Haftasonu Yeşilköy (Uzun bir aradan sonra)...

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında SahEmre tarafından paylaşıldı.

1. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    İş güç nedeniyle 2-3 haftasonu balığa ara vermek durumunda kaldım ancak bu hafta sonu affetmedim, gittim.

Sabah saat 8.30 da sahildeydim. Posası çıkmış dere kurtlarından gına geldiğinden mutevellit, kaya kurtu çıkarmak için spatulamla daldım kayalıklara yarım saat falan uğraştıktan sonra yeterli tedariki edindim ve çıktım sudan. Bu haftasonu balık bereketliydi. Zargana neredeyse hiç kesmedi, çok iyi bir av verdi. Cumartesi gün boyu zargana tuttum. Lüfer için gelen akşamcılar yemli yapıp izmarit alıyorlardı bende kıskandım tabi hava kararmaya 15 -20 dakika kala bi temli takım yaptım ayaküstü sonucu 4 izmarit, 1 ispari. Cumartesi yaklaşık 12 zargana 4 izmarit 1 ispari 1tanede istavrit vardı.

Pazar günüde aynı sayılır. Ancak bu sefer zargana daha boldu zaten resimler de pazar gününe ait. Günün sürpizi saat 6.30 gibi gerçekleşti. Bu seferde zargana azcık kesmeye başlayınca yemli yapayım dedim. Yemli attığım yere gidip oltamı hazırlayıp salladım ve kayanın dibine sabitleyip zarganaya attığım taraftaki takım taklavatı çantayı toplamak üzere ayrıldım. Çantamda çok uzakta değil hani 15-10 metre bir yer. Ben çantayı toplarken bi bağırış çağırış oldu bi baktım kıyıdan geçen teknenin biri benim attığım takıma dolaşmış, aa bi baktım benim kamış denizde teknenin peşinden gidiyor :D . Komik ama o an çok kötü oluyor. Herneyse bende bağırdım çağırdım ne yaptını kardeşim falan diye. Neyse bunlar benim misinayı topladılar. Sonrada kamışı geri getirdiler allahtan. Zaten hava da kararmak üzereydi bende toparlandım ayrıldım pazar gününün de nevalesi yaklaşık 20 zargana oldu.

RastGele.

2. Dostum önce tebrik ederler, sonra da geçmiş olsun demek isterim.

Kıyıdan geçen o tekneye kafam takıldı şimdi...
    Kıyıdan kamış ile attığın mesafe 30-40 metre olsa derinlikte taş patlasın 10-15 gibidir tahminimce peki teknelerin kıyıya bu kadar sokulmaları normal mi bu işin bir standardı yok mu....

3. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    derinlik 10-15 nerde en çok 7-8 metredir bayağı sığ bizim buralar. Ama tekneler gerçekten çok can sıkıyor genelde tekneler bu kadar yaklaşmazdı bizim bunlar öğle saatleride bayağı yakın geçtiler hatta takımı çekmişsin atış yapacaksın adam dibinden geçiyor bekle allah bekleki geçsin standart varmı yokmu bilmiyorum zaten farketmez standart konulsa bile tekne sahipleri aksine davranacaklardır. Zaten ben livarı denizden aldığımda da adamlar tekneden bakıp aa zarganalara bak falan demişlerdi, onlarda sabahtn akşama kadar zargana tutmaya çalıştılar 4-5 tane anca aldılar

4. Hocam sende ozaman 150 gr kurşunu kafalarına göndermeyi düşünmedin mi.
    Belki akıllanırlar bu kadar yaklarmazlar kıyıya. Baksan birde oralara ağ atarlar şimdi demi.

5. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
    Bence döverlerdi :D Hemide essek sudan gelene dek :D

Daha iyi bir tavsiye alalim lütfen :D

Tebrikler dostum olumsuzluklara ragmen yakalamissin bir seyler. Onada sükür.

6. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Bu arada hergün yeni yeni şeyler öğreniyoruz ya bi arkadaş vardı yanımd o da sabahtan beri zargana tutuyordu. Sonra bir ara kayboldu ben toplanıp giderken koyun içinde gördüm onu evet koyun içinde gördüm. Gittim yanına koyun içinde avlnıyorud ve aynı koyun dışından açığa atıp tutar gibi 10 metre 15 metreden zargana alıyordu. Oh ne güzel biz kayaların üstünde tekneyle kayalarla cebelleşelim arkadaş yöntemi bulmuş rhat rahat kumdan zargana alıyor. Demekki neymiş ordanda oluyormuş uzağa gitmeye grek yokmuş bende bundan sonra orada tutcam kayalarda işim ne belki içeride izmarit bile geliyordur zaten kefalvar koyun içinde. Haftaya dener haber veririm.

