Güvercinlik çipura Raporu

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında ALOS15 tarafından paylaşıldı.

1. ALOS15

ALOS15

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Çipura 1.5 kg
    MERHABA ARKADAŞLAR
    2.6.2007 iki arkadaş saat 05:00 yola çıktık.07:00 avlağımıza vardık.İlk oltamı mamun takarak attım.Hemen vuruşlar başladı ama küçük balıklar.İkinci oltamı hazırlayıp yem olarakta kalamar takıp attım.Tabiki yine küçük balıklar yemi yedi.Tekrar kalamar taktım ve attım.Epey bir süre hareket oladı.Bu arada diğer oltamı mamun takıp attım ve onla uğraşırken diğer oltanın zili hafif çaldı ve o meşhur çipura vuruşunu yaptı.Nasılmı kısa sert ve net.Oltamı elime aldım ve tasmayı attım.Başladım sakin sakin çekmeye gelirken tabiki sizlerinde bildiği gibi kafa atmaya başladı kıyıya getirince bir hamlede karaya aldım.Yaklaşık 350 Gr
    Bir müddet sonra arkadaşım bir tane lidaki yakaladı.Sonra domuz balığı yakaladı.Bu arada ara sıra trokanyada geliyor.Bildiğiniz gibi trokonya zehirli bir balıktır.Trokonyaları penseyle tutup oltadan çıkardıktan sonra zehirli iğnesini kesip fleto yaptım.Sonra derisinden ayırıp yem olarak kulandım yine trokonya yakaladım.Arkadaşın yakaladığı domuz balığının derisini yüzüp yine yem yaptım.Bu yemlede ismini tam bilmediğim tahminen kuzu veya istavrit yakaladım.250 Ğr. civarında 1 adet.
    Avımız çok verimli geçmedi ama yinede boş dönmedik.Herkese iyi avlar.Sizlerde av raporlarını paylaşırsanız sevinirim.

2. araştırıcı

araştırıcı Levent Bekir

En İyi Avı:
    akya

Merhaba;
    Hep tane ve gr yazmışsınız..... AVLANIRKEN VE YAKALADIKTAN SONRA HİÇ KEYİF ALMADINIZ MI?:confused:

Afiyet olsun..:)

Rastgele...

3. derya__kuzusu

derya__kuzusu Manyak Müjdat :)

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 4,5 kg.-4,kg.Lambuka

Ama fotoğraflı tabiki ,Değilmi.;)

4. ALOS15

ALOS15

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Çipura 1.5 kg
    çipura

Merhaba levent
    Tabiki zevkde keyifde aldım.Yoksa 1-2 balık için özel arabamla 240 Km yol yapmam.

5. ALOS15

ALOS15

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Çipura 1.5 kg
    Çipura

Merhaba Müjdat
    Fotoğraf koyamıyorum.Çünkü fotoğraf makinasını götürmemiştim.Yakaladığımız balıklarıda arkadaşa verdim.Yani evdede çekme şansım yoktu.

6. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    Ali Osman kardeşim eline sağlık ben senin diğer av resimlerini bildiğimden bunuda görmüş kadar oldum :)

7. tommasi

tommasi evrim ertik

Favori Kamış:
    olta,Yengeç
    En İyi Avı:
    Çipura 3.2kg
    osman abi fotorafın önemi yok ,Sen o zevki tattıysan yeter zaten.. paylaşımınıda yapmışsın zaten ama fotoğraf olursa tabi iyi olur :).Güvercinlik iyi çipura yapar bilirim ..Kısmet inşallah bi daha ki sefere daha çok yakalarsınız...

8. Af buyur:confused: :confused: :confused:

Biri anya biri konya ,ne iş :rolleyes: :D :D

9. West_1979

West_1979 Mustafa KARATAŞ

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    ANKARA TEAM
    teşekkürler paylaşımın için

10. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    paylaşım için teşekürler

11. ALOS15

ALOS15

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Çipura 1.5 kg
    Çipura

Merhaba Canazor
    daha önce yanlışlıkla tekneden avcılık bölümüne kıyı avı raporu yazmıştım.Tespitin doğru.En son raporuda oraya yazmıştım.sonra başka arkadaşlarında paylaşacağını düşünerek esas yerine tekrar yazdım.Bundan sonraki kıyı av raporumu kıyıdan avcılık bölümüne yazacağım.Eskisini taşımaya çalıştım yapamadım.paylaşmak dileğiyle herkese rastgele.