Hafta Sonu çeşme

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında AHMET ELBİRLİLER tarafından paylaşıldı.

1. AHMET ELBİRLİLER

AHMET ELBİRLİLER

En İyi Avı:
    AKYA 16,7KG
    Bu hafta sonu Çeşmede avlanmayı planlayanlar var ise denizde buluşabiliriz,tanışabiliriz.Genelde PAŞA limanı açıkları,ıldır,fener adası tarafında avlanıyorum.Bazen adaların çevresinde sırtı yapıyorum.Denizde gözünüze ilişirse teknenin ismi ALP 4,20m rota. HERKESE RAST GELSİN.

2. AKIN74

AKIN74

Ahmet Abi sana rastgelsin, kısmetli avların olsun...;)

Ama hafta sonu için kuvvetli rüzgar olacak diyordu tahminler, aman dikkatli olalım...:)

3. izmirli35

izmirli35

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    KIZIM ŞU ANDA 17 KİLO
    Ahmet abi şansın bol, iğnelerin keskin olsun. Bu hafta sonu bende uzun ada tarafını düşünüyorum ancak hava tahmini beni bayağı düşündürüyor, pazar günü rüzgarı izmir körfezi ve foça için 16-17 knot veriyor, tabii ki sen daha iyi bilirsin ama çeşme tarafında bu biraz daha şiddetli olabilir. Şansın açık olsun.:)

4. Evet Ahmet abi hafta sonu için hava durumu iyi görünmemekte. Aman kendinize dikkat ediniz.

5. bmutlu

bmutlu

Favori Kamış:
    asso,yozuri.prencess,rapala
    En İyi Avı:
    ILDIR 4 kg baracuda
    merhaba Ahmet abi bende devamlı ıldırda avlanırım ama bu hafta hava oldukca sert oralara gitmek imkaansız ama hava gusel olunca fenerin acıklarında karareis bogazının on taraflarına giderek iyi mercanlar alıyoruz ada fener cevresinde 2-3 tas var iyi karagoz verir arada fangri ve iskatraya da alınır, ada cevresinde birseyler oluyormu sırtıdan ne alıyorsunuz

6. reha

reha

Favori Kamış:
    DAM 160 ATP, MUSTAD 1522 NO:6,MUHABBET
    En İyi Avı:
    1.5 kg. levrek
    Aman Dikkat Firtina Bekleniyor...

7. AHMET ELBİRLİLER

AHMET ELBİRLİLER

En İyi Avı:
    AKYA 16,7KG
    Sevgili bmutlu ben PAŞA limani açiklarında iyi mercan karagöz alıyorum sırtıyı ise tüm ada cevrelerinde çekiyorum.Sırtı ileTURNA enderde olsa SİNARİT kasım ayındada 3-4 PALAMUT aldım.Bu sene ÇİPURAdan yana sansızım ne yemler denedim ne yerlere gittim toplam 6-7 taneden başka yok.Birde sitedeki dostların hava durumu ile ilgili uyarılarına sonsuz teşekkürler. Fazla uzaklara gitmeden genede çıkmak istiyorum inanın sert havalarda balık daha iyi oluyor.Tabiki hiç bir şey canımızdan önemli degil.

8. dobrad

dobrad

herkese selamlar çeşmede çipura mevsimi bitmiştir brnce artık çipura mordağan taarflarında ve hatta ordada son haftaları bundan sonra kuşadasında bolca bulunabilir.6-7 hafta önce herkes orkinos çiftliklerinden herkes çıkartıyordu şimdi kimse bağlanmıyor.yani ne olduda balık yok oldu neslimi tükendi hayır balık yöndeğiştirdi tüm dostlara sevgiler bu kriterleri göz önünde tutsunlar çünkü herkes çipura tutmak istiyor sonra hüsrana uğruyor ha bu arada bu hafta ıldırda hava sert diyorlar ama ben en verimli avımı bu hafta gerçekleştireceğime inanıyorum balık sert ve dalgalı havayı sever herkese hafta sonu bol şans

9. bmutlu

bmutlu

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    ILDIR 4 kg baracuda
    Ahmet abi çipra için eski orkinos balık çiftliğne baglanın orada cıkıyor genelde mamuna vuruyor ama arada yengeç ile alanlarda var ada etrafında sırtı yapmadım senelerdir oradayım ama denicem turnaya hava kararıken sanırım cekiyorsunuz yada dolunayda gece sinariti kac gr kursunlu takım ortalama kac metredea lıyorsunuz

10. AHMET ELBİRLİLER

AHMET ELBİRLİLER

En İyi Avı:
    AKYA 16,7KG
    MUTLU kardeşim sinarit için sardalya görünümlü alt tarafında 2cm kadar kırmızılık olan 12cmlik Yozuri kullanıyorum.Yozuriden sonra 2 kulaç geriye 75grlık sırtı kurşunu koyuyorum.Palamut ve turna için parlak sırtı kullanıyorum,yanlız 25cmlik çelik tel ile bağlıyorum,hazır olanlardan.Yarınki programıda iptal etmek zoruda kaldım.Bir hafta daha beklemek çok acı.

11. bmutlu

bmutlu

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    ILDIR 4 kg baracuda
    bizde bayramda ıldırda olucaz kısmetse buradan birkaca arkdas olucak bayramın 3. yada 4 gunu dusunuyoruz haberleşelim sizde cıkarsanız orada gorusebiliriz b ogaza yakın mercan avı yaparız

12. :)
    Benim takımlar sende hazır demi kardeşim....:) :)

13. AHMET ELBİRLİLER

AHMET ELBİRLİLER

En İyi Avı:
    AKYA 16,7KG
    Büyük bir ihtimalle bayramda bende orada olacacağım. Umarım görüşürüz.

14. lojistik45

lojistik45

Favori Kamış:
    Olta,Zoka,Kamış,Çıkrık
    En İyi Avı:
    Sinarit, Levrek,Çipura
    Ahmet bey, bu hafta çıkabildiniz ava.Çok setti çünki!

15. bmutlu

bmutlu

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    ILDIR 4 kg baracuda
    ayıp ediyon ahmet abi takımlar hazır, iğneler keskin, denizdeki balıklar bizim geleceğimiz için sabırsız :D