Haberiniz Var mi(izmit)

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında srcn.41 tarafından paylaşıldı.

1. srcn.41

srcn.41

Favori Kamış:
    Milennıum 60 ve Beta 60 Albastar makina,dragon ve discovery kamiş,el oltası,hassas kamiş
    En İyi Avı:
    Resimdeki eşkina,İstavrit,lüfer,zargana,meszgit
    Göl macerası yapacazda av yasagı varmı kıyıdan avlanacaz çadır filan kurmak istiyoruz arkdaslarımla hem kafa dinleme hemde balık tutmak istiyoruz ama şu sıralar yasak varmı yardımcı olurmusunuz?Birde göl veya baraj yakınına çadır kurmak yasakmı böyle birşey duymuştum?
    Jandarma kontroller yapıyormuş ne gibi şeyler istiyor? amatör balıkcı belgem var yeter mi? Arkadaslarımın yok onlara ceza verılır mı?

2. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    kardeş nerede avlanacak ve çadır kuracaksın
    avlanmayı düşündüğün balığın cinsi ne _?_?

3. West_1979

West_1979 Mustafa KARATAŞ

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    ANKARA TEAM
    balık cinsini ve yerini söylersen seni serdar gidcedeğin gölde ağırlar bile:D :D :D

4. srcn.41

srcn.41

Favori Kamış:
    Milennıum 60 ve Beta 60 Albastar makina,dragon ve discovery kamiş,el oltası,hassas kamiş
    En İyi Avı:
    abi sazan aynalı sazan kambursazan(galba böyle bi cins varsa bu yada yanliş duydum) oklama filan abi gitcegim avlak yeri hakkında bilgim yok fazla
    ama sazan ve sazan çeşitlerinin çıktıgını bılıyorum.Birde gece avlancaz serin serin

5. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası

ok çok güzel
    şimdi aşağıda kilinke tıklıyor ve aradığınız bilgilere bu linkte cevap alıyorsunuz
    bulamadığınız birşey olursa yeniden yazarsınız şimdilik hayırlı geceler;)

http://www.balikavi.net/dokuman/sirkuler372.php#bolum3

6. Bozüyüklü

Bozüyüklü

Favori Kamış:
    4 metre karbon makaralı
    En İyi Avı:
    2 kg sazan,1 kg alabalık
    yurdumuzun bazı bölgelerinde yarından itibaren yasak kalkıyor,ancak sen Kocaeli civarında avlanacaksan bizim gibi 1 temmuzu beklemelisin kardeşim.şafak:15 bitmezzz.:D

7. srcn.41

srcn.41

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Peki abi çadır kurabılırmıyım göl kenarına jandarma bir problem yapar mı?
    jandarma ne gibi denetim yapıyor yanımda belgesi olmayan arkadaşlarım var onlar onlara problem teşkil eder mi?

8. murat41

murat41

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    vatoz 46,7 kg
    kocaeli için istediğin her şeyi bana sorabilirsin kardeşim:D her tarafı gezer vede çok iyi bilirim;)

murat41
    1969

9. srcn.41

srcn.41

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Abi şu an hangı balıgı tutabılırim gölde çadır kurcaz gece avlancaz bı sorun olur mu? avlak yerımız bu kandıra deli veliler köyü,taşköprü civari filanmış bilgim yok bu yöre ile ilgili

10. simendifer

simendifer Sennur

Kocaeli’de avlanmanın tamamen yasak olduğu yerler

Yuvacık göleti.

Kocaeli’de avlanmanın kısmen yasak olduğu yerler

İzmit - Yanıkdere - Altınoluk yaylasından Karadere’ye birleştiği noktaya kadar 4 km. kısım

İzmit - Serindere - Tahtalı yaylasından Yuvacık barajına kadar 15 km. kısım

İzmit - Sıcakdere - Yalova-Kocaeli il sınırından soğuk dere ile birleştiği noktaya kadar 5 km. kısım

İzmit - Soğukdere - İzmit Büyükşehir Belediyesi içme suyu deposundan Değirmendüzü mahallesine kadar

Balıklaya Deresi - Denizli ve Mollafeneri köyünün güneyinden Dilovasına doğru Balıklayalar Piknik alanının bir km. güneyine kadar

1 - Öncelikle yukarıda belirtilen, avlanması yasak olan bölgelere gitmemelisiniz.
    2 - Sazan sezonu, Kocaeli için 1 Temuz tarihinde açılacağından, avlanmak için o tarihi beklemelisiniz.
    3 - Tırıvırı, serpme ve ağ kullanmamalısınız.
    4 - Çadır kurmak için bazı yerlerde izin vardır, bazı yerlerde ise yoktur. Bunu bağlı bulunulan jandarma karakoluna sorarsanız sizi daha net bilgilendirirler.
    5 - Amatör balıkçılık belgesi almak ve avlanma sırasında yanınızda bulundurmak zorunluluğu yoktur. Ancak yanınızda bir sirküler bulundurmanızda yarar var. Keza jandarma sizden belge isterse, bunun zorunlu olmadığını o an ıspatlamak durumundasınız.
    6 - Şayet orman içi sularda avlanacaksanız, avlanma pulu (girişte ister istemez almak durumundasınız zaten) ya da orman içi sularda avlanma belgeniz olması gerekiyor. (orman içi sular, Orman bakanlığının milli park olarak değerlendirdiği bölgeler içindedir. Abant, Gölcük, Yedi Göller v.s.)

11. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    Faydalı bilgilerdi teşekkür ederim.

12. gokhan41

gokhan41

Favori Kamış:
    olta
    slm arkadaşlar ben daha yeniyim ve tatlı su balıkçılığına merak sardım ben kandıra kaymaz veya ishakçılar gölüne gitmek istiyorum ama elimde hiçbir belge yok belge almak zorundamıyım eğer almak zorundaysam nerden alıcam?

13. hidrojen

hidrojen mehmet

Favori Kamış:
    Buyuk Balık Tutmak için Küçük Balığı Suya Bırak
    En İyi Avı:
    Buyuk Balık Tutmak için Küçük Balığı Suya Bırak
    degerli arkadasım golcuk yolu uzerinde yahya kaptan karsısında tarım il mudurlugu var oraya bir adet fotograf ve 5 ytl vererek bu belgeyi alman mumkun

14. gokhan41

gokhan41

Favori Kamış:
    olta
    verdiğin bilgiler için teşekkürler peki sirküleri orda bulabilir miyim?

15. turkalyon

turkalyon

Favori Kamış:
    olta
    Herkeze selamlar vermiş olduğunuz bilgileri inceledim, bu belgede şamlar barajının avlanmanın tamamen yasak olduğu yazıyor. İki hafta önce pazar günü kıyamet günü gibiydi oltasını alan gelmişti, bende hazırlığımı yaptım yarın gidecektim bu şamlar barajı bilmecesine cevabı olan varsa sevinirim.

Son düzenleme: 26 Eylül 2007
  16. gülbaharlar

gülbaharlar gulbaharlar

Favori Kamış:
    el oltası, kamış
    En İyi Avı:
    13 kilo aynalı sazan
    serdar kardeşim linki tıkladım güzel konular çipuralarıda almışsınız bu arada helal olsun sana

17. simendifer

simendifer Sennur

Sevgili arkadaşım, bak burada gerekli bilgileri yazdım, önceki mesajları okumuyor musunuz ? Sirküleri de Serdar arkadaşım link olarak vermiş, dilersen yazdırıp yanına alabilirsin. Oralarda sirkü aramana ne gerek var değil mi ? ;)

http://www.balikavi.net/forum/showpost.php?p=233140&postcount=10

18. gokhan41

gokhan41

Favori Kamış:
    olta
    gölcük arabasına binilcek?

19. steelrock

steelrock Burak

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Mercan-Ağırlığı mühim değil,ben onun gelişini sevdim...
    Hayırdır Gökhan, yolculuk nereye ? :)

20. gokhan41

gokhan41

Favori Kamış:
    olta
    golcuk yolu uzerinde yahya kaptan karsısında tarım il mudurlugu ne gidicemde hangi arabaya binicem diye soruyorum