Hamsi Ile çinekop Avlanan Arkadaş Var Mi?

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında forsakenx tarafından paylaşıldı.

1. forsakenx

forsakenx

Favori Kamış:
    3.60m balzer saphire+ryobi 4000 makine
    En İyi Avı:
    hala avdayım:)
    Bir Arkadaş Sabah Söyledi.istavrit Biraz Sert Dedi.hamsi Yumuşak Olduğu Için Daha Iyi Yakaliyorum Dedi.bu şekilde Avlanan Arkadaş Var Mi?

2. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    Dün akşam karaköye gittik balığa. Şimdi şöyle istavitin eti ve derisi sert olduğundan atarak yaptığımız avda yeminasıl takarska attığımız yerede öyle düşüyor ama hamside bu pek mümkün değil. ha sarkıtmalı oltada hamsi belkide daha iyi iş yapar bilmem ama atmalı takımda hamsi daha gitmeden dağılır.
    Dün gece 1 d dönerken galataya bakalı dedik çektik arabayı durduk. orada oltalar aşağıya bırakıldığından genelde herkes hamsi takıyordu çinekop alan vardı. yalnız çok ufak defne yaprağı tutanlar vardı birde övüne övüne balık balıktır gibi bir savunma yaptılar bana. ben bayağı söylendim bunu bırakırsan seneye 1 tane fazla lüfer tutarsın falan dedim ama nafile dinleyen yok. Genelde gördüğümtakım 3-5 numara beyaz iğne üstüne ufak parçalar halinde takılmış hamsi eti.
    Ama dediğim gibi mantarlı atmalı takımda hamsi kullanımı çok zor.

3. karayel

karayel Yakup ERDEM

Favori Kamış:
    şeytan otası
    En İyi Avı:
    kaya balığı (1.5 gram) :)
    Hamsiden yem

Ülkemizde pek yaygın değil. Asında malzemeci vitrinlerinde yer alıyor, 0.05-0.10 gibi ince misinalar var, diş ipi paketi gibi pakette. Bunu alıp çapari kösteği diye kullanıyorlar ama;
    Bu tarz ince misinalar yumuşak yemlerin dağılmasını önlemede kulanılıyor.
    Hamsi mantarlı lüfer takımına kuyruk ve başa yakın ortadan sağlamca takıldıktan sonra bu misinalarla bebek kundaklar gibi sarılıyor.
    Hamsi kokusuyla, yağlılığıyla bazen hiç bir yemin gösteremiyeceği performansı gösterir. Eğer balıkların tercihi nedeniyle hamsiden vaz geçemiyorsak bu şekilde kullanabiliriz.

4. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    hm yeni bişey daha öğrendim teşekkürer gayet mantıklı.

5. onurjordan

onurjordan onur

Favori Kamış:
    Şeytan oltası ...
    biz bu seneki sarıkanatları çinekopları hep hamsi ile tuttuk galata köprüsünde... ama tabikide - leri ve + ları var .. hamsi yumuşak olduğu için oltayı denize atarken,kamışı tasmaladiğinda çabuk dağıla biliyor istavritin öle bir sorunu yok sert olduğu için fazla dağilmiyor çabuk yıpranmıyor..ama dediğim gibi biz bu sene ki balıkların hepsini hamsi ile aldık

6. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    DURUMA GORE BİLDİGİM HER TÜRLÜ YASAL MALZEME
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1,5 KG.,56 CM. TURNA
    ben hamsi kullandım gayet verimli tek dezavantajı hamsi eti yumuşak oldugu için balık vurdugında balıgı aldın aldın yoksa cek tekrar yem at ayrıca hamsiye bol miktarda kefalde atlar

7. ahmetozdemir16

ahmetozdemir16

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Lüfer (Bana göre 1kg, arkadaşıma göre 400gr) :-))
    is-tav-rit

hocam boşver hamsiyle uğraşmayı. taze istavritin yaptığını yapamaz< hamsi;)

8. oflu

oflu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    çinekop,sarıkanat,lüfer,palamut
    evet galatada bu akşam hamsi ile de tutan vardı çinoyu