7. DR_BLOoD

DR_BLOoD

tebrikler emre abi ellerine salık harika av olmuş gerçiği mekanı sonradan öğrenmişte olsan boya güzel balıklar almışın tebrikler...

8. Muratın Takası

Muratın Takası

Favori Kamış:
    oltam
    En İyi Avı:
    Gelse :)
    Tebrikler hocam güzel av çıkarmışınız
    O teknelerden bizde çekiyoruz buralarda :(

9. barakuda

barakuda

Favori Kamış:
    Makinalar:(D.A.M, SHIMANO,DAİWA, Abugarcıa.) Oltalar: Soprtex3.45, Fuji 4.10, Remexon 4.00,
    En İyi Avı:
    Barakuda 1986 Kızıldeniz
    Güzel av tebrikler.:)

10. zarganacı34

zarganacı34 önder

Favori Kamış:
    lineaeffe s-curve kamış+Okuma synex 660 makina, Lineaeffe fire spin trabucco makina
    En İyi Avı:
    Levrek
    Tebrikler güzel av olmuş.. Bende organizasyondakilerle buluşamayınca caddebostana gittim en fazla balığı ben tuttum o da 2 tane zargana :) hiç balık yoktu caddebostanda.

11. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Teşekkürler ama aklıma takılan bişey var
    yazın bile yeşilköy sahilde denizin bu kadar düz ve durgun olduğunu görmedim diyebilirim hava bazen esiyor ama deniz maşallah dalgalanmıyor biraz kıpırdanıp yine düzeliyor yani zargana için çok iyi bir deniz vardı ayrıca.

12. BARIŞ

BARIŞ BARIŞ

Favori Kamış:
    olta kışın tüfek
    En İyi Avı:
    turna 4.5kg --12kg yayın
    tebrikler elinize sağlık

13. kral balıkçı

kral balıkçı mustafa gedikoğlu

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    çino sarı lüfer istavrit izmarit zargana vs....
    emre ellerine sağlık güzel zargana çekmişsin kamış kazası içinde geçmiş olsun :eek:

14. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    çoktan geçti mustafa
    bu arada ben cumartesi ayrılırken lüferciler geldi oraya
    bayağı bir muhabbet ettik
    abi 3-4 tane kofana gibi kiloluk lüfer aldığını söyledi doğrudur herhalde
    diğerleride bizde geçen 4-5 tane aldık 2 saatte falan dediler bende bir gaz oldu ki sorma
    gittim takım taklavat herşeyi hazırladım belki yarın belki yarından da yakın
    lüferli geceler beni bekliyor anliyacağın. :D

15. ergen

ergen

Emre sen Lüfere gitmedinmi hala daha

Bak yari gece gecti. Simdiye bir kac tane alirdin:)

Sabahta Resimlerini bize sergilerdin:p

Rasgele

16. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    haklısın mürsel abide iş güç ne olacak gece balığa gidersem ve uyumazsam yada çok az uyursam ertesi gün işime yeteri kadar özen gösteremem diye düşünüyorum. Birde üşütüp hasta olursam vay halime. :D Öyle hassas b ir tip değilim ama nemelazım olurmu olur.

17. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Emre bildiğinden şaşma sen :) Zarganalar doğru yolda olduğunun kanıtı :) İnşallah daha büyük balıklarda çıkar kısmetine :) Tebrikler :)

18. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    teşekkürler sevil hanım.
    Şimdi gitti yine ksik malzemelerimi tamamladım
    hafta sonu için hazırlık yapıyorum heyecanla. :D

19. John Dory

John Dory Emre

En İyi Avı:
    Büyük beyaz 70 cl, İstanbul Boğazı
    Öncelikle Emre tebrikler balıklar için. Güzel bir haftasonu olmuş.
    Ahmet ağabey, deniz ne kıyıdakilerin ne de teknedekilerin tapulu yeri değil. Zaman zaman akıntı, rüzgar ve balık durumu teknecileri kıyıdan gitmeye zorlayabiliyor. Elbette bu sorunun çözümü teknedekilerin kafasına 150 gram kurşun göndererek katil olmak değil. Kıyıdakilerin teknecilere, teknedekilerin de kıyıdakilere saygılı olması. Neticede aynı zevki paylaşıyoruz.

20. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    İnşallah umduğunu bulursun :) Rastgele :)