Hafta sonunda soyulduk.!

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında oltam_ve_ben tarafından paylaşıldı.

1. oltam_ve_ben

oltam_ve_ben

Favori Kamış:
    Sopasız El Oltası
    En İyi Avı:
    22kg aynalı sazan
    Bu arada az önce aklıma geldi.Bu hafta başımızdan geçen kötü bir anıyı anlatmak istiyorum.

26 Mayıs 2007 cumartesi akşam 20:00 de anadolu yakası ömerli barajına gittik.Geceleyin çığlık sesleri ile irkildik.yaklaşık olarak 2-3 dakka sürdü.bir anlam veremedik.Çakal sesimi?diye düşündük ama köylerinde çakalları bizzat gören ve ulumalarına şahid olan arkadaşlar bu ses çakal sesi değil deyince kafamız iyice karıştı.umarız kötü birşey olmamıştır.fakat çok garip seslerdi.ayrıca işin kötü tarafı gece vakti sürekli nara atan ve silah atanlar vardı..gecenin her saatinde bu silah seslerini gün ışıyana dek yaşadık.Bu ürkütücü ve güzel olmayan tarafı idi.Diğer kötü tarafı isesabaha kadar at çek yapmamaızda rağmen bir tane bile balık alamadık:( karar verdik ve dönüşte paşaköy tarafına gidip oradanda oltalarımızı sallayıp şansımızı bir daha deneyecektik.tepeye çıktık.tepede 3-4 tane araç vardı.bizde şahin marka aracımızı yanlarına çektik.sonra aşağıya indik.10 dakka etrafı gözetledik.inanılmaz bir şekilde sular çekilmişti.Çok şaşırdık.Ama daha çok şaşıracaktık! Neyse iki arkadaşımız burada balık olmaycağını söyledi ve "gidelim eve" dediler.Bizde iki arkadaş ısrar ettik" 2-3 saatte burada takılalım öğlenleyin gideriz."Dedik.15 dakka sonra yukarı çıktık ve arabadan malzemeleri aldık.2-3 saat orayada olta salladık ama nafile..bir tane bile alamadık.dönmeye karar verdik.aracımıza bindik.herkesi evlerine bıraktım.sonra eve geldim.tam duş alırken telefon çaldı.telefondaki ses arkadışımdı.çok üzgündü.aracın arka bagajındaki malzemelerin arasındaki sırt çantasına cüzdanını ve telefonunu bırakmış ve biz aşağıya inince içinde 1000 ytl olan cüzdanı almışlar.800 ytl'lik cep telefonunuda almışlar ve biz göle geldikten ve soyulduktan tahminen 20 dakka sonrada kredi kartından 500 ytl değerinde alış veriş yapmışlar.Allahtan arkadaş eve gider gitmez uyanmışta hemen kredi kartlarını iptal ettirmiş.
    (Arka bagajı ben kitlemiştim ama nasıl açmışlar bilemiyorum.Demekki sürekli o tepeye gelen araçları takip edip soyan birkaç hırsız vardı)

Netice itabari ile ömerli ve bilhassa paşaköye balık tutmaya giden arkadaşlarımız lütfen çok dikkatli olsunlar ve araçta hiçbir önemli malzeme bırakmasınlar.Hatta oraya hiç gitmesinler.Araçlarını bile çalarlar.Siz balık tuttuğunuz yerden göremesseniz onları ama gördüğünüzü farzedelim,aracınızın yanına gitmeniz en az 15 dakka sürer.15 dakka tırmanıştan sonra ancak ulaşırsınız.Ozamanda iş işten geçmiş oluyor malesef..

Ne diyeyim bu hafta sonu bizi hem psikolojik hemde maddi anlamda tam bir hayal kırıklığına uğrattı:(

2. çiko

çiko

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Turna 55 cm.Sazan 3 kğ
    Arkadaşlar hepinize büyük geçmiş olsun.

3. specials

specials

Favori Kamış:
    Kamış, Misina, Olta, Yem ve BEN
    En İyi Avı:
    Kalkan 5,5 Kg
    dostum çok geçmiş olsun.. böyle başkasının sırtından geçinen asalaklar olduğu sürece :mad: kafa dağıtmak ve neşelenmek için gidilen her yer ne yazıkki hüsranla sona eriyor :mad: bakalım cezalar ne zaman yaptırımları kuvvetli bir hal alacak. gerçekten kötü bir gün tekrar geçmiş olsun. bence bir dahakine arabayı yine aynı yere park edin bu sefer aşağıya inmeyinde bir yerde saklanın nasılsa gelirler işte ozaman.......................................... noktalı yerleri doldurursunuz..:mad:

4. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    Arkadaşlar geçmiş olsun :( ama balığa giderken yanınızda değerli eşya götürmeyin bir daha sizde hatta kredi kartlarını bile almayın yanınıza bu gece avlarıda her zaman tehlikelidir bizde yılda 2-3 kez gece gideriz ama her zaman temkinli gideriz malesef ortam bozuk her zaman hazırlıklı olmakta fayda var.

5. KRAL_BALIKÇI

KRAL_BALIKÇI

hepinize geçmiş olsun:mad:

6. erhan54

erhan54

Favori Kamış:
    makine:okuma longitude kamış:lineaefe turnasurf
    En İyi Avı:
    yayın 18.5 kg
    Geçmiş olsun arkadaşlar.Bunu yapan terbiyesizler kendinden utanmalı:mad:

7. oltam_ve_ben

oltam_ve_ben

Favori Kamış:
    Sopasız El Oltası
    En İyi Avı:
    22kg aynalı sazan
    Teşekkür ederim arkadaşlar.Aslında "temkinli olmak" için bilmiyorum silah götürmek geçerli bir sebepmi ama arkadaşların ısrarına rağmen ben yanımızda silah getirmememiz konusunda direttim.Malum vursanda,vurulsanda,Haklıda olsan,Haksızda olsan içeri giriyorsun.Oyüzden istemedim.Fakat bilhassa geceleyinki o çığlıklar insanı ister istemez kendi güvenliğini almaya zorluyor.Birde bulunduğunuz nokta dip ve kuytu,Ulaşımı zor ise ozaman güvenlik ekiplerinin gelmesine kadar iş işten geçiyor.

8. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    Çok geçmiş olsun.
    Bayağı da zarar var. Yazık.
    Balık tutma uğruna , bir kaç saatlik keyif yapmak için gittiğimiz yerde soyulmak çok üzücü bir şey olsa gerek. Bütün moraller alt üsttür eminim.
    Tekrardan geçmiş olsun.
    Ancak o bölgedeki polis yada jandarma karakoluna haber vermekte hatta ifade vermekte fayda var bence. Yarın bir gün bu adamlar yakalandığında, bir takım haklarınız olur. Hatta belki sizin sayenizde böyle bir tuzaktan haberdar olacak olan jandarma onlara pusu kurabilir. Bence bir görüşemekte fayda var.

9. deePblue

deePblue na

fatih abi çok GEÇMİŞ olsun..size ve arkadaşlarınıza..
    umarım bu olay ne sizin için ne de başkası için tekrarlanmaz.
    yazdıklarınızı okurken kendimi korku filminde gibi hissettim.sizin de tavisyenize katılıyorum ve burlara hiç gidilmemesini öneriyorum.Malum polis ve ya jandarmadan beklentilerimize yerterince cevap alamıyoruz,kendimizde polislik yapamıyacağımıza göre..en iyisi bu türlü yerlerden sakınmak..tekrar çok geçmiş olsun :(

10. covanny

covanny Fatih

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1 kg turna
    Arkadaşlar çok üzüldüm.Ne şerefsiz adi insanlar bunlar böyle ben alayından iğreniyorum.Bunların topunu atacan denize balıklar yiyecek.

11. tiptirivsi

tiptirivsi

geçmiş olsun, her işte bir hayır vardır...

12. Onur Akçay

Onur Akçay

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Tatlı su: Sazan 15 Kg. - Deniz : Lagos 4,5 Kg.
    Hırsızlık Olayları

Arkadaşlar Selam

Aynı olay 2004 yılı Haziran ayında Adana Seyhan Baraj gölünde Sabah 05:30 da başıma geldi. Hayatımda ilk kez arabada bıraktığım çantam 10 dk içinde aracımın camı kırılarak çalındı.

Balığa giden tüm arkadaşlar

Nerde olursanız olun arabanızda değerli hiçbir şey bırakmayın

Geçmiş olsun.

Onur,

13. specials

specials

Favori Kamış:
    Kamış, Misina, Olta, Yem ve BEN
    En İyi Avı:
    Kalkan 5,5 Kg
    Fatih gerçekten çok yaratıcı bir çözüm bulmuşsun ;)

14. reha

reha

Favori Kamış:
    DAM 160 ATP, MUSTAD 1522 NO:6,MUHABBET
    En İyi Avı:
    1.5 kg. levrek
    arkadaşlar çok geçmiş olsun...

15. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Arkadaşlar hepinize geçmiş olsun.

16. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Vay be artık zevk aldığımız işleri de mi yapamayacağız bu ahlaksız, onursuz insanlar yüzünden .Yazıklar olsaun yaaa çok üzüldüm, büyük geçmiş olsun . Silahla gidilmesi taraftarı değilim asla, çünkü silah insanın sabrını denemesine izin vermiyor ve kötü sonuçlar doğurabiliyor .Aman haa .

17. oltam_ve_ben

oltam_ve_ben

Favori Kamış:
    Sopasız El Oltası
    En İyi Avı:
    22kg aynalı sazan
    Ünlü Düşünürlerden Bir Tanesi Aynen Şöyle Demiştir " Başkalarının Başına Gelen Kötü Şeyler Daima Zevklidir"... !

18. avcı_55

avcı_55 Alaattin ışık

Favori Kamış:
    Olta.
    Fatih kardeşim öncelikle sana ve arkadaşlarına geçmiş olsun.
    Oraları çok iyi bilirim.Oralarda evet kendi emniyetini kendin alacaksın malesef böyle.Genelde oranın insanları hep aynı yörenin insanları.Daha fazla yazmak istemiyorum o zaman başka yerlere çekiyorlar.ama sen tahmin edersin.
    Orada olta atmak nerden geldi aklına .İlk defamı geliyosun.?
    Sazan var ama Turnanaın kökü kazındı artık.Turna eskidendi, şimdi çıkmıyor.

19. macir_ertan

macir_ertan Ertan Çetin

Favori Kamış:
    Trabucco
    Favori Makine:
    Daiwa Emblem-Z
    En İyi Avı:
    Yayın,Sazan,Turna
    Fatih kardeş öncelikle geçmiş olsun diyorum,başınıza gelen bu talihsiz olay hakikaten üzdü beni.Jandarmadan hiç bahsetmemişsiniz açıklamanızda,lütfen haberdar edin yetkilileri.oralara gitmemekle bu gibi talihsiz olaylara daha da meydan vermeyelim.tabi üzüntünüzü anlıyorum insan bir kere iğrenince bir yerden iflah olmuyor.hep ömerli için duyum almışımdır,sanki biraz sahipsiz...yav daha kötü bir olay gelse başınıza bunun hesabını kim verecek.su kenarında amatör balıkçı belgen varmı yok mu diye sormaya yetkili görevli mi,yoksa görüntü paşa paşa oltalarına,arabana el koymaya ve ceza yapıştırmaya meraklı görev aşkı ile yanıp tutuşan beyler mi verecek.yıllar boyu geceleri su boylarında bir kabus gibi avazı çatlayana kadar bağıran,elinde silah ile sağa sola ateş eden hanzoları kimse duymuyor mu,görmüyor mu veya gereken yerlere şikayet edilmiyor mu,şikayet ediliyor da kulak asılmıyor mu.
    Not:arkadaşlar başıma gelen bir olay:4 sene önce terkostaydık aylardan ağustos 5 arkadaş balıkta.vakit geceyarısı,sağda solda karşı kıyılarda yer yer geceleyen balıkçılar.sabaha kadar içip içip nara atan bir gruptan silah sesleri de eksik olmadı.jandarmaya haber vermemize ve yrimizin de çok kolay yerde olmasına rağmen gelen giden olmadı.sonuç ne söyleyeyim mi?...karşı kıyıdan ses yapan ve silah atan hanzolardan sabahleyin gün ağardığında aracımda 3 adet yivli silahtan çıkma delik.tahminime göre aramız çok uzak olduğu için iddiaya girip içip içip bize doğru ateş etmişler.verilmiş sadakamız varmış ne diyeyim...bilginize

20. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    Fatih kardeşim geçmiş olsun
    İnşAllah birdaha bu ve buna benzer olaylarla karşılaşmazsınız....