozu gormuyor.Bir basti tekneyle, okyanusta kolay degildir,2.5 saat sonra cizilmis gibi Auckland limaninin onundeyiz."Pes" dedim, "bu kadari da olmaz".Onun sayesinde tuttum o hediyeyi. Zamaninda demiri acmasaydi o kayalarin icinde, o baligi cikarmak biraz hayal olacakti. Burdan bir kez daha kendisine tesekkur ediyorum. Allah herkese onun gibi dost versin.

Bu maceramizin ilk paylasimindan sonra "Bu guzel site icin daha ne yapabilirim?" diye sordum kendi kendime... Ilhamlar geldi...Pek cok hazirliga girdim." Neler gondere bilirim? Katkim ne olabilir?" diye. Yavas yavas bir ton konu cikiyor.Hepsi yillar yili el emegi goz nuru koklere dayaniyor.Balikevi.net'in tum uyelerine armaganim olur insaallah. Ancak herkes gibi benim de hayallerim var. Bu da balikcilikla ilgili yazdiklarimi once burda, sonra bir kitapta toplamak.Herhangi bir ticari beklentim yok. Ancak bir baska gurubun, bunlari kendi sitelerinde yayinliyabilmesi ve hatta cikar saglamasi, once bana, sonra bu sitenin organizatorleri ve uyelerine haksizlik olur. Bu yuzden sizden yardiminizi talep ediyorum. "Balikevi.net'e gonderdigim butun yaratici urun ve calismalar, sadece Balikevi.net uyelerinin yuksek goruslerine ve samimiyetine sunulmustur. Sadece bu sitede sunumu ve bu sitenin amaclarina katki gozetilmistir, benim acimdan bu amac, Turk balikciligina ve dogal hayatina hizmettir. Paylastigim metaryallerin butun haklari sahsima aittir, benden izinsiz bir baska sitede veya yayin organinda veya her hangi bir ucuncu kisi tarafindan butunu veya bir kismi kullanilamaz, yayinlanamaz, kopyalanamaz. Bu calismalarin hepsi diger paylasimcilarin oldugu gibi bu sitenin uyelerine armaganimdir." Bu konuda aksi bir uygulamaya sahit olursaniz lutfen tarafima bildirmenizi rica ederim.
    Tum dostlarima, sevgi ve saygiyla arz ederim.

4. CIneKoP

CIneKoP

Favori Kamış:
    MITCHELL Pro8000/ Lineaeffe 3,90/ + AlbaStar 3,5/ Daiwa GS9/ Misina Kurşun vs ;)
    En İyi Avı:
    Kofana(1990-1998) -Palamut(2006)-Martı(2003 o hala gözküyüzünde;))
    Selamlar çok güzel yazmışsınız Tebrik ederim :)

Resim için resmin üzerine gelip sağ tıklayıp özellikler dediğinizde adres kısmında çıkan linki kopyalıyıp .[​IMG] noktali yere yapıstırırsanız (başında nokta olmadan) sorun kalmaz ;)

5. ege

ege

Favori Kamış:
    hepsi
    En İyi Avı:
    .
    anlatım çok güzel teşekkürler.
    iyi akşamlar

6. diren

diren Diren

Favori Kamış:
    şeker kamışı
    En İyi Avı:
    Hayallerim, aşkım ve çipuram.
    Bu ne güzel bir anlatımdır Alp bey...
    O günü birlikte yaşamış gibi kendimi yanınızda, hemen ötenizde hissettim. Her misina kazanışınızda sabırsızca "hadi! hadi!", her kaybedişinizde "haydaaa!" demem bundan olsa gerek...
    Off, yoruldum valla, eee kolay değil 22 kiloluk kingfish tuttuk birlikte. Ben biraz dinleneyim. Çay kalmış mıydı? :rolleyes: :)

7. abir

abir

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 8
    baştan sona aralıksız okudum. resmi göremedim ama neredeyse o günkü havayı teneffüs ettim. tebrikler.

8. Evet oldu...:) :)

9. Bu balığa bakarken besmele çekmek lazım valla :)
    Bu ne ya, abi biraz kış kışlayın şu balıkları bu tarafa gelsinler :D

10. amatörötesi

amatörötesi

Favori Kamış:
    2 kamış 2 makina detaylara girmeyelim
    En İyi Avı:
    Kocaman kocaman istavritler
    Çok güzel balık
    Çok güzel av
    Çok güzel anlatım

ne yalan söyliyeyim ben de çok güzel okurum.;)

Tebrikler üstad. hem yazarlığına hem avcılığına.

11. SERKANMHS

SERKANMHS

Favori Kamış:
    OLTA,
    En İyi Avı:
    KARAGÖZ 300-500 GRAM
    süperrr

arkadaş bu duygu müthiş olsa gerek haliyle okyanus farkı :) ee atalarımız ne demiş yakalayacaksan büyük denizde yakala :D :D :D birazcık değiştirdim. Hem anlatım hem foto süperrrr allah bizede nasip etsin böylelerini ;)

12. fatmaumutt

fatmaumutt

Ben hiç balığa çıkmadım ama

Ben hiç balığa çıkmadım hiç" rast gele "demedim hiç bir zaman oltanın ucuna takılmıs bir av ile mücadele de vermedim ama bu yazıyı okurken kalbim en az sizin ki kadar hızla hevesle atdı sizin kadar heyecanlandım Çok güzel ve özeldi anlatımınızla da renk katmıssınız bence

Tesekkürler

13. MuratReis

MuratReis

Favori Kamış:
    LineaEffe Atlantica ve Daiwa Emcast 5500
    En İyi Avı:
    Lüfer (Tartmadım)
    sunum harika okurken senin yerinde kendimi hissettim coştum bir an mukemmel bir av boyle guzel nice avlara tebrikler ve bereketli avlar

14. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..
    Yeni Zellanda 1 -2 , Yeni Zellanda 1 -2 , Kalkıyor , kalkıyor..

Hüsayin Bey, inşallah ev büyüktür, bu kadar misafiri ağırlamakta zor:D Bizim ekibin şakası yok;) Daveti hemen değerlendiririz biz:D..
    Zaten sürekli seyahat eden, davetleri değerlendiren arkadaşlarımız mevcut:)..

Çok güzel bir av olmuş, tebrikler..

15. carphunters

carphunters sebahtin

Favori Kamış:
    shimano, fox, kryston, jrc, korda, esp, garmin, nutrabaits, pelzer, chub
    Tebrikler üstad sizin gibi üyelerin bu forumda olması bizim için bir şans paylaşımlarınız daimi olması dileğiyle

16. MGB

MGB GOKHAN

Favori Kamış:
    Kamış olta, yapay yemler, sırtıyı pek severim :) ...
    En İyi Avı:
    Umarım yakında İRİ bir LEVREK :)
    Alp Bey,

Sizi 3 kere tebrik etmek istiyorum, ilki bu harika nefes kesici anlatımınız için,
    İkincisi, böylesi harika bir av yaptığınız için...
    Ve son olarakta Zeki baba ile aranızda ki bu muhteşem dostluk için...

Sizi tebrik ederim.

Bizde geçtiğimiz Kasım ayının 24 ünde böyle bir ava imza atmıştık... Bizim kuzu diye tabir ettiğimiz sizin balığın ikizi ile ilk defa o gün tanıştık, sizin heyecanınızı çok iyi anlayabiliyorum.... Muhteşem bir balık...

17. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Bu güne kadar hayalini kurmadığım ve kuramayacağım müthiş bir av :) Ama hikayesi gerçekten çok etkileyici, sürükleyici ve defalarca okuduğum Abdullah Ziya Kozanoğlu' nun romanlarından birinin içinde buldum kendimi. Sizi canı gönülden tebrik ediyorum, bizlere duyduğunuz saygı ve gösterdiğiniz emek için :) Paylaşımlarınızı bekleyenler sırasının, en başında olacağım bundan sonra :) Teşekkürler :)

18. 3182

3182

hafta sonu yapalım bi yeni zellanda avusturalya organizasyonu günü birlik
    :)):D

19. muratuysal

muratuysal

Favori Kamış:
    olta (zıpkını sevemedim)
    En İyi Avı:
    yayın 12 kg.
    vallahi bravo canı gönülden tebrik ederim hüseyin abi nefesim yetmedi valla tebrikler daha nicelerine dileyesim saygılarımla

20. serhatcenk

serhatcenk

Kayıp kişi sen nerelerdesin?