Hafta sonu Eskihisar..

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında skoylu tarafından paylaşıldı.

1. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Hafta sonu işler biraz erken bitince, Yunus'la dedik, hadi balık tutmaya gidelim.. Atladık Eskihisar'a indik. Milletin kovasında 5-6 palamut en az olanda.. Pek iri değil, Vanoz ile Palamut arası.. Alla Allaaa, ne iştir diyerek, tanıdık birine sordum..

Bizden bir - iki saat önce ki biz 2-3 gibi ancak varmıştık oraya, olmuş olay. Birden hamsiler suda sıçramaya başlamış, kendilerini kayaların üstüne atmışlar. Su 1 kulaç ya var ya yok, sahil, pek kaya filan da yok.. Millet amaney filan derken bakmış, palamutlar arkalarında, hamsiler önde.. Palamut iyice sokulmuş, millet bırakmış oltayı filan, kepçelerle hurra etmiş, palamut, hamsi ne bulduysa kovaya doldurmuş..

Şöyle suya baktım.. Aman yarabbi.. O ne gümüş bolluğu.. Denizin dibi görünmüyor. Gümüş tepeleme kıyıyı doldurmuş.. Dalgalar arada bir kabarıyor, bir sürüsünü kıyıya atıyor. Yunus aha baba balık diye topluyor. Geri kimini denize at, kimini yem yap.. Zira biraz açıkta gümüşler kızartı yapıyor.. Rapala vs. deneyenler var ama boş..

Benim zargana düzeneklerini açtım.. Bir kaç zargana çektim.. Yunus onlara "Dans eden balık" diyor.. Oyalandık işte onlarla..

Teke, midye ve karides yemli denemeleri başarısız oldu. Tık yok.. Ama hamsi yemli atınca bir iki tık oldu, yalan olmasın. Vurdu ama alamadık balıkları (balık idiyse). Çok beklemekten
    bir yengeç musallat olmuş, onu çektik.. Yunus'a oyuncak çıktı..

Velhasıl, biraz geç kalmış olsakta, Eskihisar yanıltmadı.. Hiç yoktan zargan iş yaptı.. Ben çok sardalya sürüsü filan gördümde, gümüşleri özellikle kıyıyı öyle bastığını hiç görmemiştim. İnanın, bir yere filanda gitmiyorlar, sahili işgal etmiş koca gümüş sürüsü..

Elbet arkasında bir şey vardır. Ama arkadaki kayıklar vs. de pek bir şey çekemedi.. O balık bolluğunda tamamen şans olurdu herhalde..

2. Spider

Spider Mert Eren

gercekten enteresan ama guzel bir gun olmus anladigim kadariyla. neseniz eksik olmasin serdar hoca.

3. Iskarmoz

Iskarmoz

Favori Kamış:
    Her cins Olta
    En İyi Avı:
    1988 Dalyanköy Levrek 4.7 kg
    Valla nedemeli bilmiyorum. Herhalde o palamutlar sürdü onları karaya..Neyse aldığınız temiz hava yeter. Oğlan da eğlenmiş, deneyim kazanmış işte..:):)

4. ömer65

ömer65

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 2 kg
    tebrikler serdarcım o denizin kenarında olalımda hiç balık yapmassa bile olur deyilmi :)
    inşallah başka sefere rastgele:rolleyes:
    sevgiler:)

5. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    Palamut yemi kıyıya sıkıştırsın ve yemesin , hayret.
    Serdar, sen anlatırken ben eski günleri yaşadım.
    Sağol.

6. kral balıkçı

kral balıkçı mustafa gedikoğlu

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    çino sarı lüfer istavrit izmarit zargana vs....
    serdar abi anlatımın için teşekkürler balık az olsada maceralı bi gün geçirmişsin çok güzel paylaşım için sağolasın:)

7. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Palamutlar hamsileri yemişler ustam, bırakırlar mı hiç.. Sonra kaybolmuşlar gözden hamside, palamutta.. Ardından basmış gümüşler kıyıyı, deniz, deniz değil gümüş olmuş resmen.. Millet dediğime bakma, 8-10 kişi ancaktır olan. Ama biz gidince hala elinde kepçe, hamsi çıkaracağız diye uğraşan vardı.. Yani palamut gümüşe değil, hamsiye dadanmış.. Kovalarda palamuttan artan taraf hamsi dolu..

Palamut neylemiştir hamsiyi, gümüşe davranmış mıdır bilmiyorum ama, kepçesi olan, kovası olan palamut sahibi olmuş.. Biraz tersi olmuş, palamuta kepçe sallayana hamsi bonus olmuş hafta sonu..