Hafta sonunda soyulduk.!

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında oltam_ve_ben tarafından paylaşıldı.

1. prof_turna

prof_turna

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 4,5 kg.
    kardeş çok geçmiş olsun bu kadar sıkıntılar çekip balığı gidiyoruz birde hırsızlar çıktı başımıza. allah belalarını versin.

2. YAŞAR TAŞKIN

YAŞAR TAŞKIN yaşar taşkın

Favori Kamış:
    OLTA
    çok geçmişolsun fakat o kredi kartı çekilen yerle ortak olmasınlar bunlar

3. mustafadinç

mustafadinç

Favori Kamış:
    Fiber olta
    En İyi Avı:
    Sazan 4 kg
    geçmiş olsun

Ah be kardeş çok yazık olmuş işte memlkette insanlara Allah korkusu öğretilmezse sonuç bu olur bundan sonra hepimiz daha dikkatli oluruz neyseki canınıza bir şey olmamış,birde bir şey sorucam o geceki seslerin kaynağı neymiş onu anlayamadım,(rastgele)

4. feyyaz

feyyaz

Favori Kamış:
    turna fresh 3,90 okuma
    En İyi Avı:
    Lufer
    Kardeşim,hepinize büyük geçmiş olsun.Yazınızla bizleri uyardığınız için de ayrıca teşekkür ederim.

5. OTTOMAN

OTTOMAN

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1 kilo aynalı sazan :(

İSTERSEN BEN DOLDURAYIM BOŞ YERLERİ :mad:
    adamları kıskıvrak yakalarsın iyice bir döversin belki ayarı fazla kacar birinide gebertirsin sonra yıllarca bu tür soygunlarla geçimini sağlayan asalakları yakalamayan polis seni kıskıvrak yakalar ve ADAM ! öldürmek veya darp dan içeri atar sabıka kaydın olur ve ömür boyu arkandan bu dosya seni takib eder.
    noldu ne kazandın?
    kardeş bildiğim 2 atasözü var her yere uyar:
    1: fukara hırsızlığa çıktımı ay akşamdan doğarmış
    2: ne şeytanı gör nede selavat getir:)

hayatttan hiç bir beklentisi olmayan bu asalaklara saldırınca nedense VATANDAŞLIK haklarının hepsi devlet tarafından kullandırılırken biz gibi mağdur olanlara verilen cevap hep şu: hocam buralarda çok sık oluyo bu tür olaylar bizim yapcağımız bişi yok yakalasakta sizin malınızı nasılsa bulamayız en iyisi SİZ ÖNLEMİNİZİ ALIN :mad: :mad: :mad:
    gelde polat alemdarı izleme yaw:D

6. akolamen

akolamen

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Turna kilosunu tartamadım :)
    Çok geçmiş olsun kardeş, umarım bir daha böle bir şey ile karşılaşmazsınız:mad:

7. OxDaTiTy

OxDaTiTy Burç

Favori Kamış:
    Çatal :) Arasırada misina, kanca, kurşun birkaç düğüm...
    En İyi Avı:
    Kefal, Çupra, Karakulak, Mırmır...
    valla zamanında benim polis bir arkadaşım bana bi nasihat vermişti ne kadar doğrudur bilemem ama aynen şöyle dedi...

Evine hırsız girecek olursa yatak odana girmediği taktirde yaptığın her türlü müdahelede sen haksız olurmuşsun... Polis arkadaşımın tavsiyesi güçlü kuvvetli biriysen yada 1-2 kişi varsa o anda evde hırsızı yakala hırpalamadan balkondan aşşağı kafa üstü at dedi... Yani öldürecek şekilde atmak gerekiyormuş. Ölmezse şikayetçi olabilirmiş. Birde eski kullanmadığın bir cüzdana 5-10 milyon koy belki bikaç önemsiz eşya falan onlarıda hırsızla at dedi!

Sonrada geç yat uykuna devam et. Polisin tutacağı tutanak hırsız evden çıkarken düşmüş olacaktır dedi... Başka türlü ya sesini çıkartmayacaksın çalacak gidecek yada adamı pataklayacaksın senden şikayetçi olacak!!!

Hatırlıyorum zamanında emekli bir asker evini soyan hırsızı vurduğu için yargılanmıştı.

Aynı şekilde bir keresinde de kardeşimin çalınan bisikleti için karakola gitmiştik. Tutanak tuttular sorduk yakalansa cezası varmı diye 2 gece maksimum nezarette kalır sonra gider demişti. bizde mantıklı olarak sorduk demekki cezasını biz verecez bu suçmu dedik!

Polisten net bir cevap geldi. Yolda görürseniz sizin bisiklet olduğundanda eminseniz bize haber verin. Sonrada adamı isterseniz kaçmasın diye yakalayın. Hani kaçmaya çalışırsa falan yakalayıp etkisiz hale getirebilirsiniz orası size kalmış dedi... Yani etkisiz hale getirme şeklimizin üstü kapalı olarak bize kaldığını ve bunun sorun olmayacağını belirtti...

ben şahsen birde öyle dağ başı gibi bi yerde yakalasam birilerini. Eğerki benden kalabalık değillerse pişman ederim... Kırarım bikaç kemiğini bırakırım orada kıvransın dursun...

Tavsiyem sakat bırakmamaya ve öldürmemeye vede kalıcı hasar vermemeye çalışın... O durumlarda haksız olursun kesinlikle! diğer durumlarda kendini savunma olur!

8. OxDaTiTy

OxDaTiTy Burç

Favori Kamış:
    Çatal :) Arasırada misina, kanca, kurşun birkaç düğüm...
    En İyi Avı:
    Kefal, Çupra, Karakulak, Mırmır...
    Ayrıca o seslerin kaynağı sanırsam Domuz olabilir...

Bizim yaylanın oralarda da özellikle geceleri köylerin çok yakınlarına domuzlar iniyor. MEcburen av zamanı olmasa bile köy sakinleri silahlarla kaçırıyorlar.

Bu domuz vuruldumu çok garip sesler çıkartıyor. Bebek ağlar gibi, çığlık atar gibi garip sesler çıkıyor.

Ayrıca normalde de domuzun çıkarttığı bir ses var. Burnundan nefes hızlı verince nasıl bir ses çıkıyorsa onun 5-10 kat güçlüsü... Dediklerine göre o sesi çıkartmasının sebebi burnunu toprağa sokarmış, o dişleri ile tırmık gibi toprağı karıştırırmış o sırada da burnundan hava verirmişki toprak havalansın diye! o şekilde bütün sebze meyve ne varsa bütün kökleri dışarı çıkarırmış

Bence domuz olabilir o ses...

9. gelibolu erhan

gelibolu erhan

Favori Kamış:
    olta zipkin
    En İyi Avı:
    levrek kofana
    onlar sahici cakal..

ava gittiniz ve avlandiniz desene..

o sesini duyduklarin sahici cakallar dostum ..
    ama 2 ayakli les yiyici pis hayvanlar..
    hirsiz arsiz cakallar..

cakallar hep 4 ayakli olmaz ya